Ψυχαγωγία

Ο Άκης Πετρετζίκης μπήκε στο βιβλίο Γκίνες!

Ο Άκης Πετρετζίκης μαζί με την ομάδα του μέσα σε μια μόλις ώρα έφτιαξαν περισσότερα από 2,220 burgers και κατάφεραν να σπάσουν το ρεκόρ Γκίνες

Ο γνωστός Έλληνας σεφ βρέθηκε μαζί με δώδεκα συνεργάτες του στην πόλη του, τη Θεσσαλονίκη και έφτιαξαν συγκεκριμένα 3.378 burgers με εννέα στρώσεις και μέσα σε μόλις μια ώρα κατάφεραν  να σπάσουν το παγκόσμιο ρεκόρ. Μάλιστα ο Άκης Πετρετζίκης σε ανάρτηση του μετά το τέλος της διαδικασίας με μια ανάρτηση του στο Instagram έγραψε: 

Δεν μπορώ να περιγράψω με λόγια τα συναισθήματα πίσω από αυτές τις φωτογραφίες! Σας ευχαριστώ πολύ όλους για αυτή τη φανταστική βραδιά στην πόλη μου, τη Θεσσαλονίκη! Καταρρίψαμε ένα παγκόσμιο ρεκόρ μαζί με την απίθανη ομάδα μου και τη στήριξή σας

 

Επόμενο άρθρο

Συναγερμός στο παλάτι! Το τροχαίο που βάζει σε μπελάδες τον Ουίλιαμ και την Κέιτ

Ο σοβαρός τραυματισμός μιας γυναίκας και όλο το παρασκήνιο του τροχαίου
19/06/2019 - 14:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τούρτα brownies με frosting πραλίνας!

Μια εύκολη τούρτα για τους λάτρεις της σοκολάτας
13/04/2019 - 13:49

Η Μέγκαν Μαρκλ και ο πρίγκιπας Χάρι στο... ρεκόρ Γκίνες (ΦΩΤΟ)

Γιατί το Instagram τους βοήθησε να μπουν στα ιστορικά ρεκόρ του πλανήτη;
04/04/2019 - 10:52

Στο Μιλάνο το μεγαλύτερο τιραμισού στον κόσμο (ΦΩΤΟ)

Κατέκτησε μία θέση στο ρεκόρ Γκίνες
20/03/2019 - 12:52

Άκης Πετρετζίκης: Έσπασε ρεκόρ στο ελληνικό Instagram! (ΦΩΤΟ)

Ξεπέρασε την Ελένη Μενεγάκη και βρίσκεται στην κορυφή...
02/02/2019 - 11:55

Το παρασκήνιο από τον χωρισμό του Άκη Πετρετζίκη

Ο λόγος που επέλεξαν με την 24χρονη σύντροφο του να δώσουν τέλος στη σχέση τους…
10/12/2018 - 14:59

Καλαμαράκια τηγανητά με πικάντικη σάλτσα

Μια εύκολη και γρήγορη συνταγή που θα κλέψει τις εντυπώσεις...
08/12/2018 - 13:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μπήκαν οι κατσίκες στον αυτοκινητόδρομο

Οι οδηγοί καλούνται να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί

Για 2μιση χρόνια στη φυλακή 35χρονος για το θάνατο του Βρετανού στην Πέγεια

Χτύπησε δύο πεζούς με αποτέλεσμα το θάνατο του ενός και τον τραυματισμό του άλλου

Ο καιρός στη Λάρνακα δεν θυμίζει σε τίποτα Ιούλιο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Βροχές, καταιγίδες και συσσώρευση νερού στο οδόστρωμα
Ελλάδα

Αυτός είναι ο 27χρονος δολοφόνος της Αμερικανίδας βιολόγου στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

"Δεν μπορώ να ελέγξω τη μανία μου" είπε ο  καθ' ομολογίαν δολοφόνος

Αυτός είναι ο νέος Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων

Με ρεκόρ ψήφων εξελέγη στο αξίωμα ο Κώστας Τασούλας
Διεθνή

Νέες προειδοποιήσεις Μπαρνιέ προς Βρετανία για το "no deal" στο Brexit

Θα πρέπει να αντιμετωπίσει τις συνέπειες εφόσον επιλέξει αυτή την οδό.

Δεν αλλάζει στάση ο Σαλβίνι για το μεταναστευτικό (ΒΙΝΤΕΟ)

"Εργαζόμαστε για να δημιουργηθεί ένας σθεναρός μεσογειακός άξονας"

Παραδόθηκε στις φλόγες στούντιο κινουμένων σχεδίων στην Ιαπωνία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας νεκρός και δεκάδες τραυματίες είναι ο απολογισμός της πυρκαγιάς

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/07/2019 - 18:10ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ