Ψυχαγωγία

Η Λήδα Κουρσουμπά εξέδωσε ανακοίνωση για τον Τρύφωνος και ξεκαθαρίζει...(ΦΩΤΟ)

Η Λήδα Κουρσουμπά,  Επίτροπος Προστασίας των Δικαιωμάτων του Παιδιού έπειτα από το σάλο που προκλήθηκε (για πολλούς χωρίς λόγο) με τους χαρακτηρισμούς του Τάσου Τρύφωνος σε δεκάχρονο κορίτσι στο τηλεπαιχνίδι "Πιο Αδύναμος Κρίκος" και τις αντιδράσεις του Σταύρου Μαλά και της συζύγου του Υπουργού Γεωργίας, Μαρίνα Μιχαηλίδου Καδή, εξέδωσε ανακοίνωση.

Διαβάστε επίσης:

Δείτε τα "επίμαχα βίντεο" και τα λόγια του Τρύφωνος που προκάλεσαν αντιδράσεις!

Και ο Σταύρος Μαλάς εναντίον... Τρύφωνος - H απάντηση του παρουσιαστή(ΒΙΝΤΕΟ)


Η ανακοίνωση υπενθυμίζει ότι έχει να κάνει με την συμμετοχή παιδιών σε τηλεοπτικά προγράμματα και παιχνίδια καθώ ς και την υποχρέωση όλων όσοι εργάζονται με παιδιά να ενεργούν πάντα με γνώμονα την διασφάλιση του συμφέντος του παιδιού και με απόλυτο σεβασμό στα δικαιώματα του.

Η ίδια τονίζει πως θα γίνει και συνάντηση με την Διεύθυνση του Ραδιοφωνικού Ιδρύματος Κύπρου και τους συντελεστές της εκπομπής με στόχο τον σεβασμό των δικαιωμάτων όλων των παιδιών που συμμετέχουν σε τέτοιες παραγωγές.

Δείτε την σχετική ανακοίνωση

koytsoympa

Επόμενο άρθρο

Μέγκι Ντρίο: H ηχηρή απάντηση - διάψευση στη Ναταλία Γερμανού(ΒΙΝΤΕΟ)

Τελικά θα πάει Survivor; Δείτε αποκλειστικό απόσπασμα από το "Λούης Night Show" απόψε
11/01/2019 - 17:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αποκαλυπτικό ρεπορτάζ: Συγκλονιστικές υποθέσεις με αβοήθητα παιδιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ιστορίες δύο παιδιών ξεμπροστιάζουν τη δημόσια υπηρεσία και προκαλούν οργή
18/07/2019 - 20:57

Παρέδωσε την τελευταία της ετήσια έκθεση η Κουρσουμπά (ΦΩΤΟ)

Η Επίτροπος προστασίας του παιδιού αφυπηρετεί τον ερχόμενο Σεπτέμβριο
06/06/2019 - 17:57

Οι αναρτήσεις διασήμων για την γιορτή της Μητέρας! (ΦΩΤΟ)

Δείτε τα τρυφερά στιγμιότυπα που μοιράστηκαν με τους διαδικτυακούς τους φίλους
12/05/2019 - 14:41

Ανατροπή! Και άλλος σχολιαστής στην Eurovision εκτός από την Ευριδίκη;(ΦΩΤΟ)

Ποιος γνωστός παρουσιαστής θα σχολιάσει τα τεκταινόμενα του μουσικού διαγωνισμού;
11/03/2019 - 12:39

Τάσος Τρύφωνος: Απαντά αν θα τον ενδιέφερε να ασχοληθεί με την πολιτική(ΒΙΝΤΕΟ)

Το δώρο που έδωσε στη Χριστιάνα για τη Μελίνα και όσα αποκάλυψε…
05/03/2019 - 17:56

Παρέμβαση Κουρσουμπά για τη 12χρονη που έστειλαν σε μοναστήρι (ΒΙΝΤΕΟ)

"Μόνο το δικαστήριο μπορεί να αφαιρέσει την γονική μέριμνα από γονιούς"
09/01/2019 - 20:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έκοψαν πρόστιμο σε...καρέκλα και ποδήλατο στη Λάρνακα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει στο AlphaNewsLive ο Δήμαρχος Λάρνακας για το περιστατικό αλλά και το βίντεο

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές
Διεθνή

Ο 96χρονος που έτρεξε 5 χιλιόμετρα και κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο ίδιος για το κατόρθωμα του και ποια είναι η μαγική συνταγή της επιτυχίας

Το Ιράν "κατέλαβε πετρελαιοφόρο με βρετανική σημαία"

Οι Φρουροί της Επανάστασης το κατέλαβαν «για μη τήρηση του διεθνούς ναυτικού κώδικα»

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 06:15DEAL