Ψυχαγωγία

Μιχάλης Παλαιοδήμος: Ο Έλληνας που διεκδικεί δεύτερη φορά βραβείο στα Όσκαρ!

Εκτός από τον Γιώργο Λάνθιμο την ερχόμενη Κυριακή στην τελετή απονομής των βραβέιων Όσκαρ θα ακουστεί ακόμα ένα Ελληνό όνομα, του Μιχάλη Παλαιοδήμου.

Ο Μιχάλης Παλαιοδήμος γεννήθηκε στην Αθήνα, είναι μισός Αυστραλός και ζει στο Λονδίνο. Το 2016 κέρδισε βραβείο Όσκαρ για την ταινία μικρού μήκους "«Stutterer» και φέτος είναι υποψήφιος για το ντικιμαντέρ «Black Sheep» που βρίσκεται  στην κατηγορία «Καλύτερο Ντοκιμαντέρ Μικρού Μήκους».

Για αυτή την μεγάλη επιτυχία της ταινίας του ανέφερε: 

«Δεν είμαι εγώ προσωπικά υποψήφιος για Όσκαρ, αλλά η ταινία μας είναι υποψήφια»

Επόμενο άρθρο

Ήβη Αδάμου: Το απίστευτο περιστατικό λίγο πριν βγει στη σκηνή (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την πεθερά της και τον σύντροφο της, Μιχάλη Κουϊνέλη
22/02/2019 - 14:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γιώτης Κατσαμπάς: Ένας Κύπριος ανάμεσα στους νικητές των φετινών βραβείων Όσκαρ!

Μάθετε σε ποια ταινία συμμετείχε και τον "ρόλο" του...
25/02/2019 - 21:32

Οι καλοντυμένες και κακοντυμένες των βραβείων Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Ποιες έκλεψαν τις εντυπώσεις και ποιες πέρασαν απαρατήρητες στο κόκκινο χαλί;
25/02/2019 - 11:08

Η Ολίβια Κόλμαν χάρισε στην ταινία του Λάνθιμου το πολυπόθητο ...Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Διαβάστε αναλυτικά όλους τους νικητές των βραβείων της 91ης τελετής απονομής
25/02/2019 - 06:08

Τα φετινά δώρα στα Όσκαρ θα είναι σοκολατάκια κάνναβης και διακοπές στην Ελλάδα!

Τα δώρα στους υποψήφιους μπορούν να φτάσουν σε κόστος μέχρι εκατόν χιλιάδες δολάρια
20/02/2019 - 12:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δεν εξακριβώθηκε η ταυτότητα του ηλικιωμένου που βρέθηκε νεκρός σε παραλία

"Φως" στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του

Σφοδρή επίθεση ιδιωτών γιατρών κατά Ποταμίτη

Μαίνεται η αντιπαράθεση μεταξύ ΕΝΙΚ και Συμβούλου του Υπ. Υγείας

ΠΑΣΥΚΙ vs ΟΚΥπΥ: Στα χαρακώματα για το ΓεΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενοχλημένοι εμφανίζονται στο Υπουργείο Υγείας με την στάση των επιστημονικών εταιριών
Ελλάδα

Aέρας ελευθερίας για τον Νίκο Ρωμανό

Την αποφυλάκισή του αποφάσισε το Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων Αθηνών

Σέρρες: Στο νοσοκομείο 9χρονη που παρασύρθηκε από λεωφορείο

Το κοριτσάκι νοσηλεύεται στη ΜΕΘ με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις

100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Από το 1911 άρχισαν τον συστηματικό αφανισμό των χριστιανικών πληθυσμών της Μικράς Ασίας
Διεθνή

Τραμπ: Αν θέλουν διάλογο οι Ιρανοί ας κάνουν το πρώτο βήμα

Ο Αμερικανός Πρόεδρος δήλωσε πως είναι "ανοιχτός" σε συνομιλίες με την Τεχεράνη

Ερευνα εναντίον του πρώην Ισπανού Πρέσβη στο Καράκας για ξέπλυμα μαύρου χρήματος

Οι τρεις συλληφθέντες φέρονται ότι εξέδιδαν πλαστά τιμολόγια για εργασίες

"Έσβησε" στη φυλακή ανήλικος που συνελήφθη στα σύνορα ΗΠΑ-Μεξικού

Πρόκειται για τον πέμπτο ανήλικο από την Γουατεμάλα που πεθαίνει

tv news

«To Τατουάζ» Η Τατιάνα κάνει την έκπληξη στη Μαργκώ…και την ανατροπή!

Η Βέρα παίρνει μια δύσκολη απόφαση που σοκάρει τον Θεοχάρη... Τρίτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια λέει τον Φώτη να πάρει το γράμμα που γράφει ότι είναι η μαμά της Μαρίνας

Ο Φώτης πάει αλλά ο φάκελος με το γράμμα λείπει «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 20/05/2019 - 23:45ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ