Ψυχαγωγία

Λαυρέντης Μαχαιρίτσας: Έτσι τον αποχαιρέτησαν φίλοι και συνεργάτες (ΦΩΤΟ)

Την τελευταία του πνοή άφησε τα ξημερώματα της Δευτέρας ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας σε ηλικία 63 ετών μετά από καρδιακή προσβολή.

Η είδηση του θανάτου του σκόρπισε θλίψη στον καλλιτεχνικό κόσμο και όχι μόνο και πολλοί συνάδελφοί, άνθρωποι που δούλεψαν μαζί του αλλά και άτομα από τον πολιτικό χώρο Ελλάδας και Κύπρου έσπευσαν να τον αποχαιρετήσουν μέσα από τα κοινωνικά δίκτυα.

Κυριάκος Μητσοτάκης

α

 

Άντρος Κυπριανού

α

Ο Κώστας Μακεδόνας σε δηλώσεις του στην πρωινή εκπομπή του ΑΝΤ1 Ελλάδος σοκαρισμένος από τον αιφνίδιο θάνατο του καλού του φίλου δήλωσε: 

 «Ο Λαυρέντης είναι, δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το ήταν, είναι δύσκολο το χρησιμοποιήσω, ένας πολύ καλός μου φίλος. Πέρα από την προσωπική αγάπη και φιλία, είναι ένας άνθρωπος από τον χώρο μας που θαυμάζω και θαύμαζα για όλα αυτά που έχει κάνει, τα υπέροχα τραγούδια του, τον τρόπο που ερμήνευε τα τραγούδια, το απίστευτο χιούμορ του. Μαζί του είχα μία από τις καλύτερες συνεργασίες. Ένας άνθρωπος που έχει δώσει τόσο πολλά στο τραγούδι και τον πολιτισμό».

1

 

Δημήτρης Μπάσης

 

"Καλό ταξίδι αδερφέ μου..."

Γιάννης Κότσιρας

 

Σταμάτης Κρανουνάκης

 

Έλενα Ακρίτα

Τατιάνα Στεφανίδου

"Ήσουν πάντα κοντά μας. Όταν ερωτευτήκαμε, όταν παντρευτήκαμε, όταν μάθαμε τη μουσική σου στα παιδιά μας. Ήσουν εκεί όλα τα καλοκαίρια μας όπως κι αυτό που πέρασε. Γιατί έκανες με τη μουσική σου την κάθε μας στιγμή ξεχωριστή. Και θα συνεχίσεις να είσαι μαζί μας...
Καλό Παράδεισο Λαυρέντη μας."

Δημήτρης Σταρόβας

Επόμενο άρθρο

Κατερίνα Καινούργιου:"Ήμουν αφελής... Πάω για ένα νέο ξεκίνημα στη ζωή μου."

Μιλά για τη σχέση της με τον Φίλιππο Τσαγκρίδη και η απόφαση για την προσωπική της ζωή
09/09/2019 - 10:43

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στεφανίδου: Η αντίδραση στη φωτογραφία όπου ο...γιος της φιλά την κοπέλα του!

Η απάντηση για την σχέση του Νικόλα και για τα τρυφερά ενσταντανέ που δημοσίευσε ο ίδιος
12/01/2020 - 14:23

Έλενα Ακρίτα: Πυρ και μανία με την...Ελληνική πολιτογράφηση του Tom Hanks (ΦΩΤΟ)

Το "άκομψο" σχόλιο για τον Αμερικανό ηθοποιό και οι...αντιδράσεις
28/12/2019 - 16:59

Γιάννης Κότσιρας: "Έχω θυμό με τον Λαυρέντη γιατί...μας την έκανε πολύ γρήγορα"

Η απώλεια που τον στιγμάτισε και η απελπισία που τον διακατέχει
23/12/2019 - 09:08

O Nτάνος πέταξε...πιάτο στο κεφάλι του Δημήτρη Μπάση! Όλες οι λεπτομέρειες...

Ζαλίστηκε και αποχώρηση ο δημοφιλής τραγουδιστής από την σκηνή
27/11/2019 - 13:40

Έλενα Ακρίτα: «Αυτό που παράγει ο Μάρκος Σεφερλής είναι trash»

Η γνωστή δημοσιογράφος έριξε για ακόμα μια φορά τα "καρφιά" της στον ηθοποιό
09/11/2019 - 14:18

Ραγίζει καρδιές ο Τσακνής για τον Μαχαιρίτσα: "Δεν έχω προλάβει να τον θρηνήσω"

Μιλά για τον κουμπάρο και συνεργάτη του και συγκινεί
27/10/2019 - 09:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δρ. Κολιού για κορωνοϊό: Είμαστε στο χείλος της πανδημίας (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα έχει τεράστιο κόστος στην ανθρωπότητα"

Στο θάλαμο αρνητικής πίεσης η γυναίκα που ταξίδεψε πρόσφατα στη Βόρεια Ιταλία

Συσκέψεις στο ΓΝ Λεμεσού εν αναμονή των αποτελεσμάτων για το ύποπτο κρούσμα κορωνοϊού

Οδηγίες Κληρίδη προς Αστυνομία για ΕΔΕΚ, Παπαδάκη και "στημένους" αγώνες

Συμπληρώθηκε η μελέτη των αστυνομικών φακέλων που είχαν διαβιβαστεί στη Νομική Υπηρεσία
Ελλάδα

Πώς σχολιάζει ο Δήμαρχος Πατρέων τη ματαίωση του Καρναβαλιού (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει για τους καταστηματάρχες και την επανάληψη των καρναβαλικών εκδηλώσεων

Τέταρτο επιβεβαιωμένο κρούσμα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Πρόκειται για το δεύτερο κρούσμα στην Αθήνα

Άδειασαν τα σούπερ μάρκετ μετά το πρώτο κρούσμα κορωνοϊού στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αναφέρει κάτοικος των Αθηνών για την κατάσταση που επικρατεί στην ελλαδική πρωτεύουσα
Διεθνή

Το ΝΑΤΟ στο πλευρό της Τουρκίας καλεί Ρωσία και Συρία σε αποκλιμάκωση έντασης

Νεκροί 33 Τούρκοι και 16 Σύροι στρατιώτες κατά το τελευταίο 24ωρο

Άγκυρα: «Αν η κατάσταση χειροτερεύσει θα αυξηθούν οι ροές προσφύγων στη Δύση»

Με νέα του ανακοίνωση το Υπουργείο Εξωτερικών της Τουρκίας αναφέρεται στο μεταναστευτικό

Συρία: Νεκροί 16 νεκροί στρατιώτες από αντίποινα του τουρκικού στρατού

Η Ρωσία στέλνει δύο πολεμικά πλοία στις συριακές ακτές - Σύσκεψη των πρεσβευτών του ΝΑΤΟ

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 28/02/2020 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ