Ψυχαγωγία

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαρία Κορτζιά αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη Κύπρο και μένει στο σπίτι των γονιών της, μακριά από τον Πιέρο Σωτηρίου, ο οποίος είναι στην Αστάνα.

Σε τηλεφωνική σύνδεση που πραγματοποίησε με την Χριστιάνα Αριστοτέλους στην απογευματινή εκπομπή του Alpha Κύπρου "Mε αγάπη Χριστιάνα", το γνωστό μοντέλο αποκάλυψε τον λόγο που ξέμειναν σε διαφορετικές χώρες και γιατί δεν ταξίδεψε ο ένας στον άλλον πριν κλείσουν τα αεροδρόμια λόγω της πανδημίας του COVID-19.

Δεν δίστασε ωστόσο να μοιραστεί τη δική της εμπειρία στη καραντίνα, να αναφέρει γιατί ο σύζυγός της περνάει πιο δύσκολα από την ίδια και να περάσει ένα μήνυμα αισιοδοξίας και ελπίδας στους τηλεθεατές.

"Εγώ είμαι στη μητέρα μου στο σπίτι εδώ και πολύ καιρό, θα έπρεπε όμως να ήμουν στο Καζακστάν. Εγώ περίμενα τον Πιέρο να έρθει λόγω Εθνικής, όταν καταλάβαμε ότι ακυρώθηκε η Εθνική και είχαν κλείσει και το αεροδρόμιο στην Αστάνα κατάλαβα ότι δεν θα μπορούσε να έρθει και γι΄αυτό μείναμε ο ένας Κύπρο, ο άλλος Καζακστάν και δεν μπορούμε να βρεθούμε. Είναι μια δοκιμασία που πρέπει όλοι μας να περάσουμε, πρέπει αν κάνουμε υπομονή και να έχουμε την υγεία μας, όλα τα άλλα θα περάσουμε. Ο Πιέρος ακόμη δεν έχει βρει το σπίτι, είναι ακόμη σε ξενοδοχείο με κάποιους από τους συμπαίχτες του, που προσπαθούν να μην έρχονται σε επαφή και είναι πολύ δύσκολο και γι΄αυτόν, ίσως και πιο δύσκολο και από εμένα, επειδή έχω την οικογένεια του. Το θετικό είναι ότι έκανε φίλους, ήρθε αρκετά κοντά με τους συμπαίχτες του, περνάνε ώρες μαζί, αλλά τώρα με αυτή τη κατάσταση δεν έχει και την επιλογή να κάνει κάτι μαζί τους"

Δείτε το απόσπασμα στο ακόλουθο βίντεο:

Επόμενο άρθρο

Σκρέκα - Μηχαηλίδου - Μαρτάς σε ρόλο αφηγητή...ψυχαγωγούν τα παιδιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Ως παραμυθάδες διαβάζουν το αγαπημένο παραμύθι τους
31/03/2020 - 13:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

Όπου Σωτηρίου και... μάλαμα (BINTEO)

Οι... ξενιτεμένοι Πιέρος και Ρούελ Σωτηρίου βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα
21/09/2020 - 19:31

Backstage από την σειρά "Κάμπινγκ" που κάνει την πολυαναμενόμενη Πρεμιέρα

Απόψε στις 21:20 “δίνει ραντεβού” με την πιο ανατρεπτική ιστορία
21/09/2020 - 16:49

Καραντίνα και λουκέτο σε μπαρ μέχρι τον Οκτώβριο στα κατεχόμενα

Πιο συχνούς και πιο έντονους ελέγχους θα διενεργεί η "αστυνομία"
21/09/2020 - 14:43

Οκτώ κρούσματα κορωνοϊού στο Άγιο Όρος, σε καραντίνα η μονή Αγίου Παύλου

Σοβαρή η κατάσταση της υγείας ενός μοναχού που μεταφέρθηκε για νοσηλεία
21/09/2020 - 12:40

Π. Σωτηρίου: Ο επικός πανηγυρισμός και το γκολ αφιερωμένο στον γιο του (ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση της Μαρίας Κορτζιά και τα τρυφερά λόγια
21/09/2020 - 11:23

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δρ. Δερμιτζάκης: Πρόβα τζενεράλε για τον χειμώνα η μείωση κρουσμάτων (ΒΙΝΤΕΟ)

Δηλώνει ότι ο εφησυχασμός και η αύξηση περιστατικών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο

Καροτσάκης για νοσοκομείο αναφοράς: "Ζήτησα παρέμβαση της Αστυνομίας" (ΒΙΝΤΕΟ)

Από χίλια κύματα περνά η αυτονόμηση των δημόσιων νοσηλευτηρίων

Συντεχνιακό "τελεσίγραφο" στη Βουλή για μεταρρύθμιση της τοπικής αυτοδιοίκησης

"Εγκλωβισμένοι" οι εργαζόμενοι σε δήμους και κοινότητες
Ελλάδα

Το ΣΕΑ Τουρκίας καλεί την Ελλάδα να λογικευτεί στο θέμα στρατικοποίησης νησιών

Aναφέρει επίσης ότι είναι πρωτίστως υπέρ του διαλόγου

Δραματικό μήνυμα Μητσοτάκη: "Το δίλημμα είναι αυτοπροστασία ή καραντίνα" (VID)

Ζήτησε από τους πολίτες εγρήγορση με στοχευμένες παρεμβάσεις και προειδοποίησε για ανεργία
Διεθνή

Αριστούργημα του Μποτιτσέλι βγαίνει στο "σφυρί" (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτιμάται ότι θα αγγίξει τα 80 εκ. δολάρια στη δημοπρασία

Ο Ομπάμα "έσπασε" το απόρρητο και έδωσε το τηλέφωνό του στο twitter (BINTEO)

Προ εκπλήξεως βρέθηκαν όσοι επιχείρησαν να καλέσουν τον αριθμό

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 25/09/2020 - 06:45ALPHA ΚΑΛΗΜΕΡΑ