Ψυχαγωγία

Πάνος Καλλίδης:"Είμαι κατά της...ομοφυλοφιλίας, μακριά από μας"

Ο γνωστός τραγουδιστής Πάνος Καλλίδης, μίλησε σε συνέντευξή του στο περιοδικό «Λοιπόν», για την ανατροφή του γιου του αλλά και τις απόψεις του περί ομοφυλοφιλίας. Μεταξύ άλλων, ανέφερε ότι υπέρ των ομοφυλόφιλων αλλά κατά της ομοφυλοφιλίας.

Ακολουθεί απόσπασμα από την συνέντευξη

Μεγαλώνεις διαφορετικά τις κόρες σου απ’ ότι το γιο σου;

Βέβαια. Με το γιόκα μου θα βάλω να δούμε ένα ωραίο σέξι βίντεο κλιπ, όμορφα κορίτσια που θα κουνάνε τον ποπό τους, ενώ στα κορίτσια μου δεν θα τους βάλω να δουν ένα αγόρι κι ένα κορίτσι να φιλιούνται και να με ρωτάνε: «Τι κάνουν αυτοί οι δύο εκεί μπαμπά;». Δεν θέλω καν να το σκέφτομαι.

Την ομοφυλοφιλία την έχεις σκεφτεί;

Μακριά από μας. Την έχω σκεφτεί, ναι.

Εννοείς μακριά από τα παιδιά σου;

Μακριά από οποιονδήποτε είναι γύρω μου.

Είσαι κατά των ομοφυλόφιλων;

Είμαι κατά της ομοφυλοφιλίας, όχι κατά των ομοφυλόφιλων. Έχω φίλους ομοφυλόφιλους, αλλά δεν υποστηρίζω ότι αυτό είναι φυσιολογικό και καλό, γιατί όλα εξελίσσονται στη ζωή μας…

Για τους ομοφυλόφιλους πλέον υπάρχουν οι γάμοι, το σύμφωνο συμβίωσης, μεγαλώνουν παιδιά τα οποία κάνουν ή υιοθετούν. Δημιουργούν οικογένειες.

Ακριβώς, εκεί θέλω να καταλήξω, αν εξελιχθεί η ομοφυλοφιλία, που θα καταλήξει, σε κάτι καλό; Όταν ένας ομοφυλόφιλος υιοθετήσει ένα παιδί και το μεγαλώσει ως πατέρας, αυτό είναι καλό. Αν ένας ομοφυλόφιλος, εξωτερικά άντρας, το μεγαλώσει σαν μητέρα, το παιδί όταν καταλάβει πολύ γρήγορα τι γίνεται, μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα. Ειδικοί είναι οι ψυχολόγοι σε αυτό. Δεν είναι το φυσιολογικό αυτό. Δικαίωμα να μεγαλώσουν ένα παιδί έχουν όλοι, αλλά δεν είναι το ίδιο να μεγαλώνεις ένα παιδί κι ένα ζώο.

Επόμενο άρθρο

Baby Boom! O Γιώργος Ρούσσος έγινε για τρίτη φορά πατέρας(ΦΩΤΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες , το φύλο, το όνομα του μωρού και η φωτογραφία από το μαιευτήριο
12/09/2019 - 12:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πάνος Καλλίδης: Οι νέες δηλώσεις του περί ομοφυλοφιλίας μετά την έντονη κριτική

"Έχω κανονίσει να παντρέψω ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων στην Αγγλία..."
14/09/2019 - 09:41

Π. Καλλίδης: Ξεσπά η σύζυγος του και απαντά σε όσους κατέκριναν τις δηλώσεις του

"Σας βαρέθηκα κάποιους ψευτο celebrities, μη πω καμιά κουβέντα άλλη..."
13/09/2019 - 12:54

Έξαλλος ο Νίκος Μουτσινάς με τις δηλώσεις του Πάνου Καλλίδη περί ομοφυλοφιλίας

"Γιατί δεν έμεινες στα ωραία τραγούδια σου ρε Πάνο;"
13/09/2019 - 10:32

Έξαλλη η showbiz με τις δηλώσεις Καλλίδη περί ομοφυλοφυλίας(ΦΩΤΟ)

Συνατσάκη, Αλμπάνης, Ζαρίφη, Σταματόπουλος, Μπάρκα κάνουν επίθεση στον γνωστό τραγουδιστή
12/09/2019 - 19:30

Πρώτος ομοφυλόφιλος υποψήφιος για την προεδρία στον αραβικό κόσμο

Στη χώρα του η ομοφυλοφιλία θεωρείται έγκλημα με ποινή φυλάκισης μέχρι τριών χρόνων
10/08/2019 - 09:43

«24 ΩΡΕΣ» με τον Τζον που σε ηλικία 12 χρόνων διαπιστώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος

Η έλξη προς τα αγόρια, η απόρριψη της μάνας και η τόλμη να λέει αυτό που είναι!
13/03/2019 - 20:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο "τρέξιμο" και σήμερα η Πυροσβεστική λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων

Στη Λάρνακα και στην Ελεύθερη επαρχία Αμμοχώστου τα περιστατικά

Γέμισε με Άγιους Βασίληδες η Πάφος (ΒΙΝΤΕΟ)

Στα πλαίσια της Χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης «Santa Run»
Ελλάδα

Αιγάλεω: Έκρυβε εργαστήριο καλλιέργειας κάνναβης στη...ντουλάπα του

Οργανωμένο και εξοπλισμένο εργαστήριο-φυτώριο, υδροπονικής καλλιέργειας

Κ. Μητσοτάκης: «Δε φοβόμαστε θερμό επεισόδιο με την Τουρκία»

Όσα δήλωσε ο Πρωθυπουργός της Ελλάδος για την τουρκική προκλητικότητα στην εφημερίδα Bild

Δένδιας: «Δε θα μας παρασύρει η Τουρκία στο επίπεδο του Βαλκάνιου καυγατζή»

Τι ανέφερε για το Κυπριακό και την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Ο μαγνητικός βόρειος πόλος της Γης μετακινείται με ρυθμό άνευ προηγουμένου

Το μαγνητικό πεδίο της Γης γεννιέται όπως στην περίπτωση ενός δυναμό

Δέκα μέρες «στον πάγο» η Γαλλία (ΦΩΤΟ)

Φόβοι ότι οι απεργιακές κινητοποιήσεις θα επηρεάσουν τον τουρισμό της εορταστικής περιόδου

tv news

Μια απρόσμενη αποκάλυψη για τη Μαρίνα και το σκοτεινό σχέδιο του Νίκου...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Η Βασιλική επιστρέφει με το πιο δυνατό τηλεοπτικό χαρτί...

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου κάνει πρεμιέρα με πρώτο καλεσμένο τον Σοφοκλή Κασκαούνια (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/12/2019 - 17:00ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ