Ψυχαγωγία

Ο Άκης Πετρετζίκης μπήκε στο βιβλίο Γκίνες!

Ο Άκης Πετρετζίκης μαζί με την ομάδα του μέσα σε μια μόλις ώρα έφτιαξαν περισσότερα από 2,220 burgers και κατάφεραν να σπάσουν το ρεκόρ Γκίνες

Ο γνωστός Έλληνας σεφ βρέθηκε μαζί με δώδεκα συνεργάτες του στην πόλη του, τη Θεσσαλονίκη και έφτιαξαν συγκεκριμένα 3.378 burgers με εννέα στρώσεις και μέσα σε μόλις μια ώρα κατάφεραν  να σπάσουν το παγκόσμιο ρεκόρ. Μάλιστα ο Άκης Πετρετζίκης σε ανάρτηση του μετά το τέλος της διαδικασίας με μια ανάρτηση του στο Instagram έγραψε: 

Δεν μπορώ να περιγράψω με λόγια τα συναισθήματα πίσω από αυτές τις φωτογραφίες! Σας ευχαριστώ πολύ όλους για αυτή τη φανταστική βραδιά στην πόλη μου, τη Θεσσαλονίκη! Καταρρίψαμε ένα παγκόσμιο ρεκόρ μαζί με την απίθανη ομάδα μου και τη στήριξή σας

 

Επόμενο άρθρο

Συναγερμός στο παλάτι! Το τροχαίο που βάζει σε μπελάδες τον Ουίλιαμ και την Κέιτ

Ο σοβαρός τραυματισμός μιας γυναίκας και όλο το παρασκήνιο του τροχαίου
19/06/2019 - 14:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κι όμως! Ο Άκης Πετρετζίκης σε εκπομπή μαγειρικής του BBC! (ΦΩΤΟ)

Η ανακοίνωση της μεγάλης συνεργασίας και ο ενθουσιασμός του
05/09/2019 - 13:31

Άκης Πετρετζίκης: Αυτή είναι η νέα του σύντροφος; (ΦΩΤΟ)

Η μελαχρινή καλλονή που φημολογείται ότι έκλεψε την καρδιά του γνωστού σεφ
30/07/2019 - 16:41

Τούρτα brownies με frosting πραλίνας!

Μια εύκολη τούρτα για τους λάτρεις της σοκολάτας
13/04/2019 - 13:49

Η Μέγκαν Μαρκλ και ο πρίγκιπας Χάρι στο... ρεκόρ Γκίνες (ΦΩΤΟ)

Γιατί το Instagram τους βοήθησε να μπουν στα ιστορικά ρεκόρ του πλανήτη;
04/04/2019 - 10:52

Στο Μιλάνο το μεγαλύτερο τιραμισού στον κόσμο (ΦΩΤΟ)

Κατέκτησε μία θέση στο ρεκόρ Γκίνες
20/03/2019 - 12:52

Άκης Πετρετζίκης: Έσπασε ρεκόρ στο ελληνικό Instagram! (ΦΩΤΟ)

Ξεπέρασε την Ελένη Μενεγάκη και βρίσκεται στην κορυφή...
02/02/2019 - 11:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το πρωί καθηγητής, το βράδυ ... ζαχαροπλάστης (VID)

Σε εξέλιξη η έρευνα για την καταγγελία σεξουαλικής παρενόχλησης μαθήτριας

Τροχαίο ατύχημα με μοτοσικλετιστή στο Γέρι

Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας και ασθενοφόρο

"Η αναπηρία δεν είναι εμπόδιο για τη ζωή" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρίγη συγκίνησης σκόρπισε ο φετινός υπερμαραθώνιος αγάπης και προσφοράς
Ελλάδα

Τσίπρας: Υπάρχει αδράνεια στην εξωτερική πολιτική της ελληνικής κυβέρνησης

"Ο Μητσοτάκης δεν έχει διάθεση για μια ενεργητική πολιτική και στάση απέναντι στην Άγκυρα"

Συναντά τον Γερμανό ομόλογό του αύριο ο Έλληνας ΥΠΕΞ

Θα συζητήσουν για την κατάσταση στην Ανατολική Μεσόγειο και το Αιγαίο

Οι πύρινες "γλώσσες" έζωσαν δυο χωριά στη Ζάκυνθο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Γιγαντιαία επιχείρηση για την κατάσβεση πυρκαγιάς που μαίνεται ανεξέλεγκτη
Διεθνή

Ανοιχτό το ενδεχόμενο συνάντησης Τραμπ - Ροχανί

H Ουάσινγκτον κατηγορεί την Τεχεράνη ως υπεύθυνη για τις επιθέσεις στη Σαουδική Αραβία

Τουλάχιστον 36 αγνοούμενοι από ναυάγιο πλοιαρίου στον ποταμό Κονγκό

Η τραγωδία σημειώθηκε χθες βράδυ και τα αίτια δεν έχουν ακόμη διευκρινιστεί

Ο Σαλβίνι απειλεί με δημοψηφίσματα για να βάλει εμπόδια στη νέα Κυβέρνηση

"Με χαρά αφήνω τα επτά υπουργεία στους  προδότες, επειδή θα τα πάρουμε πίσω με τόκο"

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

Η νέα δραματική σειρά του Alpha «Αστέρια στην άμμο» κάνει πρεμιέρα την Κυριακή!

Μια αληθινή ιστορία βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο της Ρένας Ρώσση - Ζαΐρη (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/09/2019 - 21:00ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ