Ψυχαγωγία

Πάνος Καλλίδης:"Είμαι κατά της...ομοφυλοφιλίας, μακριά από μας"

Ο γνωστός τραγουδιστής Πάνος Καλλίδης, μίλησε σε συνέντευξή του στο περιοδικό «Λοιπόν», για την ανατροφή του γιου του αλλά και τις απόψεις του περί ομοφυλοφιλίας. Μεταξύ άλλων, ανέφερε ότι υπέρ των ομοφυλόφιλων αλλά κατά της ομοφυλοφιλίας.

Ακολουθεί απόσπασμα από την συνέντευξη

Μεγαλώνεις διαφορετικά τις κόρες σου απ’ ότι το γιο σου;

Βέβαια. Με το γιόκα μου θα βάλω να δούμε ένα ωραίο σέξι βίντεο κλιπ, όμορφα κορίτσια που θα κουνάνε τον ποπό τους, ενώ στα κορίτσια μου δεν θα τους βάλω να δουν ένα αγόρι κι ένα κορίτσι να φιλιούνται και να με ρωτάνε: «Τι κάνουν αυτοί οι δύο εκεί μπαμπά;». Δεν θέλω καν να το σκέφτομαι.

Την ομοφυλοφιλία την έχεις σκεφτεί;

Μακριά από μας. Την έχω σκεφτεί, ναι.

Εννοείς μακριά από τα παιδιά σου;

Μακριά από οποιονδήποτε είναι γύρω μου.

Είσαι κατά των ομοφυλόφιλων;

Είμαι κατά της ομοφυλοφιλίας, όχι κατά των ομοφυλόφιλων. Έχω φίλους ομοφυλόφιλους, αλλά δεν υποστηρίζω ότι αυτό είναι φυσιολογικό και καλό, γιατί όλα εξελίσσονται στη ζωή μας…

Για τους ομοφυλόφιλους πλέον υπάρχουν οι γάμοι, το σύμφωνο συμβίωσης, μεγαλώνουν παιδιά τα οποία κάνουν ή υιοθετούν. Δημιουργούν οικογένειες.

Ακριβώς, εκεί θέλω να καταλήξω, αν εξελιχθεί η ομοφυλοφιλία, που θα καταλήξει, σε κάτι καλό; Όταν ένας ομοφυλόφιλος υιοθετήσει ένα παιδί και το μεγαλώσει ως πατέρας, αυτό είναι καλό. Αν ένας ομοφυλόφιλος, εξωτερικά άντρας, το μεγαλώσει σαν μητέρα, το παιδί όταν καταλάβει πολύ γρήγορα τι γίνεται, μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα. Ειδικοί είναι οι ψυχολόγοι σε αυτό. Δεν είναι το φυσιολογικό αυτό. Δικαίωμα να μεγαλώσουν ένα παιδί έχουν όλοι, αλλά δεν είναι το ίδιο να μεγαλώνεις ένα παιδί κι ένα ζώο.

Επόμενο άρθρο

Baby Boom! O Γιώργος Ρούσσος έγινε για τρίτη φορά πατέρας(ΦΩΤΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες , το φύλο, το όνομα του μωρού και η φωτογραφία από το μαιευτήριο
12/09/2019 - 12:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πάνος Καλλίδης: Οι νέες δηλώσεις του περί ομοφυλοφιλίας μετά την έντονη κριτική

"Έχω κανονίσει να παντρέψω ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων στην Αγγλία..."
14/09/2019 - 09:41

Π. Καλλίδης: Ξεσπά η σύζυγος του και απαντά σε όσους κατέκριναν τις δηλώσεις του

"Σας βαρέθηκα κάποιους ψευτο celebrities, μη πω καμιά κουβέντα άλλη..."
13/09/2019 - 12:54

Έξαλλος ο Νίκος Μουτσινάς με τις δηλώσεις του Πάνου Καλλίδη περί ομοφυλοφιλίας

"Γιατί δεν έμεινες στα ωραία τραγούδια σου ρε Πάνο;"
13/09/2019 - 10:32

Έξαλλη η showbiz με τις δηλώσεις Καλλίδη περί ομοφυλοφυλίας(ΦΩΤΟ)

Συνατσάκη, Αλμπάνης, Ζαρίφη, Σταματόπουλος, Μπάρκα κάνουν επίθεση στον γνωστό τραγουδιστή
12/09/2019 - 19:30

Πρώτος ομοφυλόφιλος υποψήφιος για την προεδρία στον αραβικό κόσμο

Στη χώρα του η ομοφυλοφιλία θεωρείται έγκλημα με ποινή φυλάκισης μέχρι τριών χρόνων
10/08/2019 - 09:43

«24 ΩΡΕΣ» με τον Τζον που σε ηλικία 12 χρόνων διαπιστώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος

Η έλξη προς τα αγόρια, η απόρριψη της μάνας και η τόλμη να λέει αυτό που είναι!
13/03/2019 - 20:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μοιραία βουτιά για 67χρονο σε σηματοδοτημένη παραλία του Πρωταρά (ΦΩΤΟ)

Μερικά χιλιόμετρα πιο μακριά ξεψήχησε 80χρονος από την Αυστρία την ώρα που κολυμπούσε

Στη θάλασσα του κατεχόμενου Τρικώμου "έσβησε" 44χρονος Ελληνοκύπριος

Τι μεταδίδουν τα τουρκοκυπριακά μέσα για την τραγωδία

Οδηγούσε υπό την επήρεια ναρκωτικών και χωρίς άδεια, κυκλοφορία και ΜΟΤ

Χειροπέδες σε 24χρονο οδηγό που ανακόπηκε για έλεγχο από μέλη του ΟΠΕ
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αλβανία ταρακούνησε ελληνικές περιοχές

Δύο σεισμικές δονήσεις μέσα σε 11 λεπτά αναστάτωσε Αλβανία και Ελλάδα

Συνελήφθη στη Μύκονο μετά από 34 χρόνια αεροπειρατής της TWA (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Το χρονικό της αεροπειρατείας της πτήσης 847 της TWA, στην οποία επέβαιναν 15 Έλληνες
Διεθνή

Ξεψύχησε ενώ της έκανε υποβρύχια πρόταση γάμου (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν κατάφερε ποτέ να βγει από το βυθό και να ακούσει την απάντηση της κοπέλας του

Πέραν των 100 τραυματιών από τους σεισμούς στην Αλβανία (ΦΩΤΟ)

Ζημιές και ρωγμές σε 130 σπίτια στην αλβανική πρωτεύουσα

"Έσβησε" ο διάσημος ξενοδόχος και φιλάνθρωπος Barron Hilton (ΦΩΤΟ)

Τα τελευταία λόγια που είπε στον παππού και μέντορα της η Paris Hilton, πριν το θάνατο του

tv news

«Λούης Night Show» Βασιλικό Come Back με XXL- τρολαρίσματα, την Παρασκευή 27/09

Το μεγαλύτερο κωμικό σόου της κυπριακής τηλεόρασης, με τον Λούη Πατσαλίδη επιστρέφει...
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 22/09/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ