Ψυχαγωγία

Κυκλοφόρησε το νέο τραγούδι της Δέσποινας Βανδή - Δείτε το! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανοίγοντας τη νέα σελίδα στην 25ετή μουσική της διαδρομή, η αγαπημένη καλλιτέχνιδα παρουσιάζει ένα δυναμικό και ρυθμικό single, με ένα ηχηρό μήνυμα κόντρα στις δύσκολες στιγμές. Μέσα από αντιθέσεις και συμβολισμούς, όπως η νύχτα και το φως, η Δέσποινα Βανδή δίνει «φωνή» στην αισιοδοξία και την ελπίδα, που στο τέλος επικρατούν.

Η αγαπημένη τραγουδίστρια, έφερε το καλοκαίρι... χειμωνιάτικα αφού ο ρυθμός και η αύρα που σε αφήνει σε παραπέμπει σε άλλη εποχή.

Το «Η Κάθε Νύχτα Φέρνει Φως» είναι διασκευή του ισπανικού mega hit «Todos Los Dias Sale El Sol», του συγκροτήματος Bongo Botrako. Τη μουσική υπογράφει ο Uri Giné και τους ελληνικούς στίχους ο Νίκος Μωραΐτης, ενώ την παραγωγή ο Γιώργος Κυβέλλος και την ενορχήστρωση ο Soumka.

Το τραγούδι συνοδεύεται από ένα πολύχρωμο και εξίσου ανεβαστικό music video, που επιμελήθηκαν δύο από τους πιο επιτυχημένους σκηνοθέτες, ο Γιάννης Παπαδάκος και ο Γιάννης Μιχελόπουλος.

Απολαύστε το!

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Η Δέσποινα Βανδή είναι... 60 χρονών" - Η αποκάλυψη και η απάντηση της(ΦΩΤΟ)

Η ερώτηση που δεν περίμενε και η είδηση παγκόσμιας ιστοσελίδας
16/06/2019 - 11:04

Δ.Βανδή:"Ήμουν πολύ μέτρια όταν ξεκινούσα...Πότε τις έβρισκα τις νότες,πότε όχι"

Όσα δήλωσε η τραγουδίστρια για τα πρώτα της βήματα και το χάρισμα της κόρης της
11/06/2019 - 14:35

Δέσποινα Βανδή: Τα παιχνίδια και oι αγκαλιές με τη κόρη της το Πάσχα(ΦΩΤΟ)

Η νέα φωτογραφία με τη κούκλα κόρη της, Μελίνα
29/04/2019 - 12:37

Η κόρη της Δέσποινας Βανδή τραγουδά το Shallow και εντυπωσιάζει με τη φωνή της!

Το βίντεο που δημοσίευσε και η συγκίνηση της τραγουδίστριας
14/04/2019 - 11:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Περπατούσε με τα εγγόνια της και τους επιτέθηκε λυκόσκυλο

Στο Γενικό Νοσοκομείο Πάφου νοσηλεύεται γυναίκα που δέχθηκε δαγκώματα από σκύλο
Ελλάδα

Σε κρίσιμη κατάσταση αγοράκι που κάηκε με βραστό νερό στον Ασπρόπυργο

Έριξε πάνω του κατσαρόλα με νερό ενώ βρισκόταν υπό την επιμέλεια φίλης της μητέρας του

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
Διεθνή

Ισχυρή σεισμική δόνηση στη Δυτική Παπούα

Oι ινδονησιακές αρχές δήλωσαν ότι δεν υπάρχει κίνδυνος για τσουνάμι.

Ο ανατριχιαστικός διάλογος λίγα λεπτά πριν τη δολοφονία του Κασόγκι

Στο "φως" αποσπάσματα ηχογραφήσεων από την ημέρα του φόνου

Εκτός του αγώνα διαδοχής της Μέι ο Ρόρι Στιούαρτ

Συγκέντρωσε 27 ψήφους στην 3η ψηφοφορία μεταξύ των βουλευτών του Συντηρητικού Κόμματος

tv news

Ο Ορφέας παραφυλάει μέσα στο ιατρείο της Μίνας με σκοπό να της επιτεθεί...

Ο κλοιός γύρω από τη Μαργκώ στενεύει... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Η Μελίτη το σκάει και η Λίλιαν τη βρίσκει! Η Μαρίνα είναι πλέον αποφασισμένη...

Θα πάει στο αστυνομικό τμήμα να ομολογήσει; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 20/06/2019 - 09:30DEAL