Ψυχαγωγία

Mίνα Αρανούτη:"O Παντελής ήταν προβληματισμέμος με το τραγούδι για την Κύπρο"

Η Μίνα Αρναούτη μίλησε στο ελλαδικό περιοδικό Gala, τριάντα δύο μήνες μετά το πολύκροτο δυστύχημα στο οποίο έχασε τη ζωή του ο τραγουδιστής Παντελής Παντελίδης και ανέλυσε το χρονικό του τροχαίου, την άσχημη ψυχολογική κατάσταση του Παντελίδη λόγω του τραγουδιού με την Κύπρο ενώ απάντησε αν θα άλλαζε κάτι, δυομισι χρόνια μετά.

Τι συνέβη λοιπόν εκείνο το βράδυ; 

Ο Παντελής έκανε πρόβες για την πρεμιέρα του και είπε να έρθει εκεί που ήμασταν με τη Φρόσω, όπου καθίσαμε και τα λέγαμε. Ήταν και το θέμα με το τραγούδι που είχε γράψει για την Κύπρο, ήταν λίγο προβληματισμένος, αλλά έλεγε και τα αστεία του. Ο Παντελής μας είπε να πάμε στο σπίτι ενός φίλου του να παίξουμε χαρτιά και πήγαμε. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι πηγαίνοντας σε ένα «σπίτι», δεν θα είναι σπίτι και ότι θα καταλήξω σε τροχαίο. Δεν είχα ξαναμπεί στο αυτοκίνητο που οδηγούσε ο Παντελής και δεν είχα ξαναπάει σε λέσχη.

Τι θυμάσαι από τη στιγμή του τροχαίου; 

Λίγα λεπτά προτού τρακάρουμε φόρεσα τη ζώνη. Είπα στον Παντελή να μην τρέχει, αλλά δεν έδειξε να ακούει και ένιωθα ότι επιτάχυνε κιόλας. Η αίσθηση που είχα ήταν ότι τώρα πέφτουμε πάνω στον τοίχο και μετά όλος αυτός ο θόρυβος με λαμαρίνες, χαλίκια, λες και ήταν τρένο. Αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα που γύρναγε το αυτοκίνητο μου φαίνονταν ατελείωτα και έλεγα μέσα μου «πότε θα τελειώσει;». Όταν τελείωσε, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα από τη δεξιά πλευρά, δεν την ένιωθα καν, σαν να μην υπήρχε. Είχα χτυπήσει θώρακα, χέρι, πόδι. Τη φωνή της Φρόσως την έχω στο κεφάλι μου. Του Παντελή όχι.

Πότε ενημερώθηκες ότι ο Παντελίδης είχε πεθάνει; 

Μετά από ΄δυο μήνες μου το είπε η μητέρα μου στο νοσοκομείο, όταν χρειάστηκε να μου φέρουν και μια τηλεόραση στο δωμάτιο.

Αν γυρνούσες το χρόνο πίσω, θα λειτουργούσες διαφορετικά; 

Δεν νιώθω τύψεις ότι εγώ έκανα κάποιο λάθος, ότι αντιλήφθηκα κάτι και δεν έπραξα σωστά. Εκατό φορές να ξαναγινόταν αυτό, το ίδιο πράγμα θα έκανα.

Επόμενο άρθρο

Χώρισε η Ariana Grande!

Η άσχημη ψυχολογική κατάσταση της τραγουδίστριας και ο λόγος που χώρισαν..
15/10/2018 - 09:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παντελής Παντελίδης: Ακούστε τα νέο ανατριχιαστικά τραγούδια του...(ΒΙΝΤΕΟ)

"Αχ και να 'ξερα που είσαι" - Το προφητικό τραγούδι που κυκλοφόρησε η οικογένειά του
20/12/2018 - 17:42

Παντελής Παντελίδης:"Έρχεται" το νέο του τραγούδι - Ακούστε το (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ανακοίνωση που έκανε η οικογένεια του και το πρώτο απόσπασμα
13/12/2018 - 17:53

Π.Παντελίδης:Τα συγκινητικά λόγια της οικογένειας του για τα γενέθλια του (ΦΩΤΟ)

Η αδημοσίευτη φωτογραφία και τα δυο νέα τραγούδια που θα κυκλοφορήσουν...
24/11/2018 - 09:43

Υπόθεση Παντελίδη: Η νέα μηνύση από την οικογένεια που φέρνει τα πάνω-κάτω!

Άνοιξε ο ασκός του Αιόλου - Δείτε το δημόσιο μήνυμα του αδερφού του τραγουδιστή
04/11/2018 - 11:10

Αποκαλυπτικό: "Ο Παντελής Παντελίδης δεν ήταν ο οδηγός του οχήματος" (ΒΙΝΤΕΟ)

Κύπριοι εμπειρογνώμονες μιλούν στον Alpha για το πόρισμα - ανατροπή
31/10/2018 - 20:39

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ενδιαφέρον από εταιρείες με πλοία Ferry για εγγραφή στο Κυπριακό νηολόγιο

Βρετανικές ναυτιλιακές εταιρείες θέλουν να βάλουν Κυπριακή σημαία

Χειροπέδες σε 38χρονο για υπόθεση κλοπής στη Πάφο

Η σύλληψη έγινε όταν έφτασε μαρτυρία στην Αστυνομία εναντίων του

Μετράμε αντίστροφα για το καρναβάλι και η Λεμεσός πιάνει δουλειά (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δύο νέες Βασίλισσες του φετινού Καρναβαλιού είναι γνωστές Λεμεσιανές καρναβαλίστριες
Ελλάδα

Έφυγε από τη ζωή ο γνωστός δημοσιογράφος Θέμος Αναστασιάδης

"Έχασε τη μάχη με τη ζωή μετά από χρόνια ασθένεια"

Πέρασε κατά πλειοψηφία από την Επιτροπή Εξωτερικών η Συμφωνία Πρεσπών

"Είναι αδιανόητο να μην κατατεθεί το ενιαίο κείμενο του Συντάγματος των Σκοπίων"

Γλίστρησε το βρέφος από τα χέρια της μετά τον τοκετό και πέθανε

Σοκάρει η υπόθεση παιδοκτονίας στη Θεσσαλονίκη - Το νεογέννητο βρέθηκε νεκρό σε σάκο
Διεθνή

Παραιτήθηκε από την αμερικανική κυβέρνηση ο βοηθός ΥΠΕΞ Γουές Μίτσελ

"Αισθάνομαι ότι έχω ολοκληρώσει ό, τι ήθελα να κάνω από αυτή τη θέση" αναφέρει σε επιστολή

Τέλος στον εφιάλτη των 69 επιβατών της πτήσης Aeroflot

Το αεροπλάνο προσγειώθηκε όταν έπεισαν τον αεροπειρατή ότι χρειάζεται ανεφοδιασμός

Θρίλερ σε πτήση της Aeroflot που εκτελούσε το δρομολόγιο Σουργκούτ-Μόσχα

Αεροπειρατής κρατά ομήρους 67 άτομα, πλήρωμα και επιβάτες

tv news

Η Αθηνά, πείθεται επιτέλους ότι δεν ευθύνεται ο Νικόλας για το φιάσκο του γάμου

Η Σάσα έχει φτάσει στο τελικό στάδιο του σχεδίου «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια δέχεται αποκαλύψει στη Μαρίνα που είναι η κόρη της με έναν όρο...

Η ένταση ανάμεσα σε Ρία και Μίλτο μεγαλώνει... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 23/01/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ