Ψυχαγωγία

Καπουτζίδης:"Αν θελήσω να αποκτήσω παιδί θα το καταφέρω, θα φύγω από τη χώρα..."

Καλεσμένος του Νίκου Χατζηνικολάου στο “Ενώπιος Ενωπίω” ήταν ο Γιώργος Καπουτζίδης, ο οποίος μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στο ενδεχόμενο οικογένειας και απόκτησης παιδιού, ενώ μίλησε και για την περίοδο που ανακάλυψε την σεξουαλική του ταυτότητα. Οι πρώτες σκέψεις, τα συναισθήματα και πως απέφυγε το bullying.

Ο ίδιος δήλωσε:

Ήμουν ένα παιδί που έπαιζε πολύ στη γειτονιά μέχρι και την πέμπτη, έκτη δημοτικού, κάπου εκεί. Μετά έγινα ένα πολύ κλειστό παιδί που πέρασε τα χρόνια της εφηβείας κλεισμένο μέσα στο σπίτι. Η ανακάλυψη της σεξουαλικότητάς μου, η οποία ήταν διαφορετική από αυτή των υπόλοιπων παιδιών ήταν κάτι το οποίο με φόβισε, δεν ήξερα πώς να το αντιμετωπίσω, δεν ήξερα τι είμαι, γιατί είμαι.

Είναι μια πολύ δύσκολη διαδικασία και ότι λέω και ότι αγώνα κάνω τώρα πια είναι όχι για μένα, γιατί εγώ αυτό το οποίο ήθελα να κάνω στη ζωή μου, το έχω. Έχω τη ζωή που θέλω, έχω την αποδοχή από τους ανθρώπους που θέλω, είμαι εντάξει.

Δείτε όσα εκμυστηρεύτηκε για το bullying αλλά και για την προοπτική απόκτησης παιδιού με την "μετανάστευση από τηνΕλλάδα, στέλνοντας ένα ηχηρό μήνυμα στην πολιτεία.

Επόμενο άρθρο

56 χρόνια από την πρώτη φορά που ακούστηκε το «Άξιον Εστί» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μελοποίηση του μουσικού έργου-μνημείου πήρε τέσσερα ολόκληρα χρόνια να ολοκληρωθεί
19/10/2020 - 23:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σταμάτης Κραουνάκης για την σεξουαλική του ταυτότητα: "Είμαι... panerotic"

Όλα όσα σημαίνει ο ορισμός και η προσωπική του εξομολόγηση
08/09/2020 - 13:19

"Σπάει την σιωπή του" ο Καπουτζίδης: "Η ομοφυλοφιλία μου δεν...." (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ηχηρό μήνυμα στους νέους και η ελπίδα που εμπνέει
08/09/2020 - 11:18

Καπουτζίδης:Τα υβριστικά σχόλια που πήγε σε Gay Pride και η ευχή να...πεθάνει

Όλα όσα ανέφερε ο γνωστός ηθοποιός για τα social media και τις επιθέσεις που δέχεται
27/11/2019 - 13:24

Γιώργος Καπουτζίδης: "Δεν μπορούσα να κοιμηθώ... Ξύπνησα με πόνους στην πλάτη.."

Όσα αποκάλυψε για το πρώτο θεατρικό του εγχείρημα στο "Λούης Night Show"
26/10/2019 - 17:08

Αυτός είναι ο καλεσμένος-έκπληξη που θα φέρει τα πάνω κάτω στο Λούης Night Show

Πασίγνωστος ηθοποιός και παρουσιαστής "εισβάλλει" στην εκπομπή του Λούη
17/10/2019 - 14:18

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

«Έφυγε» από την ζωή ο ηθοποιός Παντελής Άντωνας

«Το Κυπριακό Θέατρο ντύνεται και πάλι στα μαύρα...»

Αυτή είναι η Κύπρια εθελόντρια που βραβεύτηκε από την Βασίλισσα Ελισάβετ (VID)

Η Νικολέτα Πολυδώρου είναι Εκτελεστική Διευθύντρια του Sistema Cyprus

Πλημμυρισμένους δρόμους και προβλήματα άφησε πίσω της η κακοκαιρία (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα έντονα καιρικά φαινόμενα αναμένεται να υποχωρήσουν για λίγο
Ελλάδα

Τουρκικό ΥΠΕΞ: Αποκαλεί την Ελλάδα «κακομαθημένο παιδί» και ζητά διάλογο

Κάνει λόγο, μάλιστα, για κυριαρχικά δικαιώματα στο Καστελλόριζο

Ακόμη 1.383 κρούσματα και 98 θάνατοι από κορωνοϊό στην Ελλάδα

594 ασθενείς νοσηλεύονται διασωληνωμένοι στα νοσοκομεία της χώρας

Εντός του Ιανουαρίου ο εμβολιασμός για τον κορωνοϊό στην Ελλάδα

Μελετάται ο τρόπος που θα κλείνουν οι πολίτες ραντεβού στα 1018 εμβολιαστικά κέντρα
Διεθνή

Brexit: Επαναλαμβάνονται την Κυριακή οι διαπραγματεύσεις

Τζόνσον και Φον Ντερ Λάιεν αναφέρουν ότι υπάρχουν διαφορές σε τρία κρίσιμα ζητήματα

«Καλπάζει» η πανδημία με αύξηση κρουσμάτων σε όλο τον πλανήτη (ΒΙΝΤΕΟ)

Με περιορισμούς και μέτρα η φετινή περίοδος των γιορτών στις περισσότερες χώρες

Δακρυγόνα και βίαια επεισόδια στο Παρίσι σε διαδήλωση κατά της αστυνομικής βίας

Δεκάδες κουκουλοφόροι πέταξαν αντικείμενα εναντίον ενστόλων

tv news

Οι υποψίες του Μιχάλη για τα αισθήματα της Αγγελικής στον Στέφανο, μεγαλώνουν...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Ένα άγριο επεισόδιο στις φυλακές αλλάζει για πάντα τη ζωή των Μαρόγλου…

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 06/12/2020 - 00:40PASSENGER