Ψυχαγωγία

Οικονομάκου: "Όταν γεννήθηκε ο γιος μου υπήρχαν στιγμές που ήμουν σε απόγνωση"

Η Αθηνά οικονομάκου μίλησε στο περιοδικό Celebrity και δεν δίστασε να αποκαλύψει τις δύσκολες στιγμές που βίωσε μετά τον ερχομό του γιου της, Μάξιμου. Διαβάστε απόσπασμα από την συνέντευξη 

Ποιο είναι το πιο σημαντικό πράγμα για μια υγιή σχέση μετά το παιδί;

Κατανόηση και σεβασμός. Είναι πολύ δύσκολος ο πρώτος καιρός με το παιδί. Δεν έχει σχέση με τις εικόνες της διαφήμισης. Και είναι δική μας δουλειά να δώσουμε στον άντρα μας με ψυχραιμία να καταλάβει τι μας συμβαίνει και να ζητήσουμε βοήθεια. 

Κανένας άντρας δεν μπορεί να αντιληφθεί γιατί εσύ μπορεί να μη χαίρεσαι. Εγώ, επειδή δεν δυσκολεύτηκα καθόλου στην εγκυμοσύνη, τα βρήκα σκούρα όταν γεννήθηκε ο Μάξιμος. Δεν πέρασα κατάθλιψη, αλλά υπήρχαν στιγμές που ήμουν σε απόγνωση από την κούραση, την αϋπνία, την αγωνία, το άγχος, τις ευθύνες, το άγνωστο, τις ορμόνες… 

Αν ο σύντροφός σου δεν είναι δίπλα σου να σε στηρίξει, αλλά κάθεται απέναντί σου και σε κρίνει, σε διέλυσε. Ευτυχώς, ο Φίλιππος ήταν απίστευτα υποστηρικτικός.

Επόμενο άρθρο

Ο Βασίλης Καρράς έπεσε θύμα απαγωγής....τρεις φορές! Όλες οι λεπτομέρειες...

Πώς κατάφερε να σωθεί ο γνωστός τραγουδιστής να σωθεί
28/03/2019 - 18:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αθηνά Οικονομάκου: Η αδυναμία του γιου της και η... "ζήλια" της! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η ηθοποιός για τον μικρό Μάξιμο
04/07/2019 - 10:25

ΗΒ: Συνελήφθη και δεύτερος ύποπτος για τον θανάσιμο τραυματισμό της εγκύου

Το βρέφος γεννήθηκε με την βοήθεια διασωστών στον τόπο της επίθεσης
30/06/2019 - 16:49

Οικονομάκου-Συνατσάκη: Η συνεργασία τους και η εμφάνιση με το ίδιο φόρεμα!(ΦΩΤΟ)

Ενώνουν τις δυνάμεις τους σε μια ξεχωριστή συνεργασία
28/06/2019 - 12:22

Ποια Μέγκαν! Η Αθηνά Οικονομάκου εντυπωσιάζει μια ανάσα από την Βασίλισσα(ΦΩΤΟ)

Η γνωστή ηθοποιός βρέθηκε στο Λονδίνο για να παρευρεθεί στις ιπποδρομίες Royal Ascot
23/06/2019 - 14:57

Ο Λευτέρης Πετρούνιας θα γίνει για πρώτη φορά μπαμπάς! (ΦΩΤΟ)

Δείτε πως ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη της συντρόφου του και όσα δήλωσε
16/06/2019 - 19:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διασωληνωμένη σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται η 17χρονη μετά από τροχαίο (ΦΩΤΟ)

Η ανήλικη δεν φορούσε ζώνη ασφαλείας και δεν είχε άδεια οδηγού

ΠτΔ: Να μην επιτρέψουμε ποτέ ξανά σε αυτό τον τόπο να βιώσει τον πόλεμο

Το μήνυμα του Προέδρου Αναστασιάδη για την επέτειο της τουρκικής εισβολής

Πανηγύρια στα κατεχόμενα για την επέτειο της τουρκικής εισβολής (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Αεροπορικές επιδείξεις από F16 - Ακιντζί και Οκτάι στη στρατιωτική παρέλαση
Ελλάδα

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες
Διεθνή

Oι ΗΠΑ στέλνουν στρατιώτες στη Σαουδική Αραβία

Κλιμακώνεται η ένταση με το Ιράν

Αυστηρή προειδοποίηση Λονδίνου προς Τεχεράνη για το δεξαμενόπλοιο

Το πετρελαιοφόρο με βρετανική σημαία κατασχέθηκε στο Στενό του Χορμούζ

Ο 96χρονος που έτρεξε 5 χιλιόμετρα και κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο ίδιος για το κατόρθωμα του και ποια είναι η μαγική συνταγή της επιτυχίας

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 14:00ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW