Ψυχαγωγία

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Μπορεί ο καιρός χθες να έβαλε τα χειμωνιάτικά του και να ακύρωσε με το... "έτσι θέλω" την προγραμματισμένη καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου, ωστόσο, αυτό αποτελεί πλέον παρελθόν!

Σήμερα λοιπόν, έστω και με καθυστέρηση, έβαλε και η Πάφος τα γιορτινά της και ξεχύθηκε στους δρόμους. Γιατί μπορεί η Λεμεσός να έχει τα σκήπτρα τις μέρες αυτές, αλλά, ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι;

Κανείς! Και για του λόγου το αληθές, η πόλη της Αφροδίτης από τις 15:00 το απόγευμα χορεύει σε ρυθμούς σάμπα. Μικροί και μεγάλοι ξεχύθηκαν στους δρόμους της... "τρέλας" και του γλεντιού, μετατρέποντάς τους σε ένα υπαίθριο πάρτυ. 

Ένα πάρτυ μάλιστα, που φέτος έχει έντονο άρωμα από ....Ρίο, αφού στην κορυφή της παρέλασης βρίσκεται ο "Βασιλιάς του Ριο" όπως έχει ονομαστεί ο φετινός Βασιλιάς Καρνάβαλος, τον οποίο μάλιστα πλαισιώνουν καλλιγραμμες Βραζιλιάνες χορεύτριες.

Η φιλαρμονική του Δήμου Πάφου μαζορέτες, κανταδόροι, αλλά και χιλιάδες συμμετέχοντες διασκεδάζουν με τη ψυχή τους την πιο γιορτινή μέρα του χρόνου...

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη αλα....Παρισιάνα στην καρδιά της Γαλλίας (ΦΩΤΟ)

Απόδραση στο μαγικό Παρίσι για το τριήμερο, για τη βασίλισσα της ελληνικής τηλεόρασης
18/02/2018 - 15:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Καρναβάλι 2019: Λάβετε θέσεις, έτοιμοι φύγαμε

Οι εκδηλώσεις, τα highlights και οι επιλογές σας σε όλες τις Επαρχίες
28/02/2019 - 11:00

Στους ξέφρενους ρυθμούς του καρναβαλιού χορεύει ολόκληρη η Λεμεσός

Τάσος Ευαγγέλου, Ιωάννα Λαμπροπούλου και Μαριλένη Σταύρου καρναβαλίζονται...Λεμεσιανά!
18/02/2018 - 13:49

Η ιστορία του Λεμεσιανού Καρναβαλιού, που μετρά πάνω από 100 χρόνια ζωής

"Εδώ Λεμεσός, εδώ Λεμεσός στο τρελό σας προσκαλούμε καρναβάλι"
18/02/2018 - 08:59

Δεν θα γίνει η αυριανή αποκριάτικη παρέλαση της Πάφου

Ο λόγος που οδήγησε στην αναβολή, η ανακοίνωση από τον δήμαρχο και η νέα ημερομηνία
16/02/2018 - 12:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια

Έβδομη σύλληψη για τα 84 κιλά κάνναβης σε εμπορευματοκιβώτιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το χρονικό της υπόθεσης για την οποία αναζητείται άλλο ένα πρόσωπο
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές
Διεθνή

Το Ιράν "κατέλαβε πετρελαιοφόρο με βρετανική σημαία"

Οι Φρουροί της Επανάστασης το κατέλαβαν «για μη τήρηση του διεθνούς ναυτικού κώδικα»

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 22:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ