Ψυχαγωγία

Ο Κούλλης Νικολάου αποκαλύπτει το τηλεοπτικό μέλλον για τη σειρά "8 λέξεις"

Οι "8 λέξεις" του Alpha Κύπρου, συνεχίζουν την ανοδική πορεία και να συγκλονίζουν με την εξέλιξη των ιστοριών τους.

Στο My tv μίλησε ο Κούλλης Νικολάου όπου μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στον ρόλο του στη σειρά «8 Λέξεις» αλλά και στο τηλεοπτικό μέλλον που θα έχει η σειρά, που έχει συγκινήσει τον κόσμο σε Ελλάδα και Κύπρο. Ο ίδιος δήλωσε"

Ξεκινώντας σε έναν ελληνικό τηλεοπτικό σταθμό που δεν είχε παράδοση στη μυθοπλασία, ξέραμε ότι θα καθυστερήσουμε να κερδίσουμε τον αγώνα. Τώρα, που έχουμε φτάσει στα μέσα της σεζόν, θεωρούμε ότι το προϊόν μας κερδίζει όλο και περισσότερους τηλεθεατές. Δεν είμαστε χαμηλά.

Υπάρχει προοπτική η σειρά να συνεχιστεί και για δεύτερη σεζόν;

Το θεωρώ δεδομένο. Άλλωστε, εξαρχής, το συγκεκριμένο προϊόν σχεδιάστηκε για δύο σεζόν, ενώ η τηλεθέαση που κάνουμε μας δίνει το πράσινο φως για να συνεχίσουμε. Αυτό που σου λέω, όμως, δεν είναι επίσημη ανακοίνωση. Οι οριστικές αποφάσεις θα ληφθούν μέσα σε αυτόν τον μήνα ή στον επόμενο.

Αισθάνεσαι περισσότερο ηθοποιός ή παραγωγός;

Είναι σαν να με ρωτάς αν αγαπάω περισσότερο την κόρη ή τον γιο μου; (Γελάει.) Δεν μπορώ να τα διαχωρίσω. Αισθάνομαι τυχερός που πέτυχα να κάνω αυτό που θέλω στη ζωή μου και το κάνω με φοβερό πάθος και στις δύο ιδιότητες μου.

Στις «8 λέξεις» υποδύεσαι τον Μιλτιάδη Μαρόγλου, έναν πολιτικό με διπλή ζωή. Τι σε γοητεύει σε αυτόν τον ρόλο;

Πάντα γοητεύομαι από τους χαρακτήρες που έχουν πολυδιάστατες σχέσεις ζωής. Στην προκειμένη περίπτωση, η διπλή προσωπικότητα του Μιλτιάδη, ως ηθοποιός, μου δίνει τροφή για να παίξω.

Για πόσο καιρό θα αντέξει να έχει αυτή τη διπλή ζωή;

Κοίταξε, βρισκόμαστε στα χέρια της καλύτερης σεναριογράφου της Ελλάδας, της Βάνας Δημητρίου, η οποία ξέρει να δημιουργεί χαρακτήρες, ιστορίες και να οδηγεί το πλοίο σωστά. Συγκεκριμένα, προσδιορίζει τα «θέλω» και τη δημιουργία της στα «θέλω» των ανθρώπων που μας παρακολουθούν. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω μέχρι πού μπορεί να φτάσει αυτός ο χαρακτήρας μέσα στα πολλά επεισόδια που έχουμε ακόμα μπροστά μας.

Επόμενο άρθρο

Το τελεσίγραφο...72 ωρών που θα δώσει σήμερα η Βασίλισσα σε Χάρι και Μέγκαν

Όλες οι λεπτομέρειες και η αποκάλυψη λίγο πριν το οικογενειακό συμβούλιο στο Παλάτι
13/01/2020 - 09:30

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κ. Νικολάου: Η συγκινητική ανάρτηση για τη μητέρα του και τα λόγια αγάπης (ΦΩΤΟ)

Η τρυφερή φωτογραφία και το σχόλιο που φανερώνει τη τεράστια αδυναμία που της έχει
17/02/2020 - 11:10

Kι όμως! Η Πανίτσα έκανε...."μαύρο" στο ξύλο τον Κούλλη Νικολάου (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα πήρε στο κρανίο και τον "έβαλε" στη θέση του, με...μπουνιές και κλωτσιές
05/02/2020 - 10:47

Ο Ανδρέας Γεωργίου "ξεσπά" και ξεκαθαρίζει αν αποχωρούν ηθοποιοί από τη σειρά

Η "λάσπη", όσα δήλωσε ο ίδιος στα social media και το μήνυμα που στέλνει στον κόσμο
15/01/2020 - 15:00

E. Καραγιώργη: Η κόρη της κάνει "έφοδο" στο στούντιο και της...τραγουδά (ΒΙΝΤΕΟ)

"Παράδοση κατ΄οίκον": Αύριο στις 21:15 στον Αlpha Kύπρου με ένα...απολαυστικό επεισόδιο
21/12/2019 - 14:22

Δημήτρης Γκουτζαμάνης:Η δουλειά που έμεινε απλήρωτος και ο ιδανικός έρωτας(ΦΩΤΟ)

Οι οικονομικές δυσκολίες και απαντά αν έχει υπάρξει το..τρίτο πρόσωπο
16/12/2019 - 19:38

Ο Αντρέας Γεωργίου θα παίξει στην "Τόλμη και Γοητεία": Όλες οι πληροφορίες!

Ο γνωστός και ταλαντούχος ηθοποιός, σκηνοθέτης και παραγωγός θα ταξιδέψει στο Λος Άντζελες
14/11/2019 - 13:15

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ύποπτο περιστατικό στα κατεχόμενα εξετάζεται για κορωνοϊό

Πρόκειται για γυναίκα ιρανική καταγωγής

Η Λεμεσός ξεφάντωσε στον καθιερωμένο «Χορό της Τρίτης» (ΒΙΝΤΕΟ)

Κορυφώνονται οι εορτασμοί στην πόλη του Καρναβαλιού - Δόθηκαν τα βραβεία «Πελλόμασκας»

«Καμπάνα» 100.000 ευρώ σε κομπογιαννίτη οδοντίατρο χωρίς πτυχίο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ασκούσε το επάγγελμα επί επτά χρόνια εκθέτοντας ανυποψίαστους πολίτες σε κίνδυνο
Ελλάδα

Δεκάδες εξετάστηκαν σε λίγες ώρες για κορωνοϊό στην Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)

«Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας» λέει ο Βασίλης Κικίλιας

Κλιμακώνεται η ένταση σε Χίο και Μυτιλήνη με συλλήψεις και τραυματισμούς (VID)

Πολίτες εισέβαλαν σε ξενοδοχείο που διέμεναν δυνάμεις των ΜΑΤ

Σε καραντίνα η 38χρονη ασθενής του κορωνοϊού και σε απομόνωση οι συγγενείς της

Εξετάζονται ακόμη τέσσερα ύποπτα περιστατικά - Σύσκεψη το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη
Διεθνή

Αναφορές για νεκρούς μετά από πυροβολισμούς στο Μιλγουόκι

Άνδρας άνοιξε πυρ σε ζυθοποιία - Τι μεταδίδουν τα τοπικά Μέσα

Ουσία που ανακαλύφθηκε στη Βιέννη φέρεται να καταπολεμά τον κορωνοϊό

Το γενετικό υλικό του νέου ιού ταυτίζεται σε ποσοστό 80% με εκείνο του παθογόνου SARS

Ο Covid-19 σε αριθμούς: Τα θύματα, τα κρούσματα και πόσοι έχουν αναρρώσει

Το παγκόσμιο σε επιφυλακή λόγω αύξησης των κρουσμάτων

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 27/02/2020 - 06:00DIVIDED