Ψυχαγωγία

Μισέλ Ομπάμα: Η συγκινητική εξομολόγηση για την μητρότητα και την εξωσωματική

Μια άκρως αποκαλυπτική συνέντευξη παραχώρησε η Μισέλ Ομπάμα στο ABC και την Ρόμπιν Ρόμπερτς η οποία εξομολογήθηκε για πρώτη φορά ότι της δυο της κόρες μαζί με τον Μπάρακ Ομπάμα τις απέκτησε μέσω εξωσωματικής γονιμοποίησης. Συγκεκριμένα αναφέρθηκε στην πρώτη της αποβολή πριν από είκοσι χρόνια με την ίδια να δηλώνει:

«Ένιωσα μόνη και χαμένη και ένιωσα πως απέτυχα γιατί δεν ήξερα καμία γυναίκα που να έχει αποβάλει επειδή δεν μιλάμε για τις αποβολές. Περνάμε τον πόνο μας και αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να μιλάμε στις νέες γυναίκες γιατί οι αποβολές συμβαίνουν».

Η Μισέλ Ομπάμα στη συνέχεια ανέφερε ότι όταν έφτασε στην ηλικία των 34 ετών και δυσκολευόταν να μείνει έγκυος απευθύνθηκε στον γιατρό της και κατάφερε μέσα από την εξωσωματική να αποκτήσει τις δυο κόρες, Sasha και Malia.

«Το χειρότερο πράγμα που κάνουμε εμείς οι γυναίκες είναι να μην μοιραζόμαστε την αλήθεια για το σώμα μας και το πώς δουλεύει ή δεν δουλεύει».

 

Επόμενο άρθρο

Βαρβάρα Λιλλήκα: Όσα δήλωσε για την περιπέτεια της με τον καρκίνο

H αντίδραση μετά την διάγνωση, η τραγική εμπειρία και ο χωρισμός με τον Γιώργο Λιλλήκα...
11/11/2018 - 15:18

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στα ράφια των βιβλιοπωλείων η αυτοβιογραφία της Μισέλ Ομπάμα

Το βιβλίο της πρώην Πρώτης Κυρίας αναμένεται να καταγράψει ρεκόρ πωλήσεων
12/11/2018 - 16:34

Διπλάσιες οι αιτήσεις φέτος για επιδότηση εξωσωματικής γονιμοποίησης (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποια τα ποσά και ποια ζευγάρια αφορά το σχέδιο που τέθηκε σε ισχύ τον Ιανουάριο του 2017
09/10/2018 - 15:27

Η οικονομική κρίση έφερε...υπογονιμότητα στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συμβολή του κράτους και η αύξηση των εξωσωματικών γονιμοποιήσεων
08/10/2018 - 21:04

Κυκλοφορούν σύντομα τα απομνημονεύματα της Μισέλ Ομπάμα σε 24 γλώσσες

"Με το βιβλίο βρήκα χρόνο για να αναλογιστώ ειλικρινά την απρόσμενη διαδρομή της ζωής μου"
26/02/2018 - 16:07

Τα πορτραίτα Μπαράκ και Μισέλ Ομπάμα στη National Portrait Gallery

Λιγότερα άσπρα μαλλιά και μικρότερα αυτιά ζήτησε από τον ζωγράφο ο Μπαράκ αλλά... μάταια!
14/02/2018 - 11:41

Το μυστήριο λύθηκε: Η Μισέλ αποκάλυψε τι είχε το μπλε δώρο της Μελάνια(ΒΙΝΤΕΟ)

Το μυστηριώδες κουτί που "εισέβαλε" στον Λευκό Οίκο δεν είναι πια μυστικό
01/02/2018 - 09:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ρολόγια και μετρητά αξίας 17.000 ευρώ έκαναν "φτερά" από οικία στο Παραλίμνι

Παραβίασαν την πόρτα εισόδου και έδρασαν ανενόχλητοι

45 χρόνια από την μαύρη επέτειο της τουρκικής εισβολής (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η Κύπρος τιμά τους ήρωές της - Πανηγύρια ντροπής στα κατεχόμενα

Το μήνυμα της ΠΟΦΕΝ για την μαύρη επέτειο της τουρκικής εισβολής

"Το Κυπριακό πρόβλημα ήταν, είναι και παραμένει θέμα εισβολής και κατοχής"
Ελλάδα

Άγρια συμπλοκή κρατουμένων σε φυλακές στα Χανιά

Με σοβαρά τραύματα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο δυο πρόσωπα

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός
Διεθνή

Εκρήξεις στο ηφαίστειο Ουμπίνας στο Περού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Απομάκρυνση των κατοίκων από τα σπίτια τους διέταξαν οι Αρχές

"Έφυγε" ο διάσημος αρχιτέκτονας Σέσαρ Πέλι

Ίσως το πιο διάσημο αρχιτεκτόνημα του είναι οι δίδυμοι πύργοι της Πετρόνας

Τουλάχιστον 10 νεκροί μετά την έκρηξη σε εργοστάσιο στην Κίνα (ΦΩΤΟ)

Άλλοι 5 άνθρωποι αγνοούνται ενώ οι τραυματίες ανέρχονται στους 19

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 17:50ALPHA NEWS