Ψυχαγωγία

Πάολα: "Έφτιαξα μια ιστοριούλα ότι είμαι τσιγγάνα και έφαγαν το παραμύθι μου"

H Πάολα βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή του Νίκου Χατζηνικολάου, "Ενώπιος Ενωπίων" και μεταξύ άλλων αποκάλυψε και τον λόγο που υποστήριζε πως είναι τσιγγάνα, κάτι το οποίο δεν ίσχυε.

Η τραγουδίστρια απάντησε πως όντως είναι αλήθεια πως είπε ψέματα για την καταγωγή της αλλά εκμυστηρεύτηκε στον δημοσιογράφο, πως ο κύριος σκοπός ήταν να κάνει ντόρο γύρω από το όνομα της.

"Εγώ το είπα μόνη μου, εγώ το δημιούργησα…Από πού θέλετε να ξεκινήσω από την αρχή, από τους φίλους που είχα τσιγγάνους. Γενικά είμαι κατά του ρατσισμού. Όλοι λέμε ότι δεν είμαστε ρατσιστές, αλλά έχω δει ότι οι περισσότεροι είμαστε ρατσιστές, είναι ρατσιστές. Είναι ντροπή, είναι αίσχος. Είναι φίλοι μου, τους υποστηρίζω, τους έχω ζήσει, τους αγαπώ. Ντυνόμουν και φερόμουν ανάλογα. Έκανα σολάριουμ για να δείχνω τσιγγάνα

Η μαμά όταν το άκουσε έγινε "πόλεμος" στο σπίτι. Δεν ήθελε να αλλάξω "ταυτότητα". Ο μπαμπάς μου επειδή είναι σαν κι εμένα δέχτηκε αυτή την ιστοριούλα εγώ την έπλασα από την δική μου ψυχή, ήταν η ανάγκη μου αυτή. Ήξερα την δική μου διαδρομή, ήξερα ότι θα έλαμπε. Πέτυχα τον στόχο μου. Ό,τι πονάει, οι τσιγγάνοι το αγαπούν. Όταν έμπαιναν μέσα ένιωθα πάρα πολύ όμορφα, είχαν φάει το παραμύθι μου. Ήμουν κατάμαυρη, ντυνόμουν ανάλογα, φερόμουν ανάλογα. Όταν είδα μετά από τέσσερις ημέρες σε μεσημεριανή εκπομπή κουίζ "Ποια τραγουδίστρια είναι τσιγγάνα;", λέω έγινε κουίζ αυτό το θέμα; Έχω πετύχει. Έγινε αυτό που ήθελα. Όταν γύρισα βέβαια στο σπίτι μου, είχα σοβαρό πρόβλημα και αυτός που μπορούσα να στηριχτώ ήταν ο μπαμπάς μου"

Επόμενο άρθρο

Μπόμπα – Τανιμανίδης: Ρομαντικό ταξίδι για τα Χριστούγεννα στις…Φιλιππίνες(ΦΩΤΟ)

H φωτογραφία που ανέβασαν, η ερωτική διάθεση της Χριστίνας και η μακρινή...απόσταση
24/12/2019 - 14:29

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πάολα – Κουρκούλης: Τηλεφώνημα για βόμβα στο νυχτερινό μαγαζί που εμφανίζονται

Όλες οι λεπτομέρειες για την ακύρωση της εμφάνισης και την εκκένωση του κτιρίου
15/12/2019 - 18:11

Πάολα κατά Νότη:"Δεν ήμουν ποτέ...υποτακτική"-Η αιχμηρή απάντηση και ο...φονιάς

Όσα ανέφερε η τραγουδίστρια για τη ρήξη που είχε με τον Σφακιανάκη
07/12/2019 - 15:53

Διονύσης Σαββόπουλος: "Στο πρόγραμμα μου βάζω Βέρτη και ακούω...Πάολα"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν κατάφερα να γίνω καλός σύζυγος και πατέρας-Νιώθω ενοχές"
10/10/2019 - 17:36

Η κόρη της Πάολα ανέβηκε στη σκηνή, χόρεψε και ξεσήκωσε το κοινό (ΒΙΝΤΕΟ)

Η 16χρονη Παολίνα χορεύει και η μητέρα της τραγουδά
17/09/2019 - 15:50

H Πάολα τραγουδά...Μίκη Θεοδωράκη και εντυπωσιάζει (ΒΙΝΤΕΟ)

Η λαϊκή τραγουδίστρια σε ένα νέο ρόλο που δεν περιμέναμε
24/08/2019 - 11:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χίλιες ιατρικές στολές για ιατρούς και νοσηλευτές από την Κίνα στην Κύπρο (ΦΩΤΟ)

Επαναπατρίστηκαν 38 πολίτες που βρίσκονταν στο εξωτερικό για ιατρικούς λόγους

Το διάταγμα του Υπουργείου Υγείας με τα νέα μέτρα και περιορισμούς

Έχει εκδοθεί και δημοσιευτεί στην Επίσημη Εφημερίδα της Δημοκρατίας

Δρ. Καραγιάννης: Αναμένουμε περαιτέρω αύξηση των κρουσμάτων (ΒΙΝΤΕΟ)

«Θα μπορούμε να δούμε τα αποτελέσματα των μέτρων σε μια εβδομάδα»
Ελλάδα

Σακελλαροπούλου: Δίνει το ήμισυ του μισθού της για τη μάχη κατά του κορωνοϊού

Σε αντίστοιχη κίνηση προχώρησε ήδη ο Έλληνας Πρωθυπουργός

Πανελλήνια θλίψη για τον θάνατο του μεγάλου αγωνιστή Μανώλη Γλέζου

"Άφησε" την τελευταία του πνοή στη 13:15 από καρδιακή ανεπάρκεια

Ο Μητσοτάκης ζητά από βουλευτές της ΝΔ να καταθέσουν το μισό μισθό τους

"Ο πολιτικός κόσμος της χώρας μας πρέπει να σταθεί στην πρώτη γραμμή της αλληλεγγύης"
Διεθνή

Αισιόδοξα μηνύματα και αγωνιώδεις εκκλήσεις από ασθενείς με κορωνοϊό (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μαρτυρία ενός εκ των πρώτων κρουσμάτων στις Φιλιππίνες και το σπαρακτικό μήνυμα μητέρας

Tσεχία: Οι μάσκες μας έσωσαν από τον κορωνοϊό (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο διαφορετικές αναγνώσεις της πανδημίας του κορωνοϊού

Σε καραντίνα ο Βενιαμίν Νετανιάχου

Νωρίτερα, έγινε γνωστό ότι νόσησε από τον ιό σύμβουλος του Ισραηλινού Πρωθυπουργού

tv news

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 31/03/2020 - 02:00ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ