Ψυχαγωγία

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Μπορεί ο καιρός χθες να έβαλε τα χειμωνιάτικά του και να ακύρωσε με το... "έτσι θέλω" την προγραμματισμένη καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου, ωστόσο, αυτό αποτελεί πλέον παρελθόν!

Σήμερα λοιπόν, έστω και με καθυστέρηση, έβαλε και η Πάφος τα γιορτινά της και ξεχύθηκε στους δρόμους. Γιατί μπορεί η Λεμεσός να έχει τα σκήπτρα τις μέρες αυτές, αλλά, ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι;

Κανείς! Και για του λόγου το αληθές, η πόλη της Αφροδίτης από τις 15:00 το απόγευμα χορεύει σε ρυθμούς σάμπα. Μικροί και μεγάλοι ξεχύθηκαν στους δρόμους της... "τρέλας" και του γλεντιού, μετατρέποντάς τους σε ένα υπαίθριο πάρτυ. 

Ένα πάρτυ μάλιστα, που φέτος έχει έντονο άρωμα από ....Ρίο, αφού στην κορυφή της παρέλασης βρίσκεται ο "Βασιλιάς του Ριο" όπως έχει ονομαστεί ο φετινός Βασιλιάς Καρνάβαλος, τον οποίο μάλιστα πλαισιώνουν καλλιγραμμες Βραζιλιάνες χορεύτριες.

Η φιλαρμονική του Δήμου Πάφου μαζορέτες, κανταδόροι, αλλά και χιλιάδες συμμετέχοντες διασκεδάζουν με τη ψυχή τους την πιο γιορτινή μέρα του χρόνου...

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη αλα....Παρισιάνα στην καρδιά της Γαλλίας (ΦΩΤΟ)

Απόδραση στο μαγικό Παρίσι για το τριήμερο, για τη βασίλισσα της ελληνικής τηλεόρασης
18/02/2018 - 15:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Καρναβάλι 2019: Λάβετε θέσεις, έτοιμοι φύγαμε

Οι εκδηλώσεις, τα highlights και οι επιλογές σας σε όλες τις Επαρχίες
28/02/2019 - 11:00

Στους ξέφρενους ρυθμούς του καρναβαλιού χορεύει ολόκληρη η Λεμεσός

Τάσος Ευαγγέλου, Ιωάννα Λαμπροπούλου και Μαριλένη Σταύρου καρναβαλίζονται...Λεμεσιανά!
18/02/2018 - 13:49

Η ιστορία του Λεμεσιανού Καρναβαλιού, που μετρά πάνω από 100 χρόνια ζωής

"Εδώ Λεμεσός, εδώ Λεμεσός στο τρελό σας προσκαλούμε καρναβάλι"
18/02/2018 - 08:59

Δεν θα γίνει η αυριανή αποκριάτικη παρέλαση της Πάφου

Ο λόγος που οδήγησε στην αναβολή, η ανακοίνωση από τον δήμαρχο και η νέα ημερομηνία
16/02/2018 - 12:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κλειστός ο δρόμος στο γεφύρι Τζιελεφού στην Πάφο

Προσοχή στους οδηγούς συστήνει η Αστυνομία

Στο κελί για 8 ημέρες 34χρονος για υπόθεση κλοπής αυτοκινήτου και εμπρησμού

Οδηγήθηκε σήμερα ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λάρνακας

Χιονόπτωση στο Τρόοδος ή ηλιοφάνεια στην Αγία Νάπα; (ΦΩΤΟ)

Εσείς τι θα επιλέγατε για μία εξόρμηση σας; 
Ελλάδα

Διαψεύδει την παρενόχληση του ελικοπτέρου του Τσίπρα η Άγκυρα

"Τα τουρκικά μαχητικά άσκησαν τα συνήθη καθήκοντά τους"

Παυλόπουλος: Η Ελλάδα θα υπερασπιστεί τα σύνορα και την ΑΟΖ της

"Με αποκλειστικό γνώμονα την Ιστορία, το Διεθνές και το Ευρωπαϊκό Δίκαιο"

Η έπαρση της ελληνικής σημαίας στην Ακρόπολη (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακές εικόνες στον Ιερό Βράχο ανήμερα της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου
Διεθνή

Αγοράκι σε αναπηρικό καροτσάκι κάνει τραμπολίνο και γίνεται viral (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Στέλνει μηνύματα υπομονής και επιμονής σε όλα τα παιδιά με κινητικά προβλήματα

Προετοιμάζεται για Brexit χωρίς συμφωνία η Κομισιόν

"Αυξάνονται οι πιθανότητες να συμβεί αυτό"

Η Ρουμανία ανακοίνωσε από τις ΗΠΑ ότι μεταφέρει την πρεσβεία της στην Ιερουσαλήμ

Η χώρα κατέχει αυτή την περίοδο την εκ περιτροπής προεδρία της Ευρωπαϊκής Ένωσης

tv news

Η Πιλάρ επισκέπτεται τον Νικόλα με σκοπό να μιλήσει για όλους και για όλα...

Oι πληροφορίες που του δίνει τον αφήνουν άφωνο... «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Θα ανακαλύψει η Κάτια το σχέδιο της Μαρίνας και τη σχέση της με τον Γιάννη;

Ο Κωστής αρχίζει να υποψιάζεται την Λίλιαν... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 25/03/2019 - 17:40DEAL