Ψυχαγωγία

Μέγκαν ή Κέιτ; Το Βρετανικό κοινό ψήφισε ποια από τις δυο συμπαθεί περισσότερο!

Με μεγάλη διαφορά η Κέιτ Μίντλετον είναι μπροστά στην προτίμηση του βρετανικού κοινού. 

Έρευνα για το ποιο είναι το πιο αγαπημένο μέλος της βασιλικής οικογένειας διεξήγαγε η Opinium Monarchy Tracker ανάμεσα σε 2.003 Βρετανούς ενήλικες. Τα αποτελέσματα "ξάφνιασαν" καθώς ενώ υπάρχει η εικόνα ότι η Μέγκαν είναι ιδιαίτερα αγαπητή, κατάφερε να συγκεντρώσει την θετική προτίμηση μόνο του 39% του κοινού, με την δούκισσα του Κέιμπριτζ να περνά μπροστά με 62%. Η βασίλισσα Ελισάβετ συγκέντρωσε το 70% ενώ στην τελευταία θέση βρίσκεται η Καμίλα με μόλις 24% στην κατάταξη.

Από την άλλη πλευρά, ο πρίγκιπας Ουίλιαμ και ο πρίγκιπας Χάρι βρίσκονται ψηλά στις δημοσκοπήσεις με τον δούκα του Sussex να αρέσει στο 70% του κοινού και ο αδελφός του να έχει ένα μικρό προβάδισμα του 3% .

Επόμενο άρθρο

Έντονα ενοχλημένη η Νατάσα Θεοδωρίδου: Τι ζήτησε από τον σύντροφο της

Οι φωτογραφίες με τον σύντροφο της και το... "μυστικό" της τραγουδίστριας
14/05/2019 - 10:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η αντίδραση του παλατιού μετά τις αποκαλυπτικές δηλώσεις πρίγκιπα Χάρι-Μέγκαν

"Έντονη ανησυχία και θλίψη" μετά τη συνέντευξη τους...
23/10/2019 - 09:11

Συγκλονίζει η Μέγκαν Μαρκλ: «Δεν είναι αρκετό απλά να επιβιώνεις»

Όλα όσα δήλωσε η πριγκίπισσα του Σάσεξ και η εξομολόγησή της
22/10/2019 - 09:46

Μέγκαν Μαρκλ:"Μου έλεγαν ότι τα βρετανικά ταμπλόιντς θα καταστρέψουν τη ζωή μου"

H εξομολόγηση της και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζει καθώς είναι συνεχώς στο επίκεντρο
21/10/2019 - 15:40

Τα δάκρυα της Μέγκαν Μαρκλ...on air και το ξέσπασμα για τη βασιλική ζωή(ΒΙΝΤΕΟ)

"Κανείς δεν με ρώτησε αν είμαι εντάξει...Όχι δεν είμαι και τόσο καλά"
20/10/2019 - 14:59

Η "κόντρα" Τζένιφερ Άνιστον-Μέγκαν Μαρκλ στο Instagram και η... νικήτρια!

Μάθετε ποιο ρεκόρ κατάφερε να ξεπεράσει η γνωστή ηθοποιός
17/10/2019 - 12:23

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χωρίς ρεύμα περιοχές σε Λάρνακα, Λεμεσό και Πάφο (ΦΩΤΟ)

Επί ποδός συνεργεία της Αρχής Ηλεκτρισμού για αποκατάσταση των βλαβών

Σε ετοιμότητα η Πυροσβεστική Υπηρεσία λόγω έντονων καιρικών φαινομένων (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα μέτρα που πρέπει να λάβουν οι οδηγοί κατά τη διάρκεια σφοδρών ανέμων

Νέα προειδοποίηση Μετεωρολογικής για ισχυρές καταιγίδες (ΒΙΝΤΕΟ)

Έντονα καιρικά φαινόμενα αναμένεται να πλήξουν την Κύπρο
Ελλάδα

Σύγκρουση λέμβου με πρόσφυγες και σκάφους του Λιμενικού στην Κω

Αγνοούνται ένα ανήλικο παιδί και δύο άντρες - Συνεχίζονται οι έρευνες

Ποινικές διώξεις για την ταινία «Τζόκερ» στην Ελλάδα

Άγνοια για την αστυνομική επέμβαση στους κινηματογράφους είχε το Υπουργείο Πολιτισμού
Διεθνή

"Η Ευρώπη πρέπει να είναι μέρος της λύσης στη Συρία", λέει το Βερολίνο

Πως σχολιάζει ο εκπρόσωπος της Καγκελαρίας τη συμφωνία Τουρκίας - Ρωσίας

Το μήνυμα Γκουτέρες για την Ημέρα των Ηνωμένων Εθνών

«Μαζί, ας δώσουμε ώθηση στην ευημερία των λαών του κόσμου»

4χρονο αγοράκι σκοτώθηκε στις βίαιες συγκρούσεις στη Χιλή (ΦΩΤΟ)

Ο προηγούμενος απολογισμός έκανε λόγο για 15 νεκρούς

tv news

Ο Μάξιμος σε αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA δεν μπορεί να πει τίποτα

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα σε μια αμήχανη συνάντηση με Ιωάννα και Μιχάλη, που θα την περιπλέξει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 24/10/2019 - 09:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ