Ψυχαγωγία

Πέτρος Ιακωβίδης: Το φλερτ μέσω Instagram και ο θείος του...Νίκος Κουρκούλης

Ο Πέτρος Ιακωβίδης μίλησε στην κάμερα του “Έλα χαμογέλα” και την Ελένη Βουλγαράκη με αφορμή το νέο του κομμάτι, “Κοιμήσου απόψε εδώ” και τις εμφανίσεις σε νυχτερινό μαγαζί στην Αθήνα με την Νατάσσα Θεοδωρίδου.

 Ο νεαρός τραγουδιστής αναφέρθηκε στο ξεκίνημα στο χώρο του τραγουδιού, τον θείο του, Νίκο Κουρκούλη αλλά και την αδελφή του, Μορφούλα που ξεκινάει επίσης στο τραγούδι, ενώ αποκάλυψε αν θα έκανε σχέση με θαυμάστρια του...Instagram. Ο ίδιος δήλωσε:

“Ξεκίνησα να δουλεύω στο τραγούδι από τα 13 μου χρόνια. Ήταν λίγο δύσκολο στο θέμα ύπνου και στο θέμα της προστασίας. Αν δεν είχα δηλαδή τον πατέρα μου μαζί, όπως και να το κάνεις, ένα παιδί στην πρώτη Γυμνασίου είναι δύσκολο να είναι μέσα στη νύχτα. Από πολύ μικρός, όμως, ήξερα ότι θέλω να γίνω τραγουδιστής και να έρθω στην Αθήνα” 

Όσον αφορά τη σχέση ζωής και τη στήριξη που είχε στα πρώτα του βήματα από τον θείο του, Νίκο Κουρκούλη, ο Πέτρος Ιακωβίδης παραδέχθηκε πως

“πάντα ήταν από τους ανθρώπους που μου έλεγαν ότι πρέπει να πατάω στα πόδια μου. Αυτή ήταν η πρώτη του συμβουλή. Στην πορεία πήγα μαζί του οπότε, μόνο και που τον έβλεπα πάνω στη σκηνή, ήταν πολύ σημαντικό”.

Επίσης, ο νεαρός τραγουδιστής μίλησε για την αδυναμία που έχει στην αδελφή του που ξεκινάει τα πρώτα της βήματα στο χώρο του τραγουδιού.

“Τώρα που ξεκινάει σε αυτό τον χώρο και η Μορφούλα θέλω να πω πως έχω περισσότερο άγχος για το πως θα πάει από ότι είχα για εμένα. Θέλω να δουλεύει και να πατάει στα πόδια της. Δεν θέλω να πει δηλαδή κανείς, “σε βοήθησε ο αδελφός σου”. Η μόνη δική μου βοήθεια είναι να της δίνω συμβουλές και να της γράψω κάποιο τραγούδι”.

Όσο για ενδεχόμενο ραντεβού με θαυμάστρια και πως είναι στην προσωπική του ζωή;

 

“Δεν θα έβγαινα ποτέ ραντεβού με θαυμάστρια από το Instagram. Πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη ματιά αλλά ακόμα δεν μου έχει συμβεί” 

“Είμαι πάρα πολύ καλά στην προσωπική μου ζωή. Δόξα τω Θεώ! Είμαι πολύ συγκεντρωμένος στη δουλειά μου γιατί είμαι στο μαγαζί, έχω το καινούργιο μου τραγούδι “Κοιμήσου απόψε εδώ” και βρίσκομαι καθημερινά στο στούντιο”

Επόμενο άρθρο

Αυτός είναι ο σύζυγος της...Κατερίνας Λέχου - Η σπάνια εμφάνιση του ζευγαριού

Στο θέατρο προκειμένου να παρακολουθήσουν επίσημη πρεμιέρα
19/01/2020 - 13:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επανήλθε στο Instagram ο Αντετοκούνμπο: Η συγκινητική ανάρτηση για τον Μπράιαντ

Ραγίζει καρδιές μετά την..."εξαφάνιση" από τα social media
03/02/2020 - 10:09

Oι Ιnfluencers προωθούν το καινούργιο trend βασισμένο στον...Κοροναϊό (ΦΩΤΟ)

Εκμεταλλεύτηκαν την επιδημία και βρήκαν τρόπο να βγάλουν χρήματα
01/02/2020 - 17:07

Διονύσης Σχοινάς: Η πρώτη ανάρτηση μετά την ένοπλη ληστεία στο σπίτι του (ΦΩΤΟ)

Η συγκινητική φωτογραφία και η...αινιγματική ερώτηση την επόμενη μέρα του συμβάντος
27/01/2020 - 09:29

Αυτό είναι το μοναδικό follow που έκαναν Μέγκαν και Χάρι στο...Instagram(ΦΩΤΟ)

Και δεν είναι κανένα βασιλικό μέλος της οικογένειας
26/01/2020 - 14:28

Ο Πέτρος Ιακωβίδης ποζάρει...ημίγυμνος και "κολάζει" τις θαυμάστριες του (ΦΩΤΟ)

H σέξυ φωτογραφία που "ανέβασε" τη θερμοκρασία - Το γυμνασμένο σώμα και το...εσώρουχο
17/01/2020 - 09:29

Xρήστος Μάστορας: Η απίστευτη μεταμόρφωση του σε… Joker (ΦΩΤΟ)

Το επιτυχημένο makeup και το "maniac" ύφος του τραγουδιστή που..."τρέλανε" το διαδίκτυο
12/01/2020 - 16:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

«Πυρά» ΠΣΕΜ κατά Υπουργείου: «Να αντιμετωπίσει ισότιμα τις πρωταθλήτριες ομάδες»

Αναφορικά με πληροφορίες που θέλουν ομάδα αγοριών μόνο σε παγκόσμιο σχολικό τουρνουά

Ο 24χρονος Ahmed από το Πακιστάν το θύμα του άγριου φονικού στην οδό Ρηγαίνης

Δόθηκαν στη δημοσιότητα τα στοιχεία του άτυχου άνδρα

Θα μπει στο πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων ο 38χρονος επίδοξος εκτελεστής;

Επιβεβαίωσε τον στόχο της τετραπλής απόπειρας φόνου ο Βοηθός Αρχηγός Επιχειρήσεων
Ελλάδα

«Ήμουν σοκαρισμένος και για αυτό έφυγα» είπε ο οδηγός της Corvette

Παρουσιάστηκε αυτοβούλως στην Τροχαία μια μέρα αφότου παρέσυρε 25χρονο μοτοσικλετιστή

«Τι βιαστικός λες και χωρίς πανσέληνο αύριο δε θα 'βλεπες να εκλείψω» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα από τα αγαπημένα ποιήματα της Κικής Δημουλά σε ανάγνωση της ίδιας

«Έφυγε» από τη ζωή η μεγάλη ποιήτρια Κική Δημουλά

Θλίψη σκόρπισε η είδηση του θανάτου της
Διεθνή

Στους εννέα οι νεκροί από τον φονικό σεισμό των 5,7 Ρίχτερ στην Τουρκία (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρία από τα θύματα ήταν παιδιά - Μάχη με το χρόνο δίνουν τα σωστικά συνεργεία

Πρόωρο τέλος για το Καρναβάλι της Βενετίας λόγω κορωνοϊού;

Τα επιβεβαιωμένα κρούσματα ανήλθαν στα 132 - Κλείνει τα σύνορά της η Τουρκία

Υπέρ της τετραμερούς συνάντησης για τη Συρία ο Βλαντιμίρ Πούτιν

Μετά από την ανακοίνωση του Τούρκου Προέδρου που έκανε λόγο για συζητήσεις στις 5 Μαρτίου

tv news

«Παράδοση Κατ'Οίκον» Με καλεσμένο τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή Κώστα Φασουλιώτη

Αποκαλύπτει στην Βασιλική Χατζηαδάμου ένδοξες ποδοσφαιρικές στιγμές και όσα τον σημάδεψαν
Alpha TV Κύπρου

Mία εκρηκτική ιστορία έρωτα και πάθους που έχασε τον έλεγχο και βάφτηκε με αίμα!

Ένα βίαιο έγκλημα ''ζωντανεύει'' αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 23/02/2020 - 17:00ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ