Ψυχαγωγία

Η Ριάνα είναι η πλουσιότερη τραγουδίστρια στον κόσμο!

Διάσημη τραγουδίστρια, δημιουργός εταιρείας ειδών μακιγιάζ και εσωρούχων και η πρώτη τραγουδίστρια αφρικανικής καταγωγής που βρίσκεται στα ηνία ενός οίκου ειδών πολυτελείας, η Ριάνα αναδείχθηκε στην πλουσιότερη τραγουδίστρια στον κόσμο με την περιουσία της να εκτιμάται στα 600 εκατομμύρια δολάρια, έγραψε το περιοδικό Forbes.

Σε ηλικία 31 ετών, η Ρόμπιν Ριάνα Φέντι συγκέντρωσε περισσότερα χρήματα από τις μεγαλύτερές της σε ηλικία Μαντόνα (570 εκατομμύρια), Σελίν Ντιόν (450 εκατομμύρια) και την Μπιγιονσέ (400 εκατομμύρια). Το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας της Ριάνα προέρχεται από τις περιοδείες της και τις πωλήσεις δίσκων της, εξηγεί το Forbes.

Είναι επίσης συνιδιοκτήτρια της εταιρείας εσωρούχων Savage X Fenty. Μετά την εντυπωσιακή είσοδό της στο παγκόσμιο μουσικό στερέωμα το 2003, η τραγουδίστρια, με καταγωγή από τα Μπαρμπέιντος, μετέτρεψε την επιτυχία της στο πεντάγραμμο σε επιχειρηματικό χρυσό, αφού ξεκίνησε την εταιρεία της ειδών μακιγιάζ Fenty Beauty, σε συνεργασία με τον γαλλικό κολοσσό ειδών πολυτελείας LVMH τον Σεπτέμβριο του 2017 στο Διαδίκτυο και μέσω της αλυσίδας Sephora.

Το Fenty Beauty, έπειτα από 18 μήνες ύπαρξης, είχε κύκλο εργασιών στα περίπου 570 εκατομμύρια δολάρια το 2018. Η Ριάνα προχώρησε και σε μια συνεργασία με τον LVMH για τη δημιουργία μιας μάρκας ειδών πολυτελείας με έδρα το Παρίσι που θα περιλαμβάνει ρούχα πρετ α πορτέ, παπούτσια και αξεσουάρ. Η διαδικτυακή μπουτίκ έχει ανοίξει από τις 29 Μαίου.

"Θέλω απλά να βλέπω τα πράγματα από τη δική μου οπτική. Είμαι μια μαύρη νέα γυναίκα που λατρεύει και υιοθετεί τις ιδέες και την ενέργεια των νέων και θέλω να τις μετατρέψω σε κάτι το πολυτελές για έναν οίκο ειδών πολυτελείας" είχε πρόσφατα δηλώσει στο Γαλλικό Πρακτορείο.

Επόμενο άρθρο

Η Αριστοτέλους επιστρέφει στην εκπομπή με... Αντώνη Ρέμο! (ΦΩΤΟ)

Τι ετοιμάζει η παρουσιάστρια και ο καλλιτέχνης
04/06/2019 - 23:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στη λίστα με τους πιο ακριβοπληρωμένους παίκτες ο Αντετοκούνμπο (ΦΩΤΟ)

Στη λίστα με τους πιο ακριβοπληρωμένους φιγουράρει ο Γίαννης
12/06/2019 - 14:44

Ο Jay-Z είναι ο πρώτος ράπερ στον κόσμο που έγινε δισεκατομμυριούχος!

"Έσπασε" το φράγμα του ενός δισεκατομμυρίου
04/06/2019 - 09:10

Οι πιο πλούσιοι οδηγοί της Formula 1

To περιοδικό Forbes δημοσίευσε μια λίστα με τους πιο ακριβοπληρωμένους πιλότους
09/04/2019 - 12:16

Οι πλουσιότεροι Κύπριοι της λίστας Forbes για το 2019

Δείτε ποιος είναι ο πλουσιότερος άνθρωπος στη Βρετανία για το 2018 με 21,050 δισ. λίρες
06/03/2019 - 10:31

Η Κάιλι Τζένερ είναι η νεότερη αυτοδημιούργητη... δισεκατομμυριούχος!

Σε ηλικία μόλις 21 ετών βρίσκεται στην κορυφή της λίστας από το περιοδικό Forbes
06/03/2019 - 09:08

Η Ριάνα κινείται νομικά εναντίον του... πατέρα της!

Η κίνηση του πατέρα της που την οδήγησε στη συγκεκριμένη απόφαση...
16/01/2019 - 13:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

H NASA επιστρέφει στο φεγγάρι με γυναίκα αστροναύτη (BINTEO)

Απόψε, η σελήνη θα προσφέρει το θέαμα μιας μερικής έκλειψης ορατής από την Κύπρο

Στα χέρια της Ζέτας ο κώδικας της σεξουαλικής παρενόχλησης στην εργασία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενσωματώνεται στις συλλογικές συμβάσεις μεταξύ εργοδοτών - εργαζομένων στον ιδιωτικό τομέα

ΠΑΣΙΝ: Δεν μπορούμε να πάμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα (ΒΙΝΤΕΟ)

"Κούφιες υποσχέσεις" χαρακτηρίζουν τα δεδομένα για ενδεχόμενο ένταξής τους στο ΓεΣΥ
Ελλάδα

Άνδρας επιτέθηκε με τσεκούρι σε γυναίκα στη Θεσσαλονίκη (ΦΩΤΟ)

Τον καταδίωξαν πολίτες και κατάφεραν να τον ακινητοποιήσουν

Ενημέρωσε το Μητσοτάκη ο Δένδιας για τα μέτρα κατά της Τουρκίας

Πρωθυπουργός και ΥΠΕΞ συναντήθηκαν σήμερα το πρωί

Μοιραίο μπάνιο για 42χρονο σε παραλία στη Μεσσηνία

Είχε πάει για κανό το απόγευμα της Κυριακής
Διεθνή

Τι συμβαίνει τελικά με την υγεία της Άγκελα Μέρκελ;

Ξανά καθιστή σε επίσημη τελετή, η Γερμανίδα Καγκελάριος

Ρωσία - Ουκρανία έδωσαν τα χέρια για ανταλλαγή αιχμαλώτων

Δεν έχει προσδιοριστεί ακόμη ο αριθμός

Tραμπ: «Δεν πρόκειται να πουλήσουμε τα F-35 στην Τουρκία»

Το ηχηρό μήνυμα του Αμερικανού Προέδρου στον Τούρκο ομόλογό του

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 17/07/2019 - 00:15ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ