Ψυχαγωγία

Κυκλοφόρησε το νέο τραγούδι της Δέσποινας Βανδή - Δείτε το! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανοίγοντας τη νέα σελίδα στην 25ετή μουσική της διαδρομή, η αγαπημένη καλλιτέχνιδα παρουσιάζει ένα δυναμικό και ρυθμικό single, με ένα ηχηρό μήνυμα κόντρα στις δύσκολες στιγμές. Μέσα από αντιθέσεις και συμβολισμούς, όπως η νύχτα και το φως, η Δέσποινα Βανδή δίνει «φωνή» στην αισιοδοξία και την ελπίδα, που στο τέλος επικρατούν.

Η αγαπημένη τραγουδίστρια, έφερε το καλοκαίρι... χειμωνιάτικα αφού ο ρυθμός και η αύρα που σε αφήνει σε παραπέμπει σε άλλη εποχή.

Το «Η Κάθε Νύχτα Φέρνει Φως» είναι διασκευή του ισπανικού mega hit «Todos Los Dias Sale El Sol», του συγκροτήματος Bongo Botrako. Τη μουσική υπογράφει ο Uri Giné και τους ελληνικούς στίχους ο Νίκος Μωραΐτης, ενώ την παραγωγή ο Γιώργος Κυβέλλος και την ενορχήστρωση ο Soumka.

Το τραγούδι συνοδεύεται από ένα πολύχρωμο και εξίσου ανεβαστικό music video, που επιμελήθηκαν δύο από τους πιο επιτυχημένους σκηνοθέτες, ο Γιάννης Παπαδάκος και ο Γιάννης Μιχελόπουλος.

Απολαύστε το!

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δέσποινα Βανδή - Ντέμης Νικολαϊδης: Πιο ερωτευμένοι από ποτέ (ΦΩΤΟ)

Δείτε που βρέθηκε το ζευγάρι και η γλυκιά φωτογραφία που δημοσίευσε φίλος τους
20/02/2019 - 14:06

Δέσποινα Βανδή: Μας δείχνει για πρώτη φορά το πρόσωπο της κόρης της (ΦΩΤΟ)

Οι συγκινητικές ευχές και η απόφαση να παρατήσει την διεθνή καριέρα για χάρης της
09/02/2019 - 13:40

Δέσποινα Βανδή: Έτσι διατηρεί το καλογυμνασμένο σώμα της! (ΒΙΝΤΕΟ)

"Θέλει κόπο! Διπλάσιο όταν μεγαλώνεις δε.."
02/02/2019 - 12:10

Φοίβος σε Γαρμπή: «Μου αφιερώνεις την Ιεροσυλία επειδή...πήγα με τη Βανδή»

H "Iεροσυλία" που έγινε μήλον της έριδος μιας άγνωστης κόντρας
31/01/2019 - 12:03

Η Βανδή όπως δεν την έχετε ξαναδεί-Δείτε πως ήταν πριν από δεκαοκτώ χρόνια(ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε ο Τσαλίκης από το παρελθόν και η μεγάλη αλλαγή στην εμφάνιση
28/01/2019 - 15:47

To "όχι" της Τάμτα στην... Βανδή για συνεργασία και ο λόγος της απόρριψης!

Η απόφαση της τραγουδίστριας και η άρνησή της να γίνει κριτής σε show
14/01/2019 - 10:27

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρωταράς: Πυρκαγιά σε μπυραρία "απειλεί" ξενοδοχειακές μονάδες

Σε συναγερμό Πυροσβεστική Υπηρεσία και Αστυνομία στην ελεύθερη περιοχή Αμμοχώστου

Υπόθεση πεντάμηνου βρέφους: Που στρέφονται οι έρευνες της Αστυνομίας

Συνεχίζει να βρίσκεται υπό κράτηση ο πατέρας του παιδιού
Ελλάδα

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

Κροατία: Γυναίκα σκότωσε την αδελφή της και την είχε στη κατάψυξη για 18 χρόνια

Η μικρή της αδελφή ήταν δηλωμένη από την οικογένεια ως εξαφανισμένη από το 2000

Τουρκία και Αμερική θα αποσύρουν τα στρατεύματά τους από τη Συρία

Οι ΗΠΑ θα διατηρήσουν μια «μικρή» ομάδα, περίπου «200 στρατιωτικών»

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 13:00ΕΛΕΝΗ