Ψυχαγωγία

Οι καλύτερες ατάκες της «Μουρμούρας» από τα Κυπριακά Ζευγάρια! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμα και ένα σβηστό ηφαίστειο θα μπορούσε να εκτινάξει μεγάλη ποσότητα καυτής λάβας... αν είχε, τουλάχιστον, «αυτιά» και άκουγε τις κουφές και τρελές ατάκες των δύο Κυπρίων ζευγαριών που αμολήθηκαν κυριολεκτικά και εισέβαλαν δυναμικά στην κωμική σειρά «ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» του ALPHA Κύπρου, που μεταδίδεται από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη στις 21.15.

Εμείς πάντως μάθαμε, μεταξύ άλλων... ποια είναι η «τάτσα, η μαύρη... η σκοτεινή» και σηκώσαμε τα χέρια ψηλά μόλις ακούσαμε πώς γράφεται η ευφάνταστη και απείρου κάλλους λέξη... «στύλος»!

Αν νομίζετε ότι μπορείτε να αντέξετε την ιλιγγιώδη ταχύτητα του έξυπνου χιούμορ που δένει απίστευτα με την κυπριακή διάλεκτο... τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι το βίντεο που ακολουθεί θα σας κάνει να ξαναδείτε τη «ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» με αλλήθωρο μάτι... Χριστιάνα Αρτεμίου, Μιχάλης Σοφοκλέους, Μαριέλλα Σαββίδου και Αλέξανδρος Παρίσης εκσφενδονίζουν ατάκες μέγα τόνων... που έγιναν viral από την προβολή των πρώτων κιόλας επεισοδίων.

Απολαύστε υπεύθυνα…

Επόμενο άρθρο

Ο Ρονάλντο είναι ο νέος «βασιλιάς» του Instagram! (ΦΩΤΟ)

Ποια πασίγνωστη τραγουδίστρια κατάφερε να ρίξει από την κορυφή ο άσος του ποδοσφαίρου..
31/10/2018 - 12:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Θέκλα Πετρίδου… ηθοποιός! Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στη «Μουρμούρα»

Η εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" βρέθηκε στα backstage της σειράς
26/02/2019 - 16:35

Σοφοκλέους-Αρτεμίου: Το πιο ακραίο πράγμα που έκαναν για έναν έρωτα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψαν για τις εξελίξεις στη "Μουρμούρα" και τα νέα επαγγελματικά σχέδια
11/02/2019 - 18:17

Μαρία Αντρέου: «Θα ήθελα να ακολουθήσω επαγγελματικά την υποκριτική» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στο νέο συγκλονιστικό επεισόδιο του "Κάρμα"
14/12/2018 - 17:33

Από σήμερα οι αλλαγές στο ανανεωμένο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τη νέα ώρα προβολής των σειρών "Μπλε", "Μην αρχίζειςτην μουρμούρα" και "Η Φαμίλια"
26/11/2018 - 11:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η συνομιλία του "Ορέστη" με φίλη της 30χρονης ελλείπουσας Μαρικάρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Της έλεγε ότι μέλος της Αστυνομίας εμπλέκεται στην υπόθεση εξαφάνισης της φίλης της

Αποκλειστικό: Ο άνθρωπος που έψαχνε απεγνωσμένα τη Mary Rose (ΒΙΝΤΕΟ)

Απέστειλε επιστολές σε πολιτικά πρόσωπα και ζήτησε βοήθεια μέχρι και από αρχηγό κόμματος

Τα επόμενα βήματα της Αστυνομίας για την εξιχνίαση των δύο δολοφονιών (ΒΙΝΤΕΟ)

Ψάχνουν παντού και Badoo οι αρχές για να διαπιστώσουν αν υπάρχουν κι άλλα θύματα
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

200 νεκροί στην Τρίπολη μετά τη συνομιλία Τραμπ - Χάφταρ

Ο ΠΟΥ δεν διευκρίνισε πόσοι από τους νεκρούς ήταν άμαχοι στον νεότερο απολογισμό του

tv news

«Πάμε Πακέτο» με παραλήπτη τον Μάρκο Σεφερλή,αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου

Γιατί ο Μάρκος συγκινείται και μένει άφωνος όταν βλέπει τον αποστολέα; (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/04/2019 - 21:1524 ΩΡΕΣ