Ψυχαγωγία

Ι.Λαμπροπούλου: Τα αρνητικά σχόλια, η πρόταση γάμου και η απώλεια του πατέρα της

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η Ιωάννα Λαμπροπούλου και μίλησε για όλα. Η Ιωάννα μπήκε στο στούντιο ως «Λουκία» με αφορμή τη  αποψινή πρεμιέρα της αγαπημένης κωμικής σειράς του Alpha Κύπρου «Φαμίλια» και πέρα από τον ρόλο της, μίλησε για τα σχόλια που άκουσε τα προηγούμενα δυο χρόνια για τη συμμετοχή της στο πάνελ της εκπομπής, τον γάμο της, τη συγκατοίκηση αλλά και την απώλεια του πατέρα της. Η ίδια δήλωσε:

Είμαστε πολύ περήφανοι για την «Φαμίλια» μας. Έχουμε Χρύσα Ρώπα. Είναι υπέροχη συνεργάτης. Έχουμε και το σύνδρομο των πιο «παλιών» ηθοποιών που αντιμετωπίζουν τους νεότερους με μια απόσταση. Εντάχθηκε αμέσως.

Αυτά τα δυο χρόνια μπορεί να ακουγόταν υπερβολικό αλλά αν δεν είχα τη στήριξη από εσάς δεν θα άντεχα γιατί άκουσα πολλά άσχημα και από ανθρώπους που υπηρετούν το είδος του θεάτρο με ήθος. Ήταν πολύ άδικο και νομίζω τα κατάφερα.

Αν είχα μια «Λουκία» στη ζωή μου νομίζω δεν θα την άντεχα και είμαι χαρούμενη που ένας τέτοιος ρόλος αγαπήθηκε. Ο κόσμος αγάπησε πολύ τη «Φαμίλια». Έρχεται το κείμενο και ανυπομονούμε. Στη «Φαμίλια» τολμήσαμε να δείξουμε πράγματα που δεν τα δείχνουμε γενικότερα.

Δεν έχει γίνει πρόταση γάμου ακόμα αλλά παντρευόμαστε Νοέμβρη του 2020. Έχουμε μια συγκεκριμένη ημερομηνία στο μυαλό μας αλλά επειδή είμαι λίο αναβλητική και έκλεισα το πρώτο ραντεβού για το νυφικό και το βλέπω τόσο μακριά. Είμαι τρισευτυχισμένη χωρίς όμως να το συνειδητοποιώ εντελώς.

Ήρθε και η συγκατοίκηση. Είναι τέλεια, ονειρικά και ο χρόνος να μας φερθεί με αγάπη. Είμαι ευλογημένη γιατί μαγειρεύει, βοηθά και ελπίζω να μην είναι η αρχή.

Ένιωσα την αδικία στα πρώτα μου βήματα αλλά όχι σε επαγγελματικό επίπεδο. Αδικήθηκα όμως σε προσωπικό επίπεδο κι α αυτό πληγώνει περισσότερο.

Ο χαμός του πατέρα μου πόνεσε πολύ γιατί είχα πολλά να του πω ακόμα. Τον πατέρα μου τον έχασα πριν από τέσσερα χρόνια. Μερικές φορές ο κυνισμός σώζει σε. Η δική μου απώλεια του πατέρα μου ήταν διπλή. ΟΙ γονείς μου ήταν χωρισμένοι οπότε εκείνο που μου έλειψε δεν ήταν η φυσική παρουσία και μέρες μετά έλεγα να τον πάρω τηλέφωνο. Την χρόνια που έφυγε ο πατέρας μου, που τα γενέθλια μου είναι 24 Αυγούστου και με πήρε στις 22 Ιουλίου και δεν είπα κάτι για να στεναχωρηθεί και έλεγα γιατί μπερδεύτηκε και πρόλαβε να μου ευχηθεί. Ήταν πολύ ξαφνικό.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

 

Επόμενο άρθρο

«Η ΦΑΜΙΛΙΑ» Σε λίγες ώρες... ΠΡΕΜΙΕΡΑ με τη Χρύσα Ρώπα!

Απόψε στις 21:15 η μεγάλη πρεμιέρα του Β’ Κύκλου νέων επεισοδίων της κωμικής σειράς
23/09/2019 - 17:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σκιτίνης: Μιλάει για το τραγούδι και αποκαλύπτει πως θέλει τη γυναίκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη καριέρα, τη καινούργια επιτυχία που κυκλοφόρησε και τη προσωπική ζωή
21/02/2020 - 18:08

Χ. Αριστοτέλους: Γυμνάστηκε κάνοντας "Kangoo Jump" ζωντανά στην εκπομπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακολούθησε τον τρόπο εκγύμνασης της Ηλιάνας Παπαγεωργίου και ιδού το στιγμιότυπο
21/02/2020 - 15:42

Άντρη Καραντώνη: Ως άλλη Μarilyn Monroe τραγουδάει στον...Πρόεδρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Με διαμάντια και γούνα τραγουδάει το θρυλικό κομμάτι "Happy Birthday Mr. President"
20/02/2020 - 10:08

Ονούφριος Σωκράτους: "Είχα δεχθεί ηλικιακό ρατσισμό από συνάδελφο" (BINTEO)

Όσα αποκάλυψε για την αυστηρή κριτική που δέχτηκε στην αρχή της καριέρας του
19/02/2020 - 17:45

Πώς ευχήθηκαν οι επώνυμοι στο...έτερον ήμισυ για την ημέρα των ερωτευμένων;

Τα ρομαντικά στιγμιότυπα και τα...λόγια αγάπης που μοιράστηκαν δημοσίως
14/02/2020 - 16:44

Δ. Δημητριάδου: "Η ψυχανάλυση ήταν το καλύτερο δώρο που έκανα στον εαυτό μου"

Όσα ανέφερε για τις κόρες της, την ασχολία της πέρα από την υποκριτική και τα...οικονομικά
12/02/2020 - 17:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε ένα μήνα και μια ημέρα ο 51χρονος Αλέξης θα περπατήσει βήμα-βήμα την Κύπρο

Άρχισε η πορεία του πεζοπόρου με σκοπό να καλύψει 700 χιλιόμετρα περιμετρικά του νησιού

Ηλικιωμένος οδηγός "κρέμμασε" το όχημα του από πάσσαλο της ΑΗΚ (ΦΩΤΟ)

Διεκόπη η ηλεκτροδότηση κοινοτήτων της επαρχίας Λεμεσού από το φοβερό ατύχημα

Στο "μικροσκόπιο" το ΓεΣΥ για διόρθωση αδυναμιών και ελαχιστοποίηση προβλημάτων

Τι λέει ο Υπουργός Υγείας για τον ρόλο των προσωπικών γιατρών και την δεύτερη φάση
Ελλάδα

Σε εθελούσια απομόνωση 14 ημερών οι δύο Ελλαδίτες επιβάτες του Diamond Princess

Επέστρεψαν στην Ελλάδα το πρωί του Σαββάτου με στρατιωτικό αεροσκάφος

Γλυφάδα: Ανθρωποκυνηγητό για τον ασυνείδητο οδηγό που σκότωσε 25χρονο

Η δραματική έκκληση του πατέρα για εντοπισμό του ανθρώπου που εγκατέλειψε τον γιο του
Διεθνή

Δύο νεκροί μέσα σε διάστημα λίγων ωρών στην Ευρώπη από τον θανατηφόρο κορωνοϊό

ΠΟΥ: Κρούσματα από ανθρώπους που δεν έχουν ταξιδέψει στην Κίνα ή ήρθαν σε επαφή με ασθενή

ΒΙΝΤΕΟ: H στιγμή που Συριακές δυνάμεις εξουδετερώνουν εξτρεμιστές στο Ιντλίμπ

Εικόνες από drone που δείχνουν καταστροφές τανκς και φορτηγών μεταφοράς προσωπικού

Ο Αντριάνο Τρεβιζάν είναι ο πρώτος Ευρωπαίος που "έσβησε" από τον κορωνοϊό

Εντείνεται η ανησυχία από τον ΠΟΥ για τη δυσκολία να περιοριστεί η διάδοση της επιδημίας

tv news

«24 Ώρες» Στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη…στην έρημο των θαυμάτων!

Τα απόκρυφα της Μονής που αποτελεί μία όαση μέσα στην έρημο, αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Mία εκρηκτική ιστορία έρωτα και πάθους που έχασε τον έλεγχο και βάφτηκε με αίμα!

Ένα βίαιο έγκλημα ''ζωντανεύει'' αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 22/02/2020 - 15:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ