Ψυχαγωγία

Οι καλύτερες ατάκες της «Μουρμούρας» από τα Κυπριακά Ζευγάρια! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμα και ένα σβηστό ηφαίστειο θα μπορούσε να εκτινάξει μεγάλη ποσότητα καυτής λάβας... αν είχε, τουλάχιστον, «αυτιά» και άκουγε τις κουφές και τρελές ατάκες των δύο Κυπρίων ζευγαριών που αμολήθηκαν κυριολεκτικά και εισέβαλαν δυναμικά στην κωμική σειρά «ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» του ALPHA Κύπρου, που μεταδίδεται από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη στις 21.15.

Εμείς πάντως μάθαμε, μεταξύ άλλων... ποια είναι η «τάτσα, η μαύρη... η σκοτεινή» και σηκώσαμε τα χέρια ψηλά μόλις ακούσαμε πώς γράφεται η ευφάνταστη και απείρου κάλλους λέξη... «στύλος»!

Αν νομίζετε ότι μπορείτε να αντέξετε την ιλιγγιώδη ταχύτητα του έξυπνου χιούμορ που δένει απίστευτα με την κυπριακή διάλεκτο... τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι το βίντεο που ακολουθεί θα σας κάνει να ξαναδείτε τη «ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» με αλλήθωρο μάτι... Χριστιάνα Αρτεμίου, Μιχάλης Σοφοκλέους, Μαριέλλα Σαββίδου και Αλέξανδρος Παρίσης εκσφενδονίζουν ατάκες μέγα τόνων... που έγιναν viral από την προβολή των πρώτων κιόλας επεισοδίων.

Απολαύστε υπεύθυνα…

Επόμενο άρθρο

Ο Ρονάλντο είναι ο νέος «βασιλιάς» του Instagram! (ΦΩΤΟ)

Ποια πασίγνωστη τραγουδίστρια κατάφερε να ρίξει από την κορυφή ο άσος του ποδοσφαίρου..
31/10/2018 - 12:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σοφοκλέους-Αρτεμίου: Το πιο ακραίο πράγμα που έκαναν για έναν έρωτα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψαν για τις εξελίξεις στη "Μουρμούρα" και τα νέα επαγγελματικά σχέδια
11/02/2019 - 18:17

Μαρία Αντρέου: «Θα ήθελα να ακολουθήσω επαγγελματικά την υποκριτική» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στο νέο συγκλονιστικό επεισόδιο του "Κάρμα"
14/12/2018 - 17:33

Από σήμερα οι αλλαγές στο ανανεωμένο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τη νέα ώρα προβολής των σειρών "Μπλε", "Μην αρχίζειςτην μουρμούρα" και "Η Φαμίλια"
26/11/2018 - 11:50

Κλέλια Ρένεση: Ο λόγος που αποδέχτηκε την πρόταση για την «Μουρμούρα»(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την είσοδο της στην κωμική σειρά του Alpha και τον ρόλο της "Καίτης"..
18/10/2018 - 11:11

"Μην αρχίζεις τη μουρμούρα"... με δυο Kυπριακά ζευγάρια!

Δείτε πότε κάνει πρεμιέρα η επιτυχημένη κωμική σειρά του Alpha...
16/10/2018 - 12:28

Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα: Φωτογραφίες backstage λίγες ώρες πριν τη πρεμιέρα

Η Χριστιάνα Αρτεμίου και ο Μιχάλης Σοφοκλέους ξεκινούν τη μουρμούρα... αλά κυπριακά
09/10/2017 - 14:29

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κραυγή απόγνωσης των γεωργών στα Κοκκινοχώρια (BINTEO)

Αυτοψία Υπουργού Γεωργίας στις πληγείσες περιοχές και δέσμευση για στήριξη

"Καλά τα έργα αλλά εμείς θα κλείσουμε" (BINTEO)

Διαμαρτύρονται οι καταστηματάρχες στο κέντρο της Λευκωσίας για τα εργοτάξια

Σε απευθείας δίκη η 23χρονη μητέρα που φέρεται να ξυλοκόπησε το παιδί της

Υπό την φροντίδα των Κοινωνικών Υπηρεσιών μέχρι την ολοκλήρωση των ερευνών το βρέφος
Ελλάδα

Έφυγε από τη ζωή ο "φούρναρης των προσφύγων" (ΒΙΝΤΕΟ)

Έδινε καθημερινά ψωμί στους πρόσφυγες που έφθαναν στο νησί και έγινε σύμβολο της Ευρώπης

Τραγωδία με δύο νεκρά αγγελούδια που έπεσαν σε βόθρο

Διερευνώνται οι ακριβείς συνθήκες κάτω από τις οποίες έκαναν τη βουτιά θανάτου

Κρήτη: Δύτες ανέσυραν τα άψυχα σώματα τετραμελούς οικογένειας (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραγικός επίλογος για τους αγνοούμενους που είχαν παρασυρθεί από ποτάμι
Διεθνή

EE και Βρετανία επεξεργάζονται σχέδιο για ενδεχόμενο τραπεζικό χάος λόγω Brexit

Επτά βουλευτές ανακοίνωσαν την παραίτησή τους από το Εργατικό Κόμμα

Στο βιβλίο Γκίνες για το...μεγαλύτερο στρουμφοχωριό ever (BINTEO)

Βάφτηκαν μπλε, έβαλαν κόκκινα σκουφάκια και βγήκαν μαζικά στους δρόμους

Παραιτήθηκαν επτά βουλευτές του Εργατικού Κόμματος

Εξέφρασαν τη δυσαρέσκειά τους με τη στάση του Τζέρεμι Κόρμπιν ως προς το Brexit

tv news

Η Άννα επισκέπτεται τη Μαρίνα για να μάθει αν τρέφει αισθήματα για τον Μιχάλη...

Ο Μιχάλης υπογράφει τα χαρτιά του διαζυγίου... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η σύλληψη του Ορφέα έχει επηρεάσει δραματικά τις ζωές της οικογένειας Μελά...

Στη χειρότερη θέση βρίσκεται η Ελένη «To Τατουάζ»Δευτέρα Διπλό Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 18/02/2019 - 22:00ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ