Ψυχαγωγία

Ο Μπραντ Πιτ (επιτέλους) πήρε το Όσκαρ: Τα συγκινητικά λόγια για τα παιδιά του

Ο Μπραντ Πιτ βραβεύτηκε με τον Όσκαρ Β' Ανδρικού Ρόλου για τη συμμετοχή του στην ταινία "Κάποτε στο Hollywood" κάνοντας το κοινό στα social media να παραληρεί από τον ενθουσιασμό του αφού περίμενε χρόνια αυτή την στιγμή.

Με μια διαφορετική ομιλία ο ηθοποιός αφιέρσε το Όσκαρ στα παιδιά του που τον έμαθαν όσα ξέρει και δήλωσε σε όλους ότι τα λατρεύει. Συγκεκριμένα ανέφερε:

«Το αφιερώνω στα παιδιά μου που με έμαθαν όσα ξέρω. Σας λατρεύω...»

Η ομιλία του ωστόσο είχε και πολιτική χροιά αφού επέκρινε την μη αποτελεσματική (για εκείνον) διαδικασία παραπομπής του Ντόναλντ Τραμπ, μετά από ψηφοφορία στη Γερουσία. Ο ίδιος δήλωσε στην αρχή της ομιλίας του


«Μου είπαν ότι έχω μόλις 45 δευτερόλεπτα εδώ πάνω, χρόνος που είναι 45 δευτερόλεπτα περισσότερος από αυτόν που έδωσε η Γερουσία στον Τζον Μπόλτον. Σκέφτομαι μήπως πρέπει ο Κουέντιν (Ταραντίνο) να ετοιμάσει μια ταινία για αυτό» ήταν το σχόλιο του Πιτ για το γεγονός ότι μπλοκαρίστηκε στη Γερουσία η κατάθεση του πρώην συμβούλου εθνικής ασφαλείας του Αμερικανού προέδρου.

Πάντως δεν έλειψε και ο θαυμασμός του στο πρόσωπο του Λεονάρντο Ντι Κάπριο, ο οποίος τον ως συμπρωταγωνιστή το στην ταινία Once Upon a Time in Hollywood, λέγοντας ότι

«θα ακολουθώ πάντα στις επιτυχίες σου, η θέα είναι φανταστική».
 

 

 

 

Επόμενο άρθρο

O Eminem τραγούδησε στα Oscars και οι stars..."έμειναν" άναυδοι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεσήκωσε το Dolby Theater με κάποιους να απορούν γιατί βρέθηκε στη σκηνή
10/02/2020 - 07:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Φαίη Σκορδά: Η συγκίνηση και τα δάκρυα στο φινάλε της εκπομπής της (ΒΙΝΤΕΟ)

Mία έκπληξη επιφύλαξαν στην παρουσιάστρια τα παιδιά του “Make A Wish”
03/07/2020 - 17:02

Μπραντ Πιτ: Η ηθοποιός που φημολογείται πως του έκλεψε τη καρδιά (ΦΩΤΟ)

"Σπάει" τη σιωπή της και απαντά αν είναι όντως ζευγάρι με τον Χολιγουντιανό σταρ
29/06/2020 - 14:06

Η Αντζελίνα "έσπασε την σιωπή της" και αποκάλυψε το λόγο χωρισμού από τον Μπραντ

Το 2016 αποφάσισε να ζητήσει διαζύγιο μετά από δύο μετά από δύο χρόνια γάμου και 12 σχέσης
24/06/2020 - 09:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Μάμμα βάλε γλήορα την τηλεόραση, έππεσεν αεροπλάνο δικό μας..."

Πέντε δημοσιογράφοι περιγράφουν στο alphanews.live τα όσα έζησαν την 14η Αυγούστου 2005

Δεκαπενταύγουστος με εξαιρετικά υψηλές θερμοκρασίες

Κίτρινη προειδοποίηση τμήματος μετεωρολογίας - Σε ισχύ μέχρι τις πέντε το απόγευμα

15 χρόνια από τη πτώση της Ήλιος...«Έκτοτε έχω χάσει τον ύπνο μου»

Δείτε όσα περιγράφει ο άνθρωπος που ερεύνησε τα αίτια της συντριβής του αεροπλάνου
Ελλάδα

204 νέα κρούσματα και 5 θάνατοι καταγράφηκαν σ' ένα 24ωρο στην Ελλάδα

Παραμένει τριψήφιος ο αριθμός των νέων περιστατικών

Εκτάκτως στο Μαξίμου oι Υπουργοί Εξωτερικών και Άμυνας και ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

Εντείνεται η διπλωματική κινητικότητα για αναχαίτιση των τουρκικών προκλήσεων στο Αιγαίο

Τηλεφώνησε πρώτα στον Ερντογάν και μετά στον Μητσοτάκη η Άγκελα Μέρκελ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός ενημέρωσε την Γερμανίδα Καγκελάριο για την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Η δεκάδα των χωρών με τα περισσότερα κρούσματα κορωνοϊού παγκοσμίως

Πρώτες στον κατάλογο των χωρών με τα περισσότερα κρούσματα παραμένουν οι ΗΠΑ

Χάος στο Μινσκ: 2 νεκροί και 250 τραυματίες στις βίαιες συγκρούσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτός ελέγχου μαίνονται οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις στη Λευκορωσία

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 14/08/2020 - 09:00ALPHA ΠΑΝΤΟΥ