Ψυχαγωγία

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Μια παραγγελία που έφτασε πριν από λίγο στον Παναγιώτη Κυριάκου, στάθηκε η αφορμή για το κοινωνικό μήνυμα που έστειλε μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο Facebook.

Καταφθάνοντας λοιπόν ο ντελιβεράς, που δεν  μιλούσε καθόλου ελληνικά, αποκαλούσε τον γνωστό ηθοποιό και συνεργάτη του Λούη Πατσαλίδη,  "αφεντικό".

Ο ίδιος αναρωτήθηκε για ποιο λόγο το κάνει, και δεν δίστασε να τον ρωτήσει το γιατί. Ο διανομέας λοιπόν του εξήγησε πως έτσι του είπαν πως πρέπει να αποκαλεί όλους τους Κύπριους.

Ο Παναγιώτης λοιπόν, αναρτώντας την όλη συνομιλία, έδωσε το δικό του μήνυμα, χωρίς να χρειαστεί καν να το σχολιάσεις περαιτέρω..

"Παραγγέλνεις ντελιβέρι. Έρχεται ο μικρός.
-Γεια σου αφεντικό. Είναι **** ευρώ.
-Oρίστε φίλε.
-Ευχαριστώ αφεντικό. Να έχετε ένα ωραίο απόγευμα  αφεντικό.
-Γιατί με αποκαλείς "αφεντικό";
-Έτσι μου είπαν να αποκαλώ όλους τους Κύπριους. Δεν είναι σωστό;
- Καλύτερα να μας αποκαλείς "μ*********ς" που σας διδάξαμε να μας αποκαλείτε αφεντικά. Να έχεις ένα όμορφο απόγευμα ΚΥΡΙΕ!
- *** Στέκεται και με κοιτάζει με ένα μεγάλο χαμόγελο ***

ΩΩ

 

Επόμενο άρθρο

Η φωτογράφηση Σπαλιάρα-Ζυγούλη που παρολίγον να στοιχίσει 40.000 ευρώ

Όλα όσα είπε ο Σπαλιάρας για το ατύχημα στη θάλασσα και η... σωτήρια βουτιά
13/03/2018 - 15:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το απίστευτο τρολ του Λούη για το νέο challenge! (ΦΩΤΟ)

Ο Λούης αποδέχτηκε την πρόκληση αλλά για ακόμα μια φορά έκανε τα δικά του...
16/01/2019 - 10:55

Παναγιώτης Κυριάκου: Μιλά πρώτη φορά για τον θάνατο του πατέρα του (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν φλερτάρω... Μόνο με φλερτάρουν γιατί ντρέπομαι"
15/01/2019 - 18:08

Παναγιώτης Κυριάκου:"Έχω κρίσεις άγχους... Δεν μου λείπει ο έρωτας"(ΒΙΝΤΕΟ)

Εκμυστηρεύτηκε ότι έχει κρίσεις άγχους αλλά και πώς βγήκε το προσωνύμιο "απόλυτο αρσενικό"
19/03/2018 - 19:23

Λούης Night Show... η επιστροφή: Δείτε τα backstage μιας τρελής φωτογράφησης

Σε απίστευτα κέφια με τον Παναγιώτη Κυριάκου έτοιμοι για... τρέλες και του χρόνου
28/07/2017 - 15:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κατεχόμενα: Μετά τον "Σήφη" συνέλαβαν τον "Ρούντολφ"

Συνελήφθη σε σπίτι στη Κερύνεια μετά από πληροφορίες

Γλίτωσαν από τον ισχυρό σεισμό και πέθαναν από καρδιακό επεισόδιο

Δόθηκε εντολή εκκένωσης σε περιοχή της Χιλής και προειδοποίηση για τσουνάμι

Νέες προκλήσεις από την Τουρκία: Θα υπερασπιστούν...τη "Γαλάζια Πατρίδα"

Οι τουρκικές ένοπλες δυνάμεις λαμβάνουν όλα τα μέτρα στη Κύπρο, στο Αιγαίο και τη Μεσόγειο
Ελλάδα

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το φαινόμενο του "ματωμένου" φεγγαριού (ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από την εντυπωσιακή πρώτη πανσέληνος του 2019

Αιγύπτιος παρουσιαστής στη φυλακή επειδή έκανε συνέντευξη ομοφυλόφιλου

Κρίθηκε ένοχος της κατηγορίας ότι προώθησε αυτή τη σεξουαλική προτίμηση

Ερντογάν προς Τραμπ: Είμαστε έτοιμοι να αναλάβουμε την ασφάλεια της Μέμπιτς

Οι δύο ηγέτες συμφώνησαν να λάβουν κοινά μέτρα για τους τζιχαντιστές

tv news

Η Λήδα θυμωμένη φεύγει από το σπίτι χωρίς να ξέρει ότι απ΄ έξω καραδοκεί η Σάσα…

«To Τατουάζ» επιστρέφει με συγκλονιστικά διπλά επεισόδια από την Δευτέρα στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια έρχεται  αντιμέτωπη για πρώτη φορά μετά από χρόνια, με την  Μαρίνα...

Η Σοφία ανατρέπει τα δεδομένα «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δευτέρα Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/01/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ