Ψυχαγωγία

Ο Χριστόδουλος Μαρτάς έρχεται στο «ΚΑΡΜΑ» (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Βαθιά βουτιά στον απάνθρωπο κόσμο των ναρκωτικών ουσιών ετοιμάζεται να κάνει η κοινωνική-δραματοποιημένη σειρά «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου, διεισδύοντας σε μία αληθινή οικογενειακή  ιστορία που κατέληξε στο έγκλημα και στιγμάτισε έντονα την κοινωνία της Κύπρου.

«Άσιημη φάρα ο άνθρωπος»... Αυτός είναι ο ηχηρός τίτλος που δίνει η σεναριογράφος Χριστιάνα Αρτεμίου στο εν λόγω αυτοτελές επεισόδιο που θα προβληθεί την Κυριακή 7 Απριλίου στις 22:15. Για ακόμη μια φορά, επιχειρεί να «μεταφέρει» τηλεοπτικά μία τραγική ιστορία που κατέληξε σε φονικό, ανοίγοντας το οδυνηρό κεφάλαιο των ναρκωτικών και την κατάντια των χρηστών.

καρμα

Μέχρι πού μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος, προκειμένου να εξασφαλίσει τη δόση του; Πώς οι δαίμονες κυριεύουν το μυαλό και πώς καταρρέουν οι οικογενειακές σχέσεις μπροστά στον εθισμό; Εγγόνια που επιστρέφουν στη ζεστή θαλπωρή του παππού και της γιαγιάς, αλλά η εξάρτησή τους -αργά ή γρήγορα- τους οδηγεί σε αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές και ανεξέλεγκτες καταστάσεις. Πρόσωπα που επιμένουν να αναζητούν διέξοδο σ’ ένα ψεύτικο κόσμο παραισθήσεων, όπου οι αισθήσεις δεν συγχρονίζονται και το μυαλό παύει να δίνει εντολές στο σώμα.

Σκληρές εκφράσεις, κραυγές αγωνίας, πικραμένα βλέμματα, τρεμάμενα χέρια και αισθητός φόβος στην ατμόσφαιρα προσθέτουν μία έντονη πινελιά στην πλοκή, που θα στρέψει από την αρχή την προσοχή του τηλεθεατή στον θύτη... ή μάλλον στο υποψήφιο θύμα. Ένα σενάριο που παρουσιάζει με προσοχή τη δραματική αρχή και το αιματηρό τέλος της ιστορίας, διατηρώντας την αγωνία στα ύψη για 60 ολόκληρα λεπτά.

α

Σε σκηνοθεσία Νάσταζιας Χριστοδούλου, το «ΚΑΡΜΑ» έρχεται να δώσει τη δική του γροθιά στη μάστιγα του αιώνα, αποκαλύπτοντας μέρος της φρίκης που ακολουθεί μετά από τη χρήση ναρκωτικών ουσιών. Ένα επεισόδιο με εναλλασσόμενα εσωτερικά και εξωτερικά πλάνα και δυνατές ερμηνείες από τους ηθοποιούς Χριστόδουλο Μαρτά, Σπύρο Σταυρινίδη, Αγγελική Φιλιππίδου, Παναγιώτα Παπαγεωργίου και Ηρόδοτο Μιλτιάδους.

Επόμενο άρθρο

Η Εύη Βατίδου χώρισε και το ανακοίνωσε... μέσα από το Instagram! (ΦΩΤΟ)

Δείτε τι έγραψε για τον χωρισμό της και ο λόγος που το έκανε
05/04/2019 - 11:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

To ξέφρενο γλέντι της κυπριακής showbiz σε γαμήλιο πάρτι (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δείτε τους Μιχάλη Σοφοκλέους, Χάρη Αριστείδου και Πέτρο Νικολάου να χορεύουν το "Mama"
16/06/2019 - 13:33

"Σπάει τα κοντέρ" το "Kάρμα": Ξεπέρασε το 1 εκατομμύριο στο YouTube!

Η τραγική ιστορία που σημάδεψε την Κύπρο και η μεγάλη επιτυχία της σειράς
25/05/2019 - 11:22

Παιδοκτονία και παραφροσύνη συγκλονίζουν το «ΚΑΡΜΑ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Το τελευταίο και πιο ανατριχιαστικό επεισόδιο του Α’ Κύκλου της σειράς
23/05/2019 - 12:35

Ένα πρωτοφανές έγκλημα έρχεται στο «ΚΑΡΜΑ»... από χρήστες ουσιών

Ναρκομανείς επιτίθενται σε ηλικιωμένους και μετατρέπονται σε αψυχολόγητα κτήνη
17/05/2019 - 11:34

Χριστιάνα Αρτεμίου και Μαρία Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο γυναίκες, ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση...
17/04/2019 - 18:13

«ΚΑΡΜΑ» Σεξουαλική παρενόχληση που καταλήγει σε... σοκαριστικό έγκλημα (ΒΙΝΤΕΟ)

Νέο συγκλονιστικό επεισόδιο την Κυριακή 14 Απριλίου στις 22:20 στον Alpha Κύπρου
10/04/2019 - 12:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πανηγύρια στα κατεχόμενα για την επέτειο της τουρκικής εισβολής (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Αεροπορικές επιδείξεις από F16 - Ακιντζί και Οκτάι στη στρατιωτική παρέλαση

Λεμεσός: Οδηγούσε μεθυσμένος και χωρίς άδεια οδήγησης

Προσπάθησε να ξεφύγει από την Αστυνομία

Η Κύπρος θυμάται και τιμά τους ήρωες της τουρκικής εισβολής του 1974 (ΦΩΤΟ)

Εκδηλώσεις μνήμης και τιμής για τους πεσόντες σε όλες τις πόλεις
Ελλάδα

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες
Διεθνή

Oι ΗΠΑ στέλνουν στρατιώτες στη Σαουδική Αραβία

Κλιμακώνεται η ένταση με το Ιράν

Αυστηρή προειδοποίηση Λονδίνου προς Τεχεράνη για το δεξαμενόπλοιο

Το πετρελαιοφόρο με βρετανική σημαία κατασχέθηκε στο Στενό του Χορμούζ

Ο 96χρονος που έτρεξε 5 χιλιόμετρα και κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο ίδιος για το κατόρθωμα του και ποια είναι η μαγική συνταγή της επιτυχίας

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 14:00ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW