Ψυχαγωγία

«ΚΑΡΜΑ»: Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα» (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Μια δυνατή «γροθιά» στο στομάχι φέρνει το φρικτό έγκλημα που ταρακούνησε τη φιλήσυχη Κύπρο στις αρχές της δεκαετίας του ’90. Μια ασύλληπτη οικογενειακή τραγωδία, που δεν μπορεί να χωρέσει ο ανθρώπινος νους, έρχεται στο 4ο επεισόδιο της σειράς «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου και θα μεταδοθεί την Κυριακή 18 Νοεμβρίου στις 22.00.

Όταν η σχιζοφρένεια χτυπά σε ανύποπτο χρόνο την πόρτα μίας οικογένειας, κανείς δεν μπορεί να αποδεχθεί και να παραδεχθεί την ύπαρξη και τα συμπτώματα της νευροψυχιατρικής αυτής νόσου... Όλα ανεξαιρέτως τα μέλη προσπαθούν να αποκρύψουν την ψυχική διαταραχή ενός παιδιού, χαμηλώνοντας τα βλέμματα και σφραγίζοντας το στόμα...

Λόγια ανείπωτα, διαταραχές αντίληψης της πραγματικότητας... κρυμμένες πίσω από αψυχολόγητες συμπεριφορές και κινήσεις μυστικοπάθειας έρχονται σε πρώτο πλάνο στη σειρά «ΚΑΡΜΑ» που αποκαλύπτει, με αρκετές δόσεις μυθοπλασίας, στυγερά εγκλήματα που συγκλόνισαν την Κύπρο.

karma

Στο προσκήνιο ξεχωρίζει με γκρίζες έως και σκοτεινές αποχρώσεις... μία τραγική φιγούρα που φέρει τον πιο βαρύ τίτλο.... αυτό της μάνας που αν και αγαπά το παιδί της, αρνείται να δει κατάματα την ψυχολογική του κατάσταση. Λίγο πιο δίπλα στέκεται μία αδελφή που έχει ορθώσει τείχη άμυνας, σε μια απέλπιδα προσπάθεια να προστατεύσει και να προστατευθεί...

Ντροπή; Φόβος; Εγωισμός; Δολοφονικά ένστικτα; Κανείς δεν ξέρει γιατί τηρείται σιγή ιχθύος για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα υγείας και κανείς δεν μπορεί να φανταστεί ποιος ή ποια θα δώσει ένα θλιβερό «λυτρωτικό»  τέλος... με τον πιο απάνθρωπο και φρικιαστικό τρόπο.

Βαλεντίνα Σοφοκλέους, Αντωνία Χαραλάμπους, Νιόβη Σπυριδάκη, Χάρης Πισίας και Χρίστος Τουμάζου φορούν τη «μάσκα» της αμφιβολίας, του φόβου και του.... θανάτου και εισβάλλουν δυναμικά στο 4ο «σχιζοφρενικό» επεισόδιο της σειράς «ΚΑΡΜΑ».

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: «Δεν ήμουν ποτέ η super γκόμενα»

Μιλά ανοιχτά για την ηλικία της και για το λάθος δημοσίευμα ότι γεννήθηκε το.. 1925
14/11/2018 - 17:16

ΣχετικέςΕιδήσεις

"ΚΑΡΜΑ": Ένα φρικιαστικό έγκλημα της δεκαετίας του ’90... «για τη Νεφέλη»

O ερωτικός δεσμός δύο παθιασμένων νεαρών που κατέληξε σε δολοφονία
08/02/2019 - 11:38

Κάρμα: Ωμή βία και παράνοια στο φρικιαστικό έγκλημα του νέου επεισοδίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα από τα πιο φρικιαστικά φονικά που διεπράχθησαν στο νησί απόψε στον Alpha Κύπρου
20/01/2019 - 16:44

Έλενα Χριστοφή: Η συγκλονιστική εξομολόγηση για τον θάνατο του αδερφού της

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στο νέο συγκλονιστικό επεισόδιο του «Κάρμα»...
20/01/2019 - 12:59

Συγκλονιστική η ερμηνεία της Αρτεμίου στο ΚΑΡΜΑ της Κυριακής! (BINTEO)

Ένα ερωτικό έγκλημα που «πάγωσε» την Κύπρο!
11/01/2019 - 12:21

Μαρία Αντρέου: «Θα ήθελα να ακολουθήσω επαγγελματικά την υποκριτική» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στο νέο συγκλονιστικό επεισόδιο του "Κάρμα"
14/12/2018 - 17:33

Εφιαλτικό ερωτικό τρίγωνο στο «ΚΑΡΜΑ» του Alpha Κύπρου με ένα έγκλημα μένους..

Όταν το πάθος ξεφεύγει από τα όρια... Απόψε το νέο συγκλονιστικό επεισόδιο
09/12/2018 - 12:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται από την Αστυνομία για κλοπές (ΦΩΤΟ)

Τα αδικήματα διαπράχθηκαν την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου, 2019, στην Λευκωσία

Νέα πρόσκληση από ΟΑΥ σε ΠΙΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Διορισμός του Χριστόδουλου Καϊσή στη θέση του Επιτρόπου Εποπτείας για το ΓεΣΥ

Μπλοκαρισμένη η κατοχύρωση του χαλλουμιού λόγω...Κυπριακού (ΒΙΝΤΕΟ)

Διασύνδεση του χαλουμιού με τον κανονισμό της Πράσινης Γραμμής
Ελλάδα

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά

Παρέσυρε ανήλικο πεζό και τον εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο

Εντόπισαν τον νεαρό οδηγό λίγο αργότερα και του πέρασαν χειροπέδες

Πέταξε σε γκρεμό βάθους 60 μέτρων 18 κουταβάκια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σώθηκαν χάρη στην παρέμβαση φιλόζωων και αστυνομικών του τοπικού τμήματος
Διεθνή

Μέι και Γιούνκερ θέλουν να βρουν λύση για το backstop, μέσω διασφαλίσεων

Ανέθεσαν στις διαπραγματευτικές τους ομάδες να συνεχίσουν τις συζητήσεις

Ρεκόρ διακρίσεων για τη Melco στο Forbes Travel Guide 2019

Σε ποια καταλύματα και υπηρεσίες του κολοσσού απονεμήθηκαν διακρίσεις

Γιατί ο Ερντογάν θυμήθηκε την Αρχαία Αθήνα

Μιλούσε στη Βουλή των Γερόντων και την είδε φιλόσοφος

tv news

Ένας ακόμα φόνος έρχεται να ταράξει τα νερά της αστυνομικής διεύθυνσης…

Η Αμαλία συνειδητοποιεί πως η κατάστασή της χειροτερεύει «To Τατουάζ»Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα«συμμαχεί»με το Δημήτρη και προσπαθεί να τον στρέψει εναντίον της Κάτιας

Ο Φώτης, μαθαίνει ότι τον ψάχνει η αστυνομία... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/02/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ