Ψυχαγωγία

Ντόρα Μακρυγιάννη: "Έχω υποστεί ψυχολογική και σωματική βία"

Η Ντόρα Μακρυγιάννη βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή της Φαίης Σκορδά και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στις παλαιότερες δηλώσεις της αναφορικά με την σωματική και ψυχολογική βία που πέρασε. Η ηθοποιός που φέτος πρωταγωνιστεί στην επιτυχημένη σειρά «Γυναίκα χωρίς όνομα» που προβάλλεται από το κανάλι του Alpha Κύπρου άνοιξε την καρδιά της δήλωσε:

Έτυχε να περάσω κάτι ακραίο που μπορεί να συμβεί σε πολλές γυναίκες. Μια ψυχολογική και σωματική βία. Μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε ηλικία. Όλα έχουν μια εξήγηση. Εγώ ακόμα και για αυτό τον άνθρωπο δεν έχω κρατήσει κακία. Μπορεί να βοηθηθεί και ο άλλος και εγώ και οποιοσδήποτε που το περνάει. Ένας λόγος που το ανέφερα και τότε στη συνέντευξη, δεν ήταν για εμένα, αλλά ότι πρέπει αυτό το ταμπού να σταματήσει. Ο κόσμος που μπορεί να αντιληφθεί κάτι τέτοιο, ή οι γυναίκες που το περνάνε, πρέπει να μιλάνε, πρέπει να ζητάνε βοήθεια, πρέπει να μη το γυρνάνε ψυχολογικά μέσα τους. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Πέρασε αρκετό διάστημα να σταματήσω να παλεύω και με τον ίδιο μου τον εαυτό και να το γυρνάω σε εμένα, να το βγάλω όλο αυτό από πάνω μου και να δω ότι δεν ευθύνομαι εγώ για όλο αυτό. Θέλει σκληρή δουλειά και με τον ίδιο σου τον εαυτό και με τους ανθρώπους που θα έχεις δίπλα σου. Μετά εννοείται πως το έμαθαν στην οικογένεια μου και με βοήθησαν. Αλλά ξεκινάει από εμάς. Να πιστέψεις στον ίδιο σου τον εαυτό, να το προσπεράσεις, να το αφήσεις πίσω. Όλα ξεκινάνε από εμάς. Ακόμα και σε έναν ειδικό να πας, ο ειδικός δεν θα σου φέρει ξαφνικά μια βοήθεια εξ ουρανού, από μέσα σου θα τη βγάλει. Εννοείται ότι πιστεύω πάρα πολύ και σε αυτή τη βοήθεια. Πολλοί άνθρωποι δεν είναι ικανοί εκείνη τη στιγμή να το βρουν. Ήταν η πρώτη μου σχέση. Με επηρέασε για λίγο, αλλά δεν το άφησα πολύ. Εννοείται με επηρέασε πολύ. Ήμουν 17 χρονών, ήμουν παιδί. Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν κρατάω κακία. Δεν θεωρώ ότι έγινε επίτηδες. Έχει τελειώσει. Έχει μείνει στο παρελθόν και σου λέω ακόμα και αυτό εμένα με έκανε πιο δυνατή.

Επόμενο άρθρο

Άλκης Χρήστου: Τα πρώτα λόγια μετά το τροχαίο (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη ανάρτηση του μέσα από το νοσοκομείο μετά το σοβαρό ατύχημα...
22/11/2018 - 14:50

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Ντόρα Μακρυγιάννη αποκάλυψε τι δουλειά έκανε πριν ασχοληθεί με την υποκριτκή!

Δεν πάει το μυαλό σας ποιο ήταν το προηγούμενο επάγγελμα της ηθοποιού...
16/02/2019 - 11:39

Ντόρα Μακρυγιάννη: Η απόφαση να κάνει ασφαλιστικά μέτρα σε πρώην σύντροφο της

Η "Γυναίκα χωρίς όνομα" άνοιξε την καρδιά της για τις δύσκολες στιγμές που πέρασε...
14/02/2019 - 10:17

Ντόρα Μακρυγιάννη: "Νιώθω άσχημα που δεν μπορώ να..."

Η αγαπημένη ηθοποιός μιλά για τον ρόλο της, τη δημοσιότητα και την επιτυχία
22/12/2018 - 09:50

Οι συγκλονιστικές μαρτυρίες διάσημων γυναικών που έπεσαν θύματα βίας

Έσπασαν τη σιωπή τους, άνοιξαν την καρδιά τους και έστειλαν το δικό τους μήνυμα...
25/11/2018 - 15:10

Nτόρα Μακρυγιάννη:"Έχω βγει εκτός ορίων για τον έρωτα..."(BINTEO)

Η "Γυναίκα Χωρίς Όνομα" αποκαλύπτει στην Αριστοτέλους τις εξελίξεις στην σειρά
23/10/2018 - 16:54

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δεν εξακριβώθηκε η ταυτότητα του ηλικιωμένου που βρέθηκε νεκρός σε παραλία

"Φως" στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του

Σφοδρή επίθεση ιδιωτών γιατρών κατά Ποταμίτη

Μαίνεται η αντιπαράθεση μεταξύ ΕΝΙΚ και Συμβούλου του Υπ. Υγείας

ΠΑΣΥΚΙ vs ΟΚΥπΥ: Στα χαρακώματα για το ΓεΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενοχλημένοι εμφανίζονται στο Υπουργείο Υγείας με την στάση των επιστημονικών εταιριών
Ελλάδα

Aέρας ελευθερίας για τον Νίκο Ρωμανό

Την αποφυλάκισή του αποφάσισε το Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων Αθηνών

Σέρρες: Στο νοσοκομείο 9χρονη που παρασύρθηκε από λεωφορείο

Το κοριτσάκι νοσηλεύεται στη ΜΕΘ με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις

100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Από το 1911 άρχισαν τον συστηματικό αφανισμό των χριστιανικών πληθυσμών της Μικράς Ασίας
Διεθνή

Τραμπ: Αν θέλουν διάλογο οι Ιρανοί ας κάνουν το πρώτο βήμα

Ο Αμερικανός Πρόεδρος δήλωσε πως είναι "ανοιχτός" σε συνομιλίες με την Τεχεράνη

Ερευνα εναντίον του πρώην Ισπανού Πρέσβη στο Καράκας για ξέπλυμα μαύρου χρήματος

Οι τρεις συλληφθέντες φέρονται ότι εξέδιδαν πλαστά τιμολόγια για εργασίες

"Έσβησε" στη φυλακή ανήλικος που συνελήφθη στα σύνορα ΗΠΑ-Μεξικού

Πρόκειται για τον πέμπτο ανήλικο από την Γουατεμάλα που πεθαίνει

tv news

«To Τατουάζ» Η Τατιάνα κάνει την έκπληξη στη Μαργκώ…και την ανατροπή!

Η Βέρα παίρνει μια δύσκολη απόφαση που σοκάρει τον Θεοχάρη... Τρίτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια λέει τον Φώτη να πάρει το γράμμα που γράφει ότι είναι η μαμά της Μαρίνας

Ο Φώτης πάει αλλά ο φάκελος με το γράμμα λείπει «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 21/05/2019 - 00:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ