Ψυχαγωγία

Μιχάλης Παλαιοδήμος: Ο Έλληνας που διεκδικεί δεύτερη φορά βραβείο στα Όσκαρ!

Εκτός από τον Γιώργο Λάνθιμο την ερχόμενη Κυριακή στην τελετή απονομής των βραβέιων Όσκαρ θα ακουστεί ακόμα ένα Ελληνό όνομα, του Μιχάλη Παλαιοδήμου.

Ο Μιχάλης Παλαιοδήμος γεννήθηκε στην Αθήνα, είναι μισός Αυστραλός και ζει στο Λονδίνο. Το 2016 κέρδισε βραβείο Όσκαρ για την ταινία μικρού μήκους "«Stutterer» και φέτος είναι υποψήφιος για το ντικιμαντέρ «Black Sheep» που βρίσκεται  στην κατηγορία «Καλύτερο Ντοκιμαντέρ Μικρού Μήκους».

Για αυτή την μεγάλη επιτυχία της ταινίας του ανέφερε: 

«Δεν είμαι εγώ προσωπικά υποψήφιος για Όσκαρ, αλλά η ταινία μας είναι υποψήφια»

Επόμενο άρθρο

Ήβη Αδάμου: Το απίστευτο περιστατικό λίγο πριν βγει στη σκηνή (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την πεθερά της και τον σύντροφο της, Μιχάλη Κουϊνέλη
22/02/2019 - 14:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γιώτης Κατσαμπάς: Ένας Κύπριος ανάμεσα στους νικητές των φετινών βραβείων Όσκαρ!

Μάθετε σε ποια ταινία συμμετείχε και τον "ρόλο" του...
25/02/2019 - 21:32

Οι καλοντυμένες και κακοντυμένες των βραβείων Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Ποιες έκλεψαν τις εντυπώσεις και ποιες πέρασαν απαρατήρητες στο κόκκινο χαλί;
25/02/2019 - 11:08

Η Ολίβια Κόλμαν χάρισε στην ταινία του Λάνθιμου το πολυπόθητο ...Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Διαβάστε αναλυτικά όλους τους νικητές των βραβείων της 91ης τελετής απονομής
25/02/2019 - 06:08

Τα φετινά δώρα στα Όσκαρ θα είναι σοκολατάκια κάνναβης και διακοπές στην Ελλάδα!

Τα δώρα στους υποψήφιους μπορούν να φτάσουν σε κόστος μέχρι εκατόν χιλιάδες δολάρια
20/02/2019 - 12:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αναστέλλουν την επ' αόριστον απεργία της Τρίτης οι εργαζόμενοι στην ΕΜΕΛ

Σε κατ’ αρχήν συμφωνία κατέληξαν οι συντεχνίες και οι επιτροπές

Ποια είναι τα νέα κριτήρια για τη φοιτητική χορηγία που ψήφισε η Βουλή

Το νομοσχέδιο τέθηκε ενώπιον της Ολομέλειας με τη διαδικασία του κατεπείγοντος

Μελέτη για ένταξη παιδιών με μεταναστευτική βιογραφία στο κυπριακό σύστημα

Εμπειρογνώμονες της Ευρωπαϊκής Επιτροπής θα πραγματοποιήσουν διήμερη επίσκεψη στην Κύπρο
Ελλάδα

Ολονύχτια «μάχη» με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες στη Μυτιλήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξέσπασε σε πευκόφυτο δάσος χωρίς ωστόσο να απειλούνται κατοικημένες περιοχές

Συναγερμός στη λεωφόρο Βουλιαγμένης μετά από πυροβολισμούς

70χρονος φέρεται να έστρεψε όπλο εναντίον της συντρόφου του
Διεθνή

Brexit: Ανοιχτό το ενδεχόμενο να μη ζητήσει νέα ψήφο η Μέι για τη συμφωνία

Τι αναφέρει σε επιστολή της προς τους Βρετανούς βουλευτές

Της έπεσε το τηλέφωνο στη μπανιέρα και βρήκε φρικτό θάνατο (ΦΩΤΟ)

Έχασε τις αισθήσεις της από την ηλεκτροπληξία και στη συνέχεια πνίγηκε

Κρούσματα χολέρας και ελονοσίας στην Μοζαμβίκη μετά το πέρασμα του κυκλώνα

Αγώνες δρόμους δίνουν οι ομάδες εθελοντών για να βοηθήσουν τους πληγέντες

tv news

Δύο νέες ιστορίες ζωής και η αναζήτηση μιας βιολογικής μάνας στο «Πάμε Πακέτο»

Ιστορίες ζωής, οι οποίες θα προκαλέσουν τα πιο δυνατά συναισθήματα το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Οι «24 ΩΡΕΣ» συναντούν συγγενείς των θυμάτων της ΗΛΙΟΣ και αποκαλύπτουν...

Ποια μηνύματα ζωής στέλνουν και από πού αντλούν πηγή ζωής; Aυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/03/2019 - 06:15DEAL