Ψυχαγωγία

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Μπορεί ο καιρός χθες να έβαλε τα χειμωνιάτικά του και να ακύρωσε με το... "έτσι θέλω" την προγραμματισμένη καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου, ωστόσο, αυτό αποτελεί πλέον παρελθόν!

Σήμερα λοιπόν, έστω και με καθυστέρηση, έβαλε και η Πάφος τα γιορτινά της και ξεχύθηκε στους δρόμους. Γιατί μπορεί η Λεμεσός να έχει τα σκήπτρα τις μέρες αυτές, αλλά, ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι;

Κανείς! Και για του λόγου το αληθές, η πόλη της Αφροδίτης από τις 15:00 το απόγευμα χορεύει σε ρυθμούς σάμπα. Μικροί και μεγάλοι ξεχύθηκαν στους δρόμους της... "τρέλας" και του γλεντιού, μετατρέποντάς τους σε ένα υπαίθριο πάρτυ. 

Ένα πάρτυ μάλιστα, που φέτος έχει έντονο άρωμα από ....Ρίο, αφού στην κορυφή της παρέλασης βρίσκεται ο "Βασιλιάς του Ριο" όπως έχει ονομαστεί ο φετινός Βασιλιάς Καρνάβαλος, τον οποίο μάλιστα πλαισιώνουν καλλιγραμμες Βραζιλιάνες χορεύτριες.

Η φιλαρμονική του Δήμου Πάφου μαζορέτες, κανταδόροι, αλλά και χιλιάδες συμμετέχοντες διασκεδάζουν με τη ψυχή τους την πιο γιορτινή μέρα του χρόνου...

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη αλα....Παρισιάνα στην καρδιά της Γαλλίας (ΦΩΤΟ)

Απόδραση στο μαγικό Παρίσι για το τριήμερο, για τη βασίλισσα της ελληνικής τηλεόρασης
18/02/2018 - 15:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Καρναβάλι 2019: Λάβετε θέσεις, έτοιμοι φύγαμε

Οι εκδηλώσεις, τα highlights και οι επιλογές σας σε όλες τις Επαρχίες
28/02/2019 - 11:00

Στους ξέφρενους ρυθμούς του καρναβαλιού χορεύει ολόκληρη η Λεμεσός

Τάσος Ευαγγέλου, Ιωάννα Λαμπροπούλου και Μαριλένη Σταύρου καρναβαλίζονται...Λεμεσιανά!
18/02/2018 - 13:49

Η ιστορία του Λεμεσιανού Καρναβαλιού, που μετρά πάνω από 100 χρόνια ζωής

"Εδώ Λεμεσός, εδώ Λεμεσός στο τρελό σας προσκαλούμε καρναβάλι"
18/02/2018 - 08:59

Δεν θα γίνει η αυριανή αποκριάτικη παρέλαση της Πάφου

Ο λόγος που οδήγησε στην αναβολή, η ανακοίνωση από τον δήμαρχο και η νέα ημερομηνία
16/02/2018 - 12:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έτσι θα ανοίξουν τα οδοφράγματα στις 8 Ιουνίου

Διευκρινίσεις από το Υπουργείο Εσωτερικών

Έχετε δει τις δύο ανήλικες που ελλείπουν από χθες από τα σπίτια τους; (ΦΩΤΟ)

Δείτε τις φωτογραφίες τους και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη τους

Στο "μικροσκόπιο" των κυβερνητικών γιατρών η πρόταση του ΟΚΥπΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Προβληματισμοί για το πως διατυπώθηκαν τα επίμαχα σημεία των κινήτρων
Ελλάδα

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»

Τουρκικές ακταιωροί συνοδεύουν βάρκες με μετανάστες προς τα ελληνικά ύδατα

Δείτε το βίντεο ντοκουμέντο που έδωσε στη δημοσιότητα η Ελληνική Ακτοφυλακή
Διεθνή

Χουριέτ: Οδηγίες Ερντογάν για αλλαγή του καθεστώτος της Αγίας Σοφιάς

Θέλουν να διαβάζουν προσευχή και εδάφιο της κατάκτησης από το κοράνι

Γκουτέρες: "Για να φροντίσουμε την ανθρωπότητα πρέπει να φροντίσουμε τη φύση"

Το μήνυμα του ΓΓ του ΟΗΕ με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

Ειρηνικές διαδηλώσεις και μνημόσυνο για τον Τζορτζ Φλόιντ στις ΗΠΑ

Ορκίζονται να συνεχίσουν τις μαζικές διαμαρτυρίες μέχρι την απόδοση δικαιοσύνης

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια συλλαμβάνεται για το φόνο του Νίκου κι ο Αστυνόμος την ανακρίνει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 05/06/2020 - 13:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ