Ψυχαγωγία

Κυκλοφόρησε το νέο τραγούδι της Δέσποινας Βανδή - Δείτε το! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανοίγοντας τη νέα σελίδα στην 25ετή μουσική της διαδρομή, η αγαπημένη καλλιτέχνιδα παρουσιάζει ένα δυναμικό και ρυθμικό single, με ένα ηχηρό μήνυμα κόντρα στις δύσκολες στιγμές. Μέσα από αντιθέσεις και συμβολισμούς, όπως η νύχτα και το φως, η Δέσποινα Βανδή δίνει «φωνή» στην αισιοδοξία και την ελπίδα, που στο τέλος επικρατούν.

Η αγαπημένη τραγουδίστρια, έφερε το καλοκαίρι... χειμωνιάτικα αφού ο ρυθμός και η αύρα που σε αφήνει σε παραπέμπει σε άλλη εποχή.

Το «Η Κάθε Νύχτα Φέρνει Φως» είναι διασκευή του ισπανικού mega hit «Todos Los Dias Sale El Sol», του συγκροτήματος Bongo Botrako. Τη μουσική υπογράφει ο Uri Giné και τους ελληνικούς στίχους ο Νίκος Μωραΐτης, ενώ την παραγωγή ο Γιώργος Κυβέλλος και την ενορχήστρωση ο Soumka.

Το τραγούδι συνοδεύεται από ένα πολύχρωμο και εξίσου ανεβαστικό music video, που επιμελήθηκαν δύο από τους πιο επιτυχημένους σκηνοθέτες, ο Γιάννης Παπαδάκος και ο Γιάννης Μιχελόπουλος.

Απολαύστε το!

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η κόρη της Δέσποινας Βανδή τραγουδά το Shallow και εντυπωσιάζει με τη φωνή της!

Το βίντεο που δημοσίευσε και η συγκίνηση της τραγουδίστριας
14/04/2019 - 11:12

Aυτή είναι η κόρη της Δέσποινας Βανδή! Δείτε την για... πρώτη φορά (ΦΩΤΟ)

Η μικρή Μελίνα μεγάλωσε και ο Κώστας Καπετανίδης μας την έδειξε
28/03/2019 - 12:23

Δέσποινα Βανδή - Ντέμης Νικολαϊδης: Πιο ερωτευμένοι από ποτέ (ΦΩΤΟ)

Δείτε που βρέθηκε το ζευγάρι και η γλυκιά φωτογραφία που δημοσίευσε φίλος τους
20/02/2019 - 14:06

Δέσποινα Βανδή: Μας δείχνει για πρώτη φορά το πρόσωπο της κόρης της (ΦΩΤΟ)

Οι συγκινητικές ευχές και η απόφαση να παρατήσει την διεθνή καριέρα για χάρης της
09/02/2019 - 13:40

Δέσποινα Βανδή: Έτσι διατηρεί το καλογυμνασμένο σώμα της! (ΒΙΝΤΕΟ)

"Θέλει κόπο! Διπλάσιο όταν μεγαλώνεις δε.."
02/02/2019 - 12:10

Φοίβος σε Γαρμπή: «Μου αφιερώνεις την Ιεροσυλία επειδή...πήγα με τη Βανδή»

H "Iεροσυλία" που έγινε μήλον της έριδος μιας άγνωστης κόντρας
31/01/2019 - 12:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το ψυχογράφημα ενός κατά συρροήν δολοφόνου

Ποια χαρακτηριστικά έχει ένας serial killer και ποια τα κίνητρά του;

Τα ερωτήματα που προκύπτουν μετά την αποκάλυψη του φρικτού εγκλήματος (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτεθειμένες οι κυπριακές αρχές λόγω της ολιγωρίας στη διερεύνηση της υπόθεσης

Ιωνάς Νικολάου: "Θα εξεταστούν οι ενέργειες της Αστυνομίας" (BINTEO)

Πως απαντά ο Υπουργός Δικαιοσύνης για τις έρευνες για την εξαφάνιση της Mary & Sierra Rose
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

200 νεκροί στην Τρίπολη μετά τη συνομιλία Τραμπ - Χάφταρ

Ο ΠΟΥ δεν διευκρίνισε πόσοι από τους νεκρούς ήταν άμαχοι στον νεότερο απολογισμό του

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 06:0060' ΕΛΛΑΔΑ