Ψυχαγωγία

“Μίλα μου βρόμικα..”: Ήξερες ότι το «Ν» οξυγονώνει τον εγκέφαλο;

Το «Μίλα μου βρόμικα» ήρθε στο Alpha Reel για να μας χαρίσει πολλές στιγμές γέλιου αλλά και να μας επιμορφώσει με τον πιο διασκεδαστικό τρόπο.

Η  νέα online σειρά 12 αυτοτελών επεισοδίων ήρθε με ιδιαίτερο χιούμορ, για να βοηθήσει το κοινό να αποκτήσει υγιείς απόψεις και στάσεις για τη γλώσσα. Κωμικά στοιχεία και επιμορφωτικός χαρακτήρας -δύο σε ένα δηλαδή- ετοιμάζονται να προσφέρουν ένα τεχνικά και αισθητικά άρτιο αποτέλεσμα!

Τι θα δούμε και τι θα μάθουμε λοιπόν στο δεύτερο επεισόδιο της σειράς;

Το δεύτερο επεισόδιο έρχεται να μας προσφέρει ακόμη περισσότερο γέλιο με τις περιπέτειες ενός σκοτεινού, σούπερ ήρωα. Ο ήρωας μας, αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα με την μύτη του και επισκέπτεται τον γιατρό. Ο «ειδικός» κάνει την διάγνωσή του και η «αγωγή» που δίνει στον ασθενή συνιστά χρήση του «Ν» στο λεξιλόγιο του καθώς έτσι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος μας.

Δείτε με ένα… κλικ το δεύτερο επεισόδιο της σειράς 

https://www.alphacyprus.com.cy/shows/a-reel/milamouvromika/webtv/epeisodio-2-n-oxygononei-ton-egkefalo

 

Επόμενο άρθρο

H πρώτη φωτογραφία του Ryan Gosling ως Ken

Η πρώτη φωτογραφία του ηθοποιού ως κούκλος Ken
16/06/2022 - 16:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

“Μίλα μου βρόμικα…”: Εσύ ήξερες γιατί παρακούμε τα τραγούδια;

Το τρίτο επεισόδιο της online σειράς, είναι εδώ!
24/06/2022 - 12:37

"Μίλα μου βρόμικα...": Η μεγάλη πρεμιέρα στο Alpha Reel...είναι γεγονός (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν ακόμη σκέφτεσαι πώς προέκυψε αυτή η σειρά, το σκεπτικό δεν ήταν και πυρηνική φυσική
09/06/2022 - 16:41

«Mίλα μου βρόμικα» μέσα από το… Alpha Reel με 12 αυτοτελή επεισόδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Έτσι για να φλεξάρεις στην παρέα, κάνε κλικ στο alphacyprus.com.cy και...Mίλα μου βρόμικα
08/06/2022 - 14:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Γόρδιος δεσμός οι κινήσεις για μείωση των φουσκωμένων λογαριασμών ηλεκτρισμού

Οι αποφάσεις για τις τιμές ρεύματος και οι σκέψεις για κουπόνια σε ευάλωτους

ΥΠΠΑΝ: Δεν διαπιστώνει φυλετική διάκριση στο επεισόδιο σε Γυμνάσιο της Λάρνακας

Καταγγέλει ότι γονιός μετέφερε στην τελετή αποφοίτησης κροτίδες για να τις χρησιμοποιήσει

Στα λευκά το ύστατο χαίρε στον Παναγιώτη, στην Ελλάδα θα ταξιδέψει η καρδιά του

Ιατρική ομάδα από το "Ωνάσειο" φτάνει στην Κύπρο με ειδικό νοσοκομειακό αεροσκάφος
Ελλάδα

Αυτό είναι το πόρισμα για τους θανάτους της Μαλένας και της Ίριδας

Τι δείχνει για τον τρόπο που "έσβησαν" τα δύο παιδιά και η εμπλοκή της Ρούλας Πισπιρίγκου

ΒΙΝΤΕΟ: Πατέρας προσπάθησε να πνίξει το βρέφος του στο κέντρο της Αθήνας

Συνελήφθη ο 35χρονος, ιατροδικαστής θα εξετάσει το 10μηνών παιδί
Διεθνή

Θανατική ποινή θα εφαρμόζουν από το 2025 οι φιλορώσοι αυτονομιστές στο Ντονέτσκ

Από το 2014 η θανατική ποινή στη νομοθεσία της "Λαϊκής Δημοκρατίας του Ντονέσκ"

O Banksy επίτιμος καθηγητής του Πανεπιστήμιο Δημιουργικών Τεχνών της Αγγλίας

Ο τίτλος είναι απλώς συμβολικός, η ταυτότητά του παραμένει μυστήριο

ΗΠΑ: Bουλετές καταδικάζουν τη στήριξη Μπάιντεν στην πώληση F-16 στην Τουρκία

Τι αναφέρει η ανακοίνωση των Γκας Μπιλιράκης και Νικόλ Μαλιωτάκης

tv news

Ο Ιάκωβος εξωθεί την Αθηνά στα όρια της.. Η Αγγελική μαθαίνει για τη μητέρα της!

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των νέων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

Ένας γάμος βάφεται κόκκινος κι ένας θάνατος θα συνταράξει το χωριό…

«Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις των τελευταίων συγκλονιστικών επεισοδίων!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 01/07/2022 - 21:00ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW