Ψυχαγωγία

Ο Άκης Πετρετζίκης μπήκε στο βιβλίο Γκίνες!

Ο Άκης Πετρετζίκης μαζί με την ομάδα του μέσα σε μια μόλις ώρα έφτιαξαν περισσότερα από 2,220 burgers και κατάφεραν να σπάσουν το ρεκόρ Γκίνες

Ο γνωστός Έλληνας σεφ βρέθηκε μαζί με δώδεκα συνεργάτες του στην πόλη του, τη Θεσσαλονίκη και έφτιαξαν συγκεκριμένα 3.378 burgers με εννέα στρώσεις και μέσα σε μόλις μια ώρα κατάφεραν  να σπάσουν το παγκόσμιο ρεκόρ. Μάλιστα ο Άκης Πετρετζίκης σε ανάρτηση του μετά το τέλος της διαδικασίας με μια ανάρτηση του στο Instagram έγραψε: 

Δεν μπορώ να περιγράψω με λόγια τα συναισθήματα πίσω από αυτές τις φωτογραφίες! Σας ευχαριστώ πολύ όλους για αυτή τη φανταστική βραδιά στην πόλη μου, τη Θεσσαλονίκη! Καταρρίψαμε ένα παγκόσμιο ρεκόρ μαζί με την απίθανη ομάδα μου και τη στήριξή σας

 

Επόμενο άρθρο

Συναγερμός στο παλάτι! Το τροχαίο που βάζει σε μπελάδες τον Ουίλιαμ και την Κέιτ

Ο σοβαρός τραυματισμός μιας γυναίκας και όλο το παρασκήνιο του τροχαίου
19/06/2019 - 14:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κάν’ το όπως ο Άκης! Μας δείχνει πώς να...γυμναστούμε στο σπίτι (BINTEO)

Ο Άκης Πετρετζίκης γυμνάζεται στο σπίτι του ιδού το βίντεο!
24/03/2020 - 19:23

Πέθανε ο γηραιότερος άνθρωπος του κόσμου σε ηλικία 112 ετών

Ο Γουατανάμπε πριν λίγες μέρες είχε αναγνωριστεί επισήμως από το βιβλίο των Ρεκόρ Γκίνες
25/02/2020 - 15:45

Το «Μελομακάρονο της Παραμυθιάς» διεκδικεί μια θέση στο ρεκόρ Γκίνες

Ψήθηκε σε ειδικό φούρνο και παρουσιάστηκε στην πλατεία της κωμόπολης
21/12/2019 - 15:41

Στο βιβλίο Γκίνες ο προπονητής της Ουρουγουάης, Όσκαρ Ταμπάρες

Αποτελεί τον μοναδικό προπονητή που έχει κοουτσάρει εθνική ομάδα σε 200+ αγώνες
15/11/2019 - 16:08

Ο Άκης Πετρετζίκης είναι και πάλι... single!

Ο γνωστός σεφ και η εντυπωσιακή μελαχρινή αποφάσισαν να τραβήξουν χωριστούς δρόμους
16/10/2019 - 13:20

Κι όμως! Ο Άκης Πετρετζίκης σε εκπομπή μαγειρικής του BBC! (ΦΩΤΟ)

Η ανακοίνωση της μεγάλης συνεργασίας και ο ενθουσιασμός του
05/09/2019 - 13:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Με τέταρτο μηδενικό, πρόσω ολοταχώς στο μεγάλο άνοιγμα της 9ης Ιουνίου

Διατηρείται η καλή επιδημιολογική εικόνα ενώ πλησιάζει νέα δέσμη χαλαρώσεων μέτρων

Μιχαηλίδης στον Alpha: Σου δίνω WiFi, όμως βλέπω ό,τι περνά από τη συσκευή σου

Οι «κομάντος» της κυβερνοασφάλειας, τα υποψήφια θύματα και η...παραγωγική καραντίνα

Πτήση ζωής για 208 αδέσποτους σκύλους (BINTEO)

Πέταξαν με ναυλωμένη πτήση από Λάρνακα προς Βέλγιο με cargo αεροσκάφος
Ελλάδα

Προκαλεί Κύπρο & Ελλάδα ο Ακάρ: "Οι ένοπλες δυνάμεις της Τουρκίας είναι έτοιμες"

Κάλεσε στην Άγκυρα για συνομιλίες τον Έλληνα Υπουργό Εξωτερικών Νίκο Παναγιωτόπουλο

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»
Διεθνή

Υπόσχεται καταπολέμηση ρατσισμού και μεταρρυθμίσεις σε αστυνομία ο Τζο Μπάιντεν

«Υποσχέθηκα στην οικογένεια του Τζορτζ Φλόιντ ότι δεν θα γίνει απλώς ένα άλλο hashtag»

Τέσσερις στους δέκα Αμερικανούς εφάρμοσαν τα "γιατροσόφια" του Τραμπ (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνεχίζει ακάθεκτος τις προκλητικές εμφανίσεις ο Τραμπ χωρίς μάσκα και μέτρα προφύλαξης

Γονάτισε για 8 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα στη μνήμη Φλόιντ, ο Τριντό (ΒΙΝΤΕΟ)

Εμφανίστηκε σε διαδήλωση κατά του ρατσισμού και απέτισε φόρο τιμής στα θύματα

tv news

Ένα ατύχημα αλλάζει τα δεδομένα... Η Μαρίνα παίζει το τελευταίο της χαρτί...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 07/06/2020 - 09:30ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ