Ψυχαγωγία

Ο πρίγκιπας Χάρι και η Μέγκαν Μαρκλ... εκτός Παλατιού - Όλες οι λεπτομέρειες

Ο Χάρι και η Μέγκαν ετοιμάζονται να φτιάξουν το δικό τους σπιτικό, φεύγοντας από το Ανάκτορο του Κένσινγκτον όπου διέμεναν μαζί με τον μεγαλύτερο αδελφό του Χάρι, τον πρίγκιπα Ουίλιαμ και την σύζυγό του Κέιτ, ανακοίνωσε σήμερα το Παλάτι.  

Ο δούκας και η δούκισσα του Σάσεξ μοιράζονταν με τον Ουίλιαμ και την Κέιτ Μίντλετον εκτός από την κατοικία και το προσωπικό, μετά τον γάμο τους τον περασμένο Μάιο. Η βασίλισσα Ελισάβετ συμφώνησε τώρα να τους επιτρέψει να δημιουργήσουν μια νέα βάση στα Ανάκτορα του Μπάκιγχαμ την άνοιξη.  

«Ο δούκας του Σάσεξ έχει επί του παρόντος το δικό του ιδιωτικό γραφείο, το οποίο βοηθά την δούκισσα μετά τον αρραβώνα της με τον πρίγκιπα τον Νοέμβριο του 2017», αναφέρει η ανακοίνωση του Μπάκιγχαμ.  

λκ

Tο Φρόγκμορ Κότατζ, είναι το νέο σπίτι του πρίγκιπα Χάρι και της Μέγκαν Μαρκλ.  Πάντως τα Ανάκτορα εξηγούν στην ανακοίνωσή τους ότι η μετακόμιση του Χάρι και της Μέγκαν στην επίσημη κατοικία τους στο Φρόγκμορ Κότατζ είχε προγραμματιστεί εδώ και καιρό ώστε να μπορούν ο δούκας και η δούκισσα να πορευτούν αυτόνομα καθώς δημιουργούν την δική τους οικογένεια.   Η Μέγκαν είναι έγκυος στον 8ο μήνα και προβλέπεται ότι θα γεννήσει το πρώτο τους παιδί στις αρχές Απριλίου.  

Οι βρετανικές εφημερίδες γράφουν από το τέλος του 2018 ότι υπήρξε μια ρήξη και μια αποξένωση μεταξύ των δυο ζευγαριών, παρότι δεν υπάρχει δημόσια ένδειξη κάποιας διαμάχης. Μακριά και αγαπημένοι λοιπόν, με τον Χάρι και την Μέγκαν να λειτουργούν αυτόνομα.   Στις αρχές της εβδομάδας, οι τέσσερις τους έδειχναν ευδιάθετοι όταν εμφανίστηκαν μαζί στη λειτουργία για την Ημέρα της Κοινοπολιτείας στο Λονδίνο.   Το Frogmore Cottage, ένα παμπάλαιο αγρόκτημα μέσα στο Κτήμα του Ουίνδσορ, είναι μέρος της κατοικίας της βασιλικής οικογένειας από τον 18ο αιώνα. Εκεί το ζευγάρι παρέθεσε μεγάλη δεξίωση το βράδυ μετά την γαμήλια τελετή στον Πύργο Ουίνδ 

Επόμενο άρθρο

Τρόλαρε και τον Υπουργό! To απίστευτο δώρο του Λούη στον...Χριστοδουλίδη(ΒΙΝΤΕΟ)

"Με ανέχονται και η γυναικά μου και οι κόρες μου..."
14/03/2019 - 21:57

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η τρυφερή φωτογραφία του πρίγκιπα Χάρι με τον μικρό Άρτσι! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε ο δούκας και η δούκισσα του Σάσεξ
18/06/2019 - 08:53

Το δημόσιο καβγαδάκι του πρίγκιπα Χάρι με την Μέγκαν μπροστά στις κάμερες-ΒΙΝΤΕΟ

"Μη με κοιτάς... Γύρνα τώρα!" - Πώς επανέφερε στην τάξη την Δούκισσα ο άντρας της
16/06/2019 - 11:24

Νέος συνεργάτης για τον πρίγκιπα Χάρι και την Μέγκαν Μαρκλ!

Μάθετε με τι θα ασχολείται το νέο άτομο που θα ενταχθεί στο προσωπικό τους
15/06/2019 - 11:09

Η Μέγκαν Μαρκλ επιτέλους επέλεξε... νταντά για τον μικρό Άρτσι!

Όλες οι πληροφορίες για το νέο μέλος που πρόκειται να καλωσορίσει το Frogmore Cottage
14/06/2019 - 13:43

Μέγκαν Μαρκλ-Πρίγκιπας Χάρι: Πότε θα γίνει η βάφτιση του γιου τους;

Η βασίλισσα θα καθορίσει τον μήνα που θα γίνει η βάφτιση του Άρτσι
13/06/2019 - 14:37

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χωρίς νερό θα μείνει η Πάφος την ερχόμενη Τετάρτη

Δείτε ποιες ώρες θα διακόπτεται η παροχή νερού

Υπόθεση κλοπής αυτοκινήτου διερευνά το ΤΑΕ Πάφου

Βρισκόταν σταθμευμένο σε πάροδο της Λεωφόρου Τάφοι Βασιλέων

Διπλό φονικό: Συγκλονίζει η μαρτυρία του 15χρονου γιου του ζεύγους (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν παραδέχεται τους δύο φόνους ο Λοΐζος Τζιωνής
Ελλάδα

Δωδεκάχρονος έπεσε από τρακτέρ και τραυματίστηκε θανάσιμα

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο των Σερρών όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του

19χρονος "έσβησε" ενώ έπαιζε μπάσκετ

Φως στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του

Συναγερμός στις αρχές για την εξαφάνιση 15χρονης (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία δίνει στη δημοσιότητα φωτογραφία της
Διεθνή

Νεκρός ένας πιλότος μετά την σύγκρουση Eurofighters στην ανατολική Γερμανία 

Τα δύο μαχητικά συγκρούστηκαν στον αέρα εν ώρα πτήσης

Συνάντηση Τραμπ-Μακρόν στο περιθώριο των G20 στην Ιαπωνία

Αναμένεται να συζητήσουν του θέμα του Ιράν

Αναβλήθηκαν οι σχολικές εξετάσεις στη Γαλλία εξαιτίας του καύσωνα 

Την απόφαση έλαβε το Υπουργικό Συμβούλιο της χώρας

tv news

Η επιστροφή των νεονύμφων στο σπίτι τους προσγειώνει στην πραγματικότητα...

Η δολοφονική επίθεση του Σωκράτη λήγει με τη σύλληψή του «To Τατουάζ» Τρίτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Λίλιαν παροτρύνει την Κάτια να πει στην Μαρίνα την όλη την αλήθεια...

Η Μαρίνα εξακολουθεί να φοβάται την Κάτια... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 25/06/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ