Ψυχαγωγία

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Μπορεί ο καιρός χθες να έβαλε τα χειμωνιάτικά του και να ακύρωσε με το... "έτσι θέλω" την προγραμματισμένη καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου, ωστόσο, αυτό αποτελεί πλέον παρελθόν!

Σήμερα λοιπόν, έστω και με καθυστέρηση, έβαλε και η Πάφος τα γιορτινά της και ξεχύθηκε στους δρόμους. Γιατί μπορεί η Λεμεσός να έχει τα σκήπτρα τις μέρες αυτές, αλλά, ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι;

Κανείς! Και για του λόγου το αληθές, η πόλη της Αφροδίτης από τις 15:00 το απόγευμα χορεύει σε ρυθμούς σάμπα. Μικροί και μεγάλοι ξεχύθηκαν στους δρόμους της... "τρέλας" και του γλεντιού, μετατρέποντάς τους σε ένα υπαίθριο πάρτυ. 

Ένα πάρτυ μάλιστα, που φέτος έχει έντονο άρωμα από ....Ρίο, αφού στην κορυφή της παρέλασης βρίσκεται ο "Βασιλιάς του Ριο" όπως έχει ονομαστεί ο φετινός Βασιλιάς Καρνάβαλος, τον οποίο μάλιστα πλαισιώνουν καλλιγραμμες Βραζιλιάνες χορεύτριες.

Η φιλαρμονική του Δήμου Πάφου μαζορέτες, κανταδόροι, αλλά και χιλιάδες συμμετέχοντες διασκεδάζουν με τη ψυχή τους την πιο γιορτινή μέρα του χρόνου...

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη αλα....Παρισιάνα στην καρδιά της Γαλλίας (ΦΩΤΟ)

Απόδραση στο μαγικό Παρίσι για το τριήμερο, για τη βασίλισσα της ελληνικής τηλεόρασης
18/02/2018 - 15:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Καρναβάλι 2019: Λάβετε θέσεις, έτοιμοι φύγαμε

Οι εκδηλώσεις, τα highlights και οι επιλογές σας σε όλες τις Επαρχίες
28/02/2019 - 11:00

Στους ξέφρενους ρυθμούς του καρναβαλιού χορεύει ολόκληρη η Λεμεσός

Τάσος Ευαγγέλου, Ιωάννα Λαμπροπούλου και Μαριλένη Σταύρου καρναβαλίζονται...Λεμεσιανά!
18/02/2018 - 13:49

Η ιστορία του Λεμεσιανού Καρναβαλιού, που μετρά πάνω από 100 χρόνια ζωής

"Εδώ Λεμεσός, εδώ Λεμεσός στο τρελό σας προσκαλούμε καρναβάλι"
18/02/2018 - 08:59

Δεν θα γίνει η αυριανή αποκριάτικη παρέλαση της Πάφου

Ο λόγος που οδήγησε στην αναβολή, η ανακοίνωση από τον δήμαρχο και η νέα ημερομηνία
16/02/2018 - 12:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι λέει η Αστυνομία για τη συνδρομή Μαρνερίδη στην υπόθεση θανάτου του 16χρονου

"Με αυτές τις εξετάσεις ίσως καταδειχθούν και ποιά πρόσωπα έχουν διαπράξει αδικήματα"

Παιδεία σε κρίση... (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκπαιδευτικοί, μαθητές, γονείς και Υπουργείο Παιδείας αναζητούν λύσεις στο και 5'

Παιχνίδια "παγίδες" σε νηπιαγωγείο στις Κόκκινες (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Ακούμε υποσχέσεις και όχι πράξεις" λένε οι γονείς - Εικόνες από τον ακατάλληλο παιδότοπο
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Ο Τζάστιν Τριντό απολογήθηκε που ντύθηκε Αλαντίν πριν δύο δεκαετίες

Η φωτογραφία προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων περί ρατσιστικής συμπεριφοράς

Ιρανικά ΜΜΕ: Οι ΗΠΑ δεν έβγαλαν βίζα στον Πρόεδρο μας

Ενδέχεται να ακυρωθεί η συμμετοχή Ρουχανί στη Γενική Συνέλευση των Ηνωμένων Εθνών

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 13:15ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ