Ψυχαγωγία

Κώστας Βήχας: Τα "καρφιά" του στον Γιώργο Αγγελόπουλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Κώστας Βήχας. Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε στην Χριστιάνα για την πολιτική, τους ανθρώπους που δεν είναι ηθοποιοί αλλά «μπαίνουν» στον χώρο της υποκριτικής αλλά και τον αγώνα που κάνει για να βοηθά άτομα που έχουν διάφορες ανάγκες.

Ήμουν κάποτε υποψήφιος βουλευτής δεν ήθελα να εμπλακώ και πολύ αλλά ήθελα να δω τη διαδρομή. Δεν μου άρεσε. Ο Τάσσος Παπαδόπουλος μου έλεγε έστω για μια συμμετοχή και του έλεγα αν βγω ; Το μόνο που με πειράζει είναι ότι αυτοί που είναι στη βουλή δεν βλέπουν τηλεόραση, θέατρο και ψηφίζουν για πράγματα που αφορούν το θέατρο. Πολύ λίγοι έρχονται.

Υπάρχει κρίση αξιών στην Κύπρο. Απλά εδώ θαυμάζουμε κάποιον που παίζει στην τηλεόραση. Συνάδελφος μου είναι αυτός που παίζει στο θέατρο.  Δεν έχω πρόβλημα να παίξω με κάποιον που δεν είναι ηθοποιός αλλά δεν μπορούν να πάρουν τον τίτλο του ηθοποιού. Στην Κύπρο ένα παιδί που παίζει σε ένα τηλεπαιχνίδι και τι έχει κάνει, τρέχει και τον βλέπει στην τηλεόραση και είναι γνωστός γιατί έχει παιξει απλά σε ένα τηλεπαιχνίδι και έρχεται στην Κύπρο και τον δέχεται ο Πρόεδρος της βουλής, Γιατί δεν δέχτηκε την Μπερμπεδέλη, έναν μεγάλο ποιητή και δέχτηκε ένα παίχτη; Να ξέρουμε να χωρίζουμε αξίες....

Έχουμε και νέα παιδιά που κάνουν σκληρή δουλειά και αν κάποιος με ρωτήσει αν δεν κάνει θα του το πω.

Διδάσκω θέατρο σε ενήλικους, είχα μαθήτρια που ήταν 80 χρονών. Η πορεία του ηθοποιού είναι όμορφη και δύσκολη ταυτόχρονα.

Πάντα υπάρχουν ανάγκες. Δεν μπορώ να πω ποιοι ηθοποιοί είναι. Δεν είναι μόνο για τους καλλιτέχνες για όλο τον κόσμο. Πριν από 5-6 χρόνια ασχολήθηκα πρώτη φορά με αυτό.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη του Κώστα Βήχα στην Χριστιάνα Αριστοτέλους:

Επόμενο άρθρο

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους στα... μαθητικά της χρόνια! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε πως ήταν η αγαπημένη παρουσιάστρια και η ομάδα της στην παιδική τους ηλικία
05/04/2019 - 16:30

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτοί θα είναι οι τραγουδιστές στο "Soundtrack of love" με την Αριστοτέλους-ΦΩΤΟ

Μάθετε πότε κάνει πρεμιέρα το πολυαναμενόμενο show του Alpha Κύπρου
23/08/2019 - 14:47

Αυτός είναι ο νέος συνεργάτης της Χριστιάνας Αριστοτέλους! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε η παρουσιάστρια με τον νέο της συνεργάτη
20/08/2019 - 16:47

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Η φωτογραφία με την Μελίνα και τα τρυφερά λόγια (ΦΩΤΟ)

"Τα λόγια είναι πολύ φτώχα για να περιγράψουν τόση αγάπη..."
16/08/2019 - 10:54

"Mε Αγάπη Χριστιάνα": Δείτε το πρωτότυπο τρέιλερ της εκπομπής! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους επιστρέφει τη Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου στις 15:30 στον Alpha Κύπρου
12/08/2019 - 15:38

Τα πρώτα πλάνα από το τρέιλερ του "Με αγάπη Χριστιάνα" και όσα έγιναν backstage!

Όσα δήλωσε η Χριστιάνα Αριστοτέλους για την επιστροφή της στους τηλεοπτικούς μας δέκτες
11/08/2019 - 10:47

Η Χριστιάνα επιστρέφει μέσα από ένα ...παραμύθι (ΦΩΤΟ)

Δείτε backstage από το τρέιλερ της σειράς και το παιδικό δωμάτιο
09/08/2019 - 22:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νέα κίτρινη προειδοποίηση λόγω υψηλών θερμοκρασιών (ΦΩΤΟ)

Αυξημένες νεφώσεις την Κυριακή και τη Δευτέρα στα ορεινά

Εκδήλωση έξω από την πρεσβεία της Βραζιλίας για τις πυρκαγιές στον Αμαζόνιο

Έκλεισαν τον δρόμο μπροστά από το κτίριο για να ακουστεί η φωνή τους

Χειροπέδες σε 29χρονο που είχε φυτώριο κάνναβης πέρασε η ΥΚΑΝ

Βρήκαν 14 φυτά κάνναβης και άλλα σε διαδικασία αποξήρανσης
Ελλάδα

Ελλάδα: 60 άτομα εγκλωβίστηκαν σε παραλία λόγω μεγάλης φωτιάς στη Λέρο

Στη Λέρο δεν υπάρχει πυροσβεστικό κλιμάκιο παρά μόνο ένας εποχικός πυροσβέστης

Άγριο έγκλημα στην Καβάλα για ένα...πάρκινγκ

Γείτονας πυροβόλησε και σκότωσε μητέρα και γιο λόγω ενός φορτηγού

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια
Διεθνή

Κατέρχονται σε τριήμερη απεργία οι πιλότοι της British Airways

Δείτε ποιες ημερομηνίες θα επηρεαστούν οι πτήσεις

Καίγεται ο Αμαζόνιος: Πυρκαγιές στον "πνεύμονα της γης"

73.000 φωτιές καταγράφηκαν στα δάση του Αμαζονίου από τον Ιανουάριο μέχρι τον Αύγουστο

Νεκρή 17χρονη Ισραηλινή από βομβιστική επίθεση στη Δυτική Όχθη

Δέχθηκαν επίθεση από Παλαιστινίους με έναν αυτοσχέδιο εκρηκτικό μηχανισμό

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/08/2019 - 19:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ