Ψυχαγωγία

ΚΑΡΜΑ! Μάθετε πότε κάνει πρεμιέρα η νέα σειρά της Χ. Αρτεμίου στον Alpha Κύπρου

Μια στιγμή παραφροσύνης και μια ανεξέλεγκτη έκρηξη οργής αρκούν για να ξεπεράσει ο άνθρωπος τα όριά του και να μετατραπεί σε ανελέητο κτήνος, προχωρώντας στην πιο φρικιαστική πράξη... σ’ ένα έγκλημα πάθους – μίσους - βεντέτας βαμμένο με το βαθύ κόκκινο χρώμα του αίματος.

Το «ΚΑΡΜΑ», η νέα κοινωνική-δραματοποιημένη εβδομαδιαία σειρά της Χριστιάνας Αρτεμίου, σε σκηνοθεσία Ναστάζιας Χριστοδούλου, κάνει πρεμιέρα στον ALPHA Κύπρου, την Κυριακή 28 Οκτωβρίου στις 22.00.

Βασισμένη σε στυγερά εγκλήματα και δολοφονίες που συγκλόνισαν την Κύπρο τον 20ο αιώνα (1900-2000) και στιγμάτισαν εποχές φαινομενικής αθωότητας και γαλήνης, υπόσχεται να καθηλώσει τους τηλεθεατές με υπέρμετρες δόσεις αγωνίας και μυστηρίου...

Αληθινά γεγονότα, ιστορικά στοιχεία, λεπτομερής έρευνα από ρεπορτάζ της εποχής καθώς και από το αρχείο εφημερίδας του Γραφείου Τύπου και Πληροφοριών (της Κυπριακής Δημοκρατίας), σοκαριστικές «αποκαλύψεις» και ανατριχιαστικές ερμηνείες από καταξιωμένους και νέους ηθοποιούς είναι μερικά από τα ηχηρά στοιχεία που συνθέτουν τη νέα σειρά «ΚΑΡΜΑ» που υπογράφει η Χριστιάνα Αρτεμίου.

 

ΚΑΡΜΑ

Με κύριο άξονα τον ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα, η σειρά πραγματεύεται τη λεπτή γραμμή της ψυχολογίας των ανθρώπων που σε μια στιγμή παράλογης ακρότητας δεν δίστασαν να οπλίσουν το χέρι τους και να αφαιρέσουν ψυχρά και αλύπητα τη ζωή ενός συνανθρώπου τους.

Κάθε επεισόδιο θα είναι αυτοτελές και κάθε ιστορία θα διατηρεί τον πρωτογενή κεντρικό της πυρήνα, αλλά θα εμπλουτίζεται με στοιχεία μυθοπλασίας και θα γίνονται αλλαγές σε ονόματα, ηλικίες, πόλεις και χρονικές περιόδους, ώστε να μην φωτογραφίζονται υπαρκτά πρόσωπα και οικογένειες που έλαβαν μέρος στα γεγονότα, σύμφωνα με την Πολιτική Απορρήτου περί Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.

Η σειρά «ΚΑΡΜΑ» δεν θα παίρνει θέση αν ο θύτης ή το θύμα υπήρξε ένοχος ή αθώος, αλλά θα δείχνει την ανθρώπινη ψυχολογία και την ιστορία που οδήγησαν τον δράστη να πάρει τέτοια απόφαση. Η κρίση και το συμπέρασμα κάθε επεισοδίου, θα εναπόκειται στον ίδιο τον τηλεθεατή.

«ΚΑΡΜΑ»: Πρεμιέρα Κυριακή 28 Οκτωβρίου στις 22.00 στον ALPHA Κύπρου.

Επόμενο άρθρο

Μιχάλης Σοφοκλέους-Πάνυ Ιακώβου: Το γαμήλιο δώρο στην Αθηνά Οικονομάκου...

Τίμησαν τις κυπριακές παραδόσεις το αγαπημένο ζευγάρι
23/10/2018 - 12:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Παράδοση κατ' οίκον…" στον ALPHA με την Βασιλική Χατζηαδάμου!

Πρεμιέρα με Μιχάλη Σοφοκλέους την Κυριακή 27 Ιανουαρίου στις 21.15
14/01/2019 - 18:03

Game of Thrones: Αυτή είναι η ημερομηνία της πρεμιέρας της τελευταίας σεζόν!

Όλες οι λεπτομέρειες για πολυαναμενόμενη πρεμιέρα το νέο teaser που κυκλοφόρησε
14/01/2019 - 11:58

Αιματοβαμμένο πατρικό χάδι στο... «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

"Η μεγαλύτερη μου αγάπη με... «μετέτρεψε» σε τέρας-δολοφόνο"
23/11/2018 - 09:58

Το "Game of Thrones" επιστρέφει–Δείτε πότε κάνει πρεμιέρα ο 8ος κύκλος! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το teaser trailer και όλες οι λεπτομέρειες λίγο πριν την πρεμιέρα της επικής σειράς...
14/11/2018 - 15:21

Αντώνης Ρέμος: Δείτε πως του ευχήθηκε η κόρη του για την πρεμιέρα του!(ΦΩΤΟ)

Το γλυκό στιγμιότυπο με την μικρή Έλενα λίγες ώρες πριν την πρεμιέρα με την Βανδή...
10/11/2018 - 09:24

«Κάρμα»: Απόψε η πρεμιέρα της νέας κοινωνικής-δραματοποιημένης σειράς! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η νέα σειρά με την υπογραφή της Χριστιάνας Αρτεμίου απόψε στις 22:00 στον Alpha Κύπρου..
28/10/2018 - 16:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Χάθηκαν" εισφορές για δύο ορφανά στη κηδεία του πατέρα τους (ΒΙΝΤΕΟ)

Το περιστατικό επιβεβαίωσε στην εκπομπή Alpha Ενημέρωση ο εκπρόσωπος Τύπου της Αστυνομίας

Eπιστολή κυβέρνησης προς Νίκολσον περί του "ασυμβίβαστου" στον ΟΚυΠΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Υπουργός Υγείας: Εάν προκύπτει σύγκρουση συμφερόντων θα το κρίνει το Υπουργικό Συμβούλιο

Πρόσω ολοταχώς για το "Σπίτι της Γυναίκας" (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Εγκρίθηκε από το Υπουργικό Συμβούλιο η πρόταση της Ζέτας Αιμιλιανίδου
Ελλάδα

"Φρούριο" το Σύνταγμα ενόψει διαδηλώσεων κατά των Πρεσπών

Πάνω από 1.500 αστυνομικοί και αστυνομικά τείχη με έξι φραγμούς από αστυνομικές κλούβες

Στο "σκαμνί" ξανά ο Αμβρόσιος για την ανάρτηση κατά των ομοφυλόφιλων

Τι αναφέρει ο συνήγορος υπεράσπισης του μετά τον πρώτο γύρο της εκδίκαση της έφεσης

Δεν καταθέτει νέα πρόταση μομφής η Νέα Δημοκρατία

Προς ψήφιση το βράδυ της Πέμπτης η Συμφωνία των Πρεσπών από την Ελληνική Βουλή
Διεθνή

Βενεζουέλα: Φόβοι για εμφύλιο με την αυτοανακήρυξη του Χουάν Γκουαϊδό ως πρόεδρο

Μέχρι στιγμής σύμφωνα με τοπικά μέσα οι νεκροί έχουν φτάσει τους 16

Απειλές Τραμπ για τερματισμό βοήθειας σε Ονδούρα, Γουατεμάλα και Ελ Σαλβαδόρ

"Η Ονδούρα, η Γουατεμάλα και το Ελ Σαλβαδόρ δεν κάνουν τίποτα για μας"

Ένοπλος άνοιξε πυρ σε κατάμεστο υποκατάστημα τράπεζας και ταμπουρώθηκε (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως κατάφεραν οι ειδικές δυνάμεις της SWAT να τον πείσουν να παραδοθεί

tv news

Ο Άλεξ κρύβει την αλήθεια από την Όλγα και κερδίζει μια μικρή παράταση χρόνου...

«Το Τατουάζ» Πέμπτη Νέο Διπλό Επεισόδιο σε νέα ώρα μετάδοσης στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα εγκλωβίζεται στον εκβιασμό της Κάτιας που ζητά την ψήφο της...

Η Μάρθα διαφωνεί να ενδώσει η Μαρίνα... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 24/01/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ