Ψυχαγωγία

Οίκος νυφικών βάζει αναπηρικό αμαξίδιο στη βιτρίνα του και γίνεται viral (ΦΩΤΟ)

Μία κούκλα με νυφικό σε αναπηρικό αμαξίδιο τοποθέτησε ένας οίκος νυφικών της Βρετανίας και κατάφερε να κάνει πολύ κόσμο να χαμογελάσει και ως ανταμοιβή για την ξεχωριστή πράξη να τον κάνει viral.

Το κατάστημα «The White Collection» στο Πόρτισχεντ κέρδισε τα θετικά σχόλια των χρηστών των social media, όταν τοποθέτησε στη βιτρίνα του μία κούκλα να φορά νυφικό και να κάθεται σε αναπηρικό αμαξίδιο. 

Η 36χρονη, που βρίσκεται σε αναπηρικό αμαξίδιο εδώ και πέντε χρόνια, υπογράμμισε ότι η εικόνα την έκανε να αισθανθεί ότι εκπροσωπείται σε αυτό το γεγονός. 

Και ναι... δεν είναι όλες οι κινήσεις με γνωμνα την λογική και κάποιες πρέπει να υπογραμμίζονται και να υπερθεματίζονται.

 



 

Οι ιδιοκτήτριες του καταστήματος, από την πλευρά τους, δήλωσαν ότι είναι λυπηρό το γεγονός ότι απουσιάζουν τέτοιες εικόνες εν έτη 2019.

«Είναι υπέροχο να έχουμε μία τόσο θετική ανταπόκριση, αλλά κατά κάποιο τρόπο είναι θλιβερό που οι άνθρωποι ρίχνουν δεύτερη ματιά, δείχνει πόσο σπάνιο είναι να βλέπεις ένα αναπηρικό αμαξίδιο σε βιτρίνα. 

«Είναι μία βιομηχανία που είναι γνωστή για το γεγονός ότι δεν στοχεύει σε αποκλειστικό κοινό, αλλά στα περισσότερα καταστήματα νυφικών βλέπεις το γνωστό αδύνατο μανεκέν στη βιτρίνα. Όλοι όμως παντρεύονται και δεν έχει σημασία πως μοιάζεις ή πως είσαι, η μέρα σου θα είναι ξεχωριστή»

Η Μπεθ Γουίλσον, μιλώντας στο BBC, υπογράμμισε ότι οι άνθρωποι με ειδικές ανάγκες περιθωριοποιούνται.

«Πολύ συχνά οι άνθρωποι με ειδικές ανάγκες νιώθουμε αόρατοι γιατί δεν βλέπουμε τους εαυτούς μας στα Μέσα... και ειδικά ποτέ στην πασαρέλα φορώντας όμορφα ρούχα. Δεν χρειάζομαι νυφικό αλλά σίγουρα θα ένιωθα πολύ πιο χαρούμενη αν πήγαινα σε ένα μαγαζί που θα ήξερα ότι θα είμαι αποδεκτή με το αναπηρικό αμαξίδιο και όλα. Είναι υπέροχο ότι διακόσμησαν το αμαξίδιο αντί να τον κρύψουν», είπε.

Επόμενο άρθρο

Η Αστέρω διέκοψε το γύρισμα του Λούη και... του "γκρίνιαζε" on air(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ρε, άντε γεια" - Του έκλεισε το τηλέφωνο και χάρισε γέλιο στο κοινό του show
12/01/2019 - 13:32

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κατερίνα Καινούργιου έβαλε νυφικό και... αυτοσαρκάζεται! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το νυφικό και το σχόλιο που έκανε για τον δικό της γάμο
17/02/2019 - 16:06

Έλληνες Youtubers έδωσαν σε ντελιβεράδες χίλια ευρώ tips και έγιναν viral-BINTEO

Το βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου και οι απίστευτες αντιδράσεις τους...
05/02/2019 - 11:59

Δανάη Παππά: Nτύθηκε... νυφούλα και μαγνητίζει τα βλέμματα! (ΦΩΤΟ)

Η πρόβα νυφικού της πρωταγωνίστριας του "Τατουάζ"
13/01/2019 - 12:46

Σκόραρε και... γκρέμισε το δοκάρι (ΒΙΝΤΕΟ)

Διακόπηκε ματς επειδή γκρεμίστηκε το δοκάρι
07/01/2019 - 14:13

«Ο αδερφός μου»: Το συγκλονιστικό βίντεο που έγινε viral (BINTEO)

Το συγκινητικό βίντεο για άτομα με αναπηρίες που κάνει τον γύρο του διαδικτύου...
11/12/2018 - 16:32

Είδε την βασίλισσα Ελισάβετ μπροστά του και έφυγε... μπουσουλώντας! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η επίσκεψη της βασίλισσας και το βίντεο που έγινε viral..
10/12/2018 - 08:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Όχημα παρέσυρε πεζό σε δρόμο της Λάρνακας

Ασθενοφόρο, μετέφερε 35ρονο στο Γενικό Νοσοκομείο της πόλης

Χειροπέδες σε καπετάνιο εμπορικού πλοίο που κατέπλευσε στο λιμάνι Λεμεσού

Πληροφορίες αναφέρουν ότι πρόσφατα εισήλθε στο λιμάνι Αμμοχώστου των κατεχομένων

Σκόνη, βροχές και πτώση της θερμοκρασίας στο "μενού" του καιρού

Τι προβλέπει η Μετεωρολογική Υπηρεσία για τα επόμενα 24ωρα
Ελλάδα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Να κοιτάμε και να διδασκόμαστε από την Ιστορία

Το μήνυμα του Υπουργού Εθνικής Αμύνης για την 25η Μαρτίου

Τουρκικά μαχητικά παρενόχλησαν το ελικόπτερο του Αλέξη Τσίπρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαψεύδει η Άγκυρα λέγοντας ότι απλά έκαναν το καθήκον τους

Παυλόπουλος: Η Ελλάδα θα υπερασπιστεί τα σύνορα και την ΑΟΖ της

"Με αποκλειστικό γνώμονα την Ιστορία, το Διεθνές και το Ευρωπαϊκό Δίκαιο"
Διεθνή

Tην απόφαση των ΗΠΑ για Υψίπεδα του Γκολάν καταγγέλλει η Σαουδική Αραβία

"Οι απόπειρες επιβολής τετελεσμένων δεν αλλάζουν τα γεγονότα"

ΗΠΑ: Άγνωστο πού βρίσκεται ο ηγέτης του Ισλαμικού Κράτους

Ο εντοπισμός του συνεχίζει να αποτελεί προτεραιότητα για την Ουάσινγκτον

Κατάπαυση του πυρός με το Ισραήλ ανακοίνωσε εκπρόσωπος της Χαμάς

Η εκτόξευση ρουκέτας προκάλεσε τον τραυματισμό πέντε ανθρώπων στο Ισραήλ

tv news

«To Τατουάζ»Η δίκη του Ορφέα ξεκινά.Η Τατιάνα δίνει μια εμπεριστατωμένη κατάθεση

Η οικογένεια Μελά και η Ελένη καταθέτουν σαν μάρτυρες κατηγορίας... Τρίτη Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Θα ανακαλύψει η Κάτια το σχέδιο της Μαρίνας και τη σχέση της με τον Γιάννη;

Ο Κωστής αρχίζει να υποψιάζεται την Λίλιαν... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 26/03/2019 - 10:15ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ