Ψυχαγωγία

Mιχάλης Χρίστου: "Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς μου..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός και αγαπημένος ηθοποιός Μιχάλης Χρίστου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Ειλικρινής και ευδιάθετος όπως πάντα, αναφέρθηκε στην φετινή χρονιά και τα επαγγελματικά σκαμπανεβάσματα που είχε αλλά και για την σχέση του με τους συναδέλφους του. 

"Η φετινή σεζόν είχε πολλά τελειώματα και πολλά ξεκινήματα.Αισθάνομαι πολύ τυχερός. Συζητώ κάποια πράγματα και εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αυτή η χρονιά ήταν πολύ δύσκολη.

Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς, όπως και ο καθένας. Πρέπει να βάζεις κάποια όρια γιατί πάντα είμαι καλός. Δεν έχουν πει κάτι κακό οι συνάδελφοι μου αλλά υπάρχουν κάποιοι που δεν τα βρήκαμε, χωρίς τσακωμούς όμως, απλά δεν τα βρήκαμε. Πλέον λέω αυτά που με πειράζουν και θέλω να με σέβονται. Δεν μπορώ να κρατώ μέσα μου πράγματα, θέλω να τα λύνω."

 

Ο ίδιος αναφέρθηκε και στην μεγάλη απώλεια της ζωής του (τον πατέρα του), αλλά και το μάθημα ζωής που πήρε

Με τον πατέρα μου ήμασταν κοντά. Από τον καιρό που έπαθε καρκίνο έχω μάθει να μην αγχώνομαι για τα ασήμαντα. Είμαι ευαίσθητος αλλά δεν το δείχνω εύκολα. Προσπαθώ να το μετριάζω. Μετά την απώλεια του πατέρα μου έχω αναθεωρήσει πολλά για τη ζωή. Έφυγε από τη ζωή και προσπαθώ να ζω με αυτό. Λες "γιατί έγινε σε μένα". Τώρα σταδιακά το αποδέχομαι αν και είναι ακόμα  δύσκολο.

Όσο για τον ρόλο του έρωτα στη ζωή του, το θέατρο και την μεγάλη επιθυμία στον χώρο της υποκριτικής δήλωσε:

Αυτό που θέλω να κάνω στην τηλεόραση, το έκανα στη σειρά "Κάρμα" που θα προβληθεί από την επόμενη τηλεοπτική σεζόν στον Alpha Κύπρου. Κάτι άλλο που ήθελα να κάνω και θα κάνω, είναι το ραδιόφωνο.

Moυ λείπει το θέατρο, έχω πάνω από οχτώ μήνες να κάνω θέατρο. Πήγα στο ΘΟΚ , έκανα ακρόαση αλλά δεν πέρασα. Νιώθω ότι εξελίχθηκα μόνο από την ακρόαση.

Άφησα τον έρωτα. Αλλά ότι είναι να έρθει, θα έρθει.

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

H Tάμτα αρνήθηκε να πάει στην Eurovision και πήγε η Φουρέιρα - Όλα όσα αποκάλυψε

"Fuego" οι δηλώσεις της τραγουδίστριας και η επιθυμία της για φετινή συμμετοχή
27/06/2018 - 16:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κατερίνα Αγαπητού:"Υπήρχαν μέρες που ήμουν στο πάτωμα και προσευχόμουν"(BINTEO)

"Υπάρχουν εκπομπές στην κυπριακή τηλεόραση που θα μπορούσε να μην υπάρχουν"
26/03/2019 - 20:32

Βαρβάρα Λάρμου: "Είμαι μόνη μου... Θέλω να παντρευτώ"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για την προσωπική της ζωή και την δουλειά της
25/03/2019 - 18:20

Λευτέρης Σαλωμίδης: Άφησε την Κύπρο και το επάγγελμα του για ένα καλύτερο αύριο

Όσα δήλωσε για τη νέα του ζωή στη Γερμανία και τις δυσκολίες που αντιμετώπισε
25/03/2019 - 16:50

Το "Με αγάπη Χριστιάνα" μας δείχνει τις φωτογραφίες στις ταυτότητες τους!-ΒΙΝΤΕΟ

Ποιος από την ομάδα ήταν αγνώριστος και ποιος δεν άλλαξε καθόλου;
25/03/2019 - 16:08

Πανίκος Πιλάλης:"Έφυγα μια φορά από το γύρισμα.. Ένιωσα αδικία και εκμετάλλευση"

Όλα όσα δήλωσε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους ο γνωστός ηθοποιός
21/03/2019 - 17:48

Πένυ Φοινίρη: "Με φοβίζει ο γάμος... Θέλω να γίνω μαμά..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την δεύτερη σεζόν της "Φαμίλιας" και η αποκάλυψη της ηλικίας της
19/03/2019 - 18:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Φωτιά σε όχημα στη Λεμεσό (ΒΙΝΤΕΟ)

Αστυνομία και Πυροσβεστική στο σημείο

Σωτήρια η παρουσία της Πολιτικής Άμυνας στη παρέλαση για συμπολίτη μας

"Έπεσαν" πάνω στον συμπολίτη μας αξιολογώντας ορθά την κατάσταση του ως ανακοπή καρδίας

Σύλληψη 37χρονης για υπόθεση διάρρηξης στη Πάφο

Φαίνεται να πήρε διάφορα έγγραφα
Ελλάδα

Κρήτη: Πέρασε περιβαλλοντική έγκριση για έρευνες υδρογονανθράκων

Η έγκριση συνοδεύεται από όρους, κατευθύνσεις και περιορισμούς

Έλληνας ΥΠΑΜ: Να κοιτάμε και να διδασκόμαστε από την Ιστορία

Το μήνυμα του Υπουργού Εθνικής Αμύνης για την 25η Μαρτίου

Τουρκικά μαχητικά παρενόχλησαν το ελικόπτερο του Αλέξη Τσίπρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαψεύδει η Άγκυρα λέγοντας ότι απλά έκαναν το καθήκον τους
Διεθνή

Σε δύο εβδομάδες θα έχει αποτελέσματα το γεωτρύπανο Πορθητής

Στα 5 χιλιάδες μέτρα έφτασε η γεώτρηση ανακοίνωσε ο Τούρκος Υπ. Ενέργειας

Μετρούν τις πληγές τους στη Μοζαμβίκη μετά το πέρασμα του κυκλώνα Ιντάι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεπέρασαν τους 500 οι νεκροί ενώ εκατοντάδες αγνοούνται

Κατέστρεψε μια Lamborghini αξίας 290.000 λιρών σε δευτερόλεπτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο οδηγός κατέβηκε από το αυτοκίνητο και έβαλε τα κλάματα

tv news

O Σωκράτης καταφέρνει να ανοίξει το χρηματοκιβώτιο και βρίσκει χιλιάδες ευρώ...

Η στιγμή της απολογίας του Ορφέα έφτασε... «To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια φοβάται ότι κινδυνεύει και πρέπει να εμποδίσει τα σχέδιά της Μαρίνας...

Η Μαρίνα όμως είναι πλέον αποφασισμένη.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 27/03/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ