Ψυχαγωγία

"Λυτρώθηκε"-Ο Πανίκος Πιλάλης συγκλονίζει για τον θάνατο της μητέρας του(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Πανίκος Πιλάλης, βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους, "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε μεταξύ άλλων για τις δύσκολες ώρες που βίωσε με την αρρώστια της μητέρας τους που έπασχε από καρκίνο αλλά και πως αντιμετώπισε τον θάνατο της.  Ο ίδιος δήλωσε χαρακτηριστικά:

Bασανιζόταν τρία χρόνια με τον καρκίνο. Πλησιάζαμε στο τελευταίο στάδιο, το οποίο ίσως να είχε και δύο χρόνια ακόμα. "Έφυγε" εκεί που έπρεπε, από ανακοπή φαρμάκων. Λυτρώθηκε...

Ήμουν προετοιμασμένος. Αν βλέπεις την μάνα σου πως ήταν και πως έγινε σε δυο χρόνια, μισείς αυτή την αρρώστια. Είναι πολύ βασανιστικό. Αμαρτία μου δεν ξέρω,εγώ παρακάλεσα τον θεό, να την "πάρει" τώρα, να μην την βλέπω έτσι.

πιλαλης

Ένιωθα και λίγο μετανιωμένος. Πήγαινα να την δω εκείνη την ημέρα, σταματώ στο φούρνο και μου τηλεφωνούν να πάω για μια δουλειά μισή ώρα πιο γρήγορα και είπα στον γυρισμό να πάω να την δω τελικά. Όταν ήμουν στο φούρνο ήδη ξεψυχούσε, άκουγα κλάματα από τις θείες μου μέσα.

Την έβλεπα κάθε μέρα. Το πρόβλημα ήταν στον εγκέφαλο, δεν μπορούσε να σου πει κάτι. Η μάνα καταλαβαίνει... δεν χρειαζόταν να της πω κάτι. Δεν θα πήγαινα να την φορτώσω με τα δικά μου και να την μαραζώσω.

Επόμενο άρθρο

Mιχάλης Σοφοκλέους:Έντυσε "τιγράκι" τον γιο του και καρναβαλιστήκαν(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η εξόρμηση της οικογένειας σε αποκριάτικους δρόμους
09/02/2018 - 12:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σε απευθείας δίκη η 23χρονη μητέρα που φέρεται να ξυλοκόπησε το παιδί της

Υπό την φροντίδα των Κοινωνικών Υπηρεσιών μέχρι την ολοκλήρωση των ερευνών το βρέφος
18/02/2019 - 20:54

"Λύγισε" ο Λούης: Τα λόγια της μητέρας του που έχει "φύγει" από τη ζωή(ΒΙΝΤΕΟ)

Τραγούδησε το αγαπημένο της κομμάτι και δάκρυσε από συγκίνηση
17/02/2019 - 21:44

Σύλληψη 23χρονης μητέρας για τον ξυλοδαρμό του 18μηνου παιδιού της

Το βρέφος μεταφέρθηκε και στο Νοσοκομείο για ιατρική περίθαλψη
17/02/2019 - 19:27

Ο Κύπριος που έγινε εκατομμυριούχος επενδύοντας "κλεμμένα" χρήματα (ΦΩΤΟ)

Έκλεψε 30 χιλιάδες από τη μητέρα του και έχτισε τη δική του επιχείρηση
13/02/2019 - 17:13

Eλεύθερος ο 26χρονος ύποπτος για τη βόμβα στο όχημα της μητέρας του Φαίδωνος

Εν αναμονή οδηγιών από τη Νομική Υπηρεσία για τον περαιτέρω χειρισμό της υπόθεσης
11/02/2019 - 14:59

Σκότωσε τη μητέρα του, την έκαψε και τη...φύλαξε στην κρεβατοκάμαρα του

Τη μαχαίρωσε μέχρι θανάτου στο στήθος και στο πρόσωπο
10/02/2019 - 11:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε ρυθμούς "Medochemie Nicosia Marathon" τρέχει η Λευκωσία

Δείτε τον χάρτη με τις διαδρομές και μάθετε τους δρόμους που θα είναι κλειστοί για οχήματα

Μικροί πυροσβέστες...εν δράσει (ΦΩΤΟ)

Παιδάκια μετατράπηκαν σε πυροσβέστες και ετοιμάστηκαν για παν ενδεχόμενο

Ένας επίγειος παράδεισος λίγο έξω από το κέντρο της πρωτεύουσας (ΒΙΝΤΕΟ)

Προσφέρει πολλές επιλογές αναψυχής στους επισκέπτες όλων των ηλικιών
Ελλάδα

Ξεψύχησε αιφνίδια αγγελούδι τεσσάρων μηνών

Τι έδειξε η νεκροτομή που διενεργήθηκε επί της σορού του

Πανελλήνιος Θρήνος-Εύζωνας "έσβησε" μετά από σκοπιά στον Άγνωστο Στρατιώτη(ΦΩΤΟ)

To χρονικό του θανάτου του 24χρονου στρατιώτη με άγνωστα τα ακριβή αίτια θανάτου του

Ξανά στα λευκά ο Λευκός Πύργος (ΦΩΤΟ)

Καθυστερήσεις και ακυρώσεις πτήσεων λόγω της σφοδρής χιονόπτωσης
Διεθνή

Καζάνι που βράζει η Βενεζουέλα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Μπλόκο στην ανθρωπιστική βοήθεια, εντάσεις, οπισθοχωρήσεις και άοπλοι πέφτουν νεκροί

Τηλεφώνησε στην αστυνομία γιατί της πούλησαν...καστανή ζάχαρη αντί για κοκαΐνη

Διαβάστε τον διάλογο με τον αστυνομικό και το...ανοιχτόμυαλο σχόλιο της Αστυνομίας

Έκλεισε το μεγαλύτερο εργοστάσιο Nutella στον κόσμο

Ο λόγος που έκλεισε και το...μέλλον της εταιρείας και των προϊόντων

tv news

«Πάμε Πακέτο» Tρεις νέες ιστορίες που θα συγκλονίσουν αυτό το Σάββατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Mπροστά σε ποια μεγάλη ανατροπή θα βρεθεί η αποστολέας; Ποια θα είναι η εξέλιξη;
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/02/2019 - 23:45ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ