Ψυχαγωγία

Κρίστη Παπαδοπούλου: "Αποφάσισα να ζήσω μόνιμα στην Ελλάδα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Κρίστη Παπαδοπούλου, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και στην Χριστιάνα Αριστοτέλους, αποκάλυψε την απόφαση της να μετακομίσει μόνιμα στην Ελλάδα και να κυνηγήσει μια καριέρα εκεί.

Η ηθοποιός, όπως εξομολογήθηκε, στη Κύπρο υπάρχουν πάντα κάποια όρια στην επαγγελματική κατάρτιση και ήθελε να κυνηγήσει τα όνειρα της σε μια χώρα που έχει περισσότερες ευκαιρίες, αλλά και που μπορείς πιο εύκολα να ταξιδέψεις στην Ευρώπη.

"Αποφάσισα να μετακομίσω στην Ελλάδα κυρίως μόνιμα, αλλά αν βρεθεί κάποια δουλειά στην Κύπρο θα επανέλθω.  Έχει πολλά χρόνια που πηγαινοέρχομαι και το ψάχνω, αλλά αυτό το πήγαινε - ελά με κούρασε επειδή άρχισε να γίνεται κάθε εβδομάδα πια και οικονομικά δεν με σύμφερε. Εδώ την έχω βρει καλύτερα, γι΄αυτό είπα να μείνω εδώ και να πηγαινω - ερχομαι πιο εύκολα στην Ευρώπη για δουλειές κυρίως. Ήταν η καλύτερη φάση της ζωής μου στην Κύπρο, αλλά παρόλα αυτά είπα όταν θες να κάνεις κάτι να το κάνεις όταν είσαι πολύ ψηλά, απ΄ ότι να το κάνεις όταν δεν έχεις τίποτα"

Στη συνέχεια, εξομολογήθηκε πως βρίσκεται σε κάποιες συζητήσεις επαγγελματικά, χωρίς να αναφέρει κάτι συγκεκριμένο γιατί ακόμη δεν είχε κλείσει συμφωνίες. Προς το παρόν, η ίδια θέλει να προσαρμοστεί στη καινούργια ζωή, να χαλαρώσει και στη πορεία να ξεκινήσει δουλειά.

Η Κρίστη δεν παρέλειψε να αναφέρει τη στιγμή που ανακοίνωσε στη μητέρα της, την απόφαση της και εκμηστηρεύτηκε στη παρουσιάστρια και στους τηλεθεατές την αντίδρασή της.

"Η μητέρα μου από την μια στεναχωρήθηκε και από την άλλη χάρηκε, γιατί αντιλαμβάνεται ότι έχω μεγαλώσει, ότι έχω ορίσει κάποια πράγματα στη ζωή μου, ότι έχω βάλει κάποιους στόχους και είναι καιρός να τα υλοποιήσω"

Δείτε το απόσπασμα στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

H Mαρία Καλημέρα είναι η φετινή Βασίλισσα του Καρναβαλιού Αμμοχώστου (ΦΩΤΟ)

H εντυπωσιακή διοργάνωση του Δήμου και όλες οι λεμπτομέρειες για το πρόγραμμα
23/01/2020 - 16:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Eίναι επίσημο! Ο Ηλιόπουλος μετακομίζει για να είναι δίπλα στην Σκορδά (ΦΩΤΟ)

Η αποκάλυψη μέσω προσωπικού συνεργάτη και οι πρώτες πληροφορίες για το επόμενο βήμα
13/05/2020 - 07:25

Παπαγεωργίου - Snik: Υπό άκρα μυστικότητα έκαναν το...επόμενο βήμα (ΦΩΤΟ)

Τα σημάδια που έδωσαν από καιρό και η επιβεβαίωση για την απόφαση εν μέσω πανδημίας
08/05/2020 - 07:26

Η Στέλλα Στυλιανού αποκαλύπτει εάν θα επέστρεφε στο ψυχαγωγικό κομμάτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη καραντίνα, τα επαγγελματικά σχέδια και το "άγριο" πρωινό ξύπνημα
24/04/2020 - 07:31

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

Το "βέτο" του Τραμπ σε...Χάρι και Μέγκαν ενόψει της μετακόμισης στο Λος Άντζελες

Η δημόσια τοποθέτηση του πλανητάρχη και η απάντηση του ζευγαριού
30/03/2020 - 12:19

Είναι επίσημο! Ο Χάρι και η Μέγκαν άφησαν Καναδά και μετακόμισαν...Λος Άντζελες

Όλες οι λεπτομέρειες για το νέο ξεκίνημα στις Η.Π.Α.
27/03/2020 - 13:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εννέα πτήσεις με 1600 επιβάτες στα κατεχόμενα, πέντε νέα κρούσματα Covid-19

Ο απολογισμός των αφίξεων και των "εισαγόμενων" περιστατικών μεταξύ 1-5 Ιουλίου

Αυτά είναι τα μέτρα προστασίας που πρέπει να τηρήσεις στο κολυμβητήριο

Το αναθεωρημένο πρωτόκολλο του Υπουργείου Υγείας
Ελλάδα

Θρίλερ στο Ηράκλειο: Aλλοδαπός κρατούσε ομήρους εργαζόμενους εταιρείας

O δράστης κρατούσε μαχαίρι και αυτοτραυματίστηκε

Ανοίγει τα σύνορά της με το Ηνωμένο Βασίλειο η Ελλάδα

Την ανακοίνωση έκανε ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος - Παραμένει ως έχει η Σουηδία
Διεθνή

Μάμερ: Να ληφθεί υπόψη ότι η Αγ. Σοφία είναι μνημείο πολιτιστικής κληρονομιάς

"Είναι σύμβολο ανεκτικότητας και διαλόγου" αναφέρει ο Επ. Εκπρόσωπος της Κομισιόν

Συνάντηση Μπορέλ με Ακάρ και Τσαβούσογλου το απόγευμα

Στο επίκεντρο οι πρόσφατες εξελίξεις και εντάσεις στις σχέσεις της Τουρκίας

Ακραία καιρικά φαινόμενα πλήττουν περιοχές του πλανήτη (BINTEO & ΦΩΤΟ)

Σοβαρά προβλήματα από την κακοκαιρία στην Ελλάδα και φονικές πλημμύρες στην Ινδία

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 06/07/2020 - 17:40DEAL