Ψυχαγωγία

Η Ριάνα είναι η πλουσιότερη τραγουδίστρια στον κόσμο!

Διάσημη τραγουδίστρια, δημιουργός εταιρείας ειδών μακιγιάζ και εσωρούχων και η πρώτη τραγουδίστρια αφρικανικής καταγωγής που βρίσκεται στα ηνία ενός οίκου ειδών πολυτελείας, η Ριάνα αναδείχθηκε στην πλουσιότερη τραγουδίστρια στον κόσμο με την περιουσία της να εκτιμάται στα 600 εκατομμύρια δολάρια, έγραψε το περιοδικό Forbes.

Σε ηλικία 31 ετών, η Ρόμπιν Ριάνα Φέντι συγκέντρωσε περισσότερα χρήματα από τις μεγαλύτερές της σε ηλικία Μαντόνα (570 εκατομμύρια), Σελίν Ντιόν (450 εκατομμύρια) και την Μπιγιονσέ (400 εκατομμύρια). Το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας της Ριάνα προέρχεται από τις περιοδείες της και τις πωλήσεις δίσκων της, εξηγεί το Forbes.

Είναι επίσης συνιδιοκτήτρια της εταιρείας εσωρούχων Savage X Fenty. Μετά την εντυπωσιακή είσοδό της στο παγκόσμιο μουσικό στερέωμα το 2003, η τραγουδίστρια, με καταγωγή από τα Μπαρμπέιντος, μετέτρεψε την επιτυχία της στο πεντάγραμμο σε επιχειρηματικό χρυσό, αφού ξεκίνησε την εταιρεία της ειδών μακιγιάζ Fenty Beauty, σε συνεργασία με τον γαλλικό κολοσσό ειδών πολυτελείας LVMH τον Σεπτέμβριο του 2017 στο Διαδίκτυο και μέσω της αλυσίδας Sephora.

Το Fenty Beauty, έπειτα από 18 μήνες ύπαρξης, είχε κύκλο εργασιών στα περίπου 570 εκατομμύρια δολάρια το 2018. Η Ριάνα προχώρησε και σε μια συνεργασία με τον LVMH για τη δημιουργία μιας μάρκας ειδών πολυτελείας με έδρα το Παρίσι που θα περιλαμβάνει ρούχα πρετ α πορτέ, παπούτσια και αξεσουάρ. Η διαδικτυακή μπουτίκ έχει ανοίξει από τις 29 Μαίου.

"Θέλω απλά να βλέπω τα πράγματα από τη δική μου οπτική. Είμαι μια μαύρη νέα γυναίκα που λατρεύει και υιοθετεί τις ιδέες και την ενέργεια των νέων και θέλω να τις μετατρέψω σε κάτι το πολυτελές για έναν οίκο ειδών πολυτελείας" είχε πρόσφατα δηλώσει στο Γαλλικό Πρακτορείο.

Επόμενο άρθρο

Η Αριστοτέλους επιστρέφει στην εκπομπή με... Αντώνη Ρέμο! (ΦΩΤΟ)

Τι ετοιμάζει η παρουσιάστρια και ο καλλιτέχνης
04/06/2019 - 23:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έγκυος η Ριάνα; Οι φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλίτσα και οι φήμες(ΦΩΤΟ)

Η ποπ τραγουδίστρια έχει απασχολήσει τα διεθνή Μέσα με τη νέα της σιλουέτα
18/09/2019 - 11:52

Forbes: Αυτοί είναι οι δέκα πιο καλοπληρωμένοι ηθοποιοί της χρονιάς(ΦΩΤΟ)

Ανακοινώθηκε και η κορυφή εξέπληξε τον πλανήτη...
22/08/2019 - 17:30

Ένα μουσείο... αφιερωμένο στη Ριάνα!

Η πρωθυπουργός των Μπαρμπέιντος σχεδιάζει ένα μουσείο αφιερωμένο στην τραγουδίστρια
01/08/2019 - 17:04

Άναυδη η Ριάνα: Βρήκε τη σωσία της και είναι μόλις εννέα ετών! (ΦΩΤΟ)

Το σχόλιο της γνωστής τραγουδίστριας όταν αντίκρισε την φωτογραφία της μικρής
24/07/2019 - 15:05

Στη λίστα με τους πιο ακριβοπληρωμένους παίκτες ο Αντετοκούνμπο (ΦΩΤΟ)

Στη λίστα με τους πιο ακριβοπληρωμένους φιγουράρει ο Γίαννης
12/06/2019 - 14:44

Ο Jay-Z είναι ο πρώτος ράπερ στον κόσμο που έγινε δισεκατομμυριούχος!

"Έσπασε" το φράγμα του ενός δισεκατομμυρίου
04/06/2019 - 09:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι ξεκαθαρίζει το Υπ. Παιδείας για τα προγράμματα Αλφαβητισμού

Καλεί τους εμπλεκόμενους φορείς να στηρίξουν την προσπάθεια αναβάθμισης

"Eπεισόδιο" ανάμεσα σε κυνηγούς και ακτιβιστές στο Παραλίμνι (BINTEO)

Εικόνες από την άγρια καταδίωξη μελών περιβαλλοντικής οργάνωσης

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο, στο ύψος των Λατσιών

Οδηγός απώλεσε τον έλεγχο του οχήματός του - Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

Δήμαρχος στη Γαλλία υποχρεώνει τους κατοίκους της πόλης να είναι χαρούμενοι

Τους απαγορεύει να ακούν λυπητερή μουσική ή να διαβάζουν βιβλία με κακό τέλος

Τραμπ: «Η έσχατη επιλογή μας με το Ιράν είναι να πάμε σε πόλεμο»

Για "οικονομική τρομοκρατία"​​​​​​​ κάνει λόγο ο επικεφαλής της ιρανικής διπλωματίας

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 06:00KITCHEN LAB