Ψυχαγωγία

Κατερίνα Γερονικολού: Το "photoshop" στο Instagram και τα... μυστικά της!

Λάτρης του Instagram και των φωτογραφιών, η Κατερίνα Γερονικολού αποκάλυψε ότι δεν κάνει καθόλου ρετούς στις αναρτήσεις της. 

Η γνωστή ηθοποιός μοιράζεται αρκετά στιγμιότυπα από την καθημερινότητα της με τους διαδικτυακούς της φίλους και σε πρόσφατη συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό Down Town και τον Αλέξανδρο Πρίφτη μίλησε για το "photoshop" και μοιράστηκε τα "μυστικά" της για μια όμορφη φωτογραφία στο Instagram. H ίδια δήλωσε: 

Όχι, δεν κάνω Photoshop, αλλά επιλέγω διάφορα φίλτρα που μπορεί να με κολακεύουν περισσότερο ή να γλυκαίνουν μία φωτογραφία. Επίσης, αν δεν μου αρέσει κάτι σε μία εικόνα, μπορεί να το κόψω, να το αφαιρέσω, για να την κάνω πιο ωραία αισθητικά. Από εκεί και πέρα, δεν παραμορφώνομαι. Ξέρω ότι είμαι κοντούλα, για παράδειγμα, και δεν θα με «φτιάξω», ώστε να δείχνω δίμετρη. Θα είναι αστείο. Ξέρω τα ελαττώματά μου και δεν θα τα κρύψω. Αλλά, δεν σημαίνει ότι θα τα προβάλω κιόλας! Δεν θα με έβλεπες ποτέ σε μία δεξίωση με φλατ παπούτσια. Έχω συμφιλιωθεί με τον εαυτό μου και είμαι καλά. Αν μία φωτογραφία δεν μου αρέσει, απλά δεν την ποστάρω.

Επόμενο άρθρο

Και όμως η Τζένιφερ Άνιστον είχε "κρυφό" λογαριασμό στο Instagram!

Ο λόγος που είχε ψεύτικο λογαριασμό πριν την "επίσημη" είσοδο της στα social media
18/10/2019 - 09:33

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μαρτίνς: «Είμαστε ψυχικά και σωματικά έτοιμοι»

Η ανάρτηση από τον προπονητή του Ολυμπιακού για την επανέναρξη της Super League
03/06/2020 - 19:05

Αποχαιρέτησε τη Δόξα και οδεύει προς ΑΕΛ ο Παπαφώτης (ΦΩΤΟ)

Το «αντίο» του Κύπριου ποδοσφαιριστή στην ομάδα της Κατωκοπιάς
30/05/2020 - 19:37

Το συγκινητικό «αντίο» του Μερκή στον Κρίστη Βέβη (ΦΩΤΟ)

Με ιδιαίτερα λόγια ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ αποχαιρετά τον θρύλο του Απόλλωνα
29/05/2020 - 19:53

Το «αντίο» του Τσαρλς Ελουντού στη Νέα Σαλαμίνα (ΦΩΤΟ)

Ο Καμερουνέζος ποδοσφαιριστής αποχαιρέτησε τους «ερυθρόλευκους» και οδεύει στην Ανόρθωση
17/05/2020 - 11:37

Οι αντιδράσεις των παικτών της Ομόνοιας μετά την διακοπή (ΦΩΤΟ)

Τα μηνύματα των «πρασίνων» μετά και την εξασφάλιση εισιτηρίου για το Champions League
16/05/2020 - 14:40

Χουράδο: «Είναι ντροπή για το κυπριακό ποδόσφαιρο» (ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση από τον ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ μετά και την διακοπή του πρωταθλήματος
16/05/2020 - 11:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Στο απροχώρητο η κατάσταση στο Νοσοκομείο Αθαλάσσας"

Κάνουν λόγο για σαρδελοποίηση ασθενών και ασθενείς να κοιμούνται στους καναπέδες

"Έσβησε" 68χρονος με βεβαρημένο ιατρικό ιστορικό, λόγω κορωνοϊού

Κανένα νέο κρούσμα για τέταρτη φορά λίγο πριν το μεγάλο "άνοιγμα" της 9ης Ιουνίου

Με ραντεβού, προσωπικό mat και ένα άτομο ανά 10 τ.μ η επιστροφή στα γυμναστήρια

Με αυτά τα μέτρα ανοίγουν τα γυμναστήρια τις πόρτες τους την 13η Ιουνίου
Ελλάδα

Προκαλεί Κύπρο & Ελλάδα ο Ακάρ: "Οι ένοπλες δυνάμεις της Τουρκίας είναι έτοιμες"

Κάλεσε στην Άγκυρα για συνομιλίες τον Έλληνα Υπουργό Εξωτερικών Νίκο Παναγιωτόπουλο

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»
Διεθνή

Σχέδιο εκεχειρίας από Δευτέρα, ανακοίνωσε ο Σίσι μετά από συνάντηση με Χαφτάρ

Νέα πρωτοβουλία για τον τερματισμό της σύγκρουσης στη Λιβύη

Νέα έκρηξη κρουσμάτων στο Ιράν μετά από...ένα γαμήλιο πάρτι

Η χώρα δεν είχε άλλη επιλογή από το να κρατήσει την οικονομία της ανοιχτή, λέει ο Ροχανί

Το κερί στη μνήμη του Φλόιντ που έβαλε φωτιά στην αμερικανική σημαία (ΦΩΤΟ)

Το συγκλονιστικό έργο του Bansky και το σημείωμα του για το "πρόβλημα των λευκών"

tv news

O Μητροπολίτης Μόρφου Νεόφυτος σε μία εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη...

Σχολιάζει τις κατηγορίες για ρητορική μίσους, αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 06/06/2020 - 18:40KITCHEN LAB