Ψυχαγωγία

Πόπη Αβραάμ:"Ήταν σοκ-Δεν μου μίλαγε κανένας και ήταν σαν να μην υπήρχα"(ΒΙΝΤΕΟ)

H Πόπη Αβραάμ βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για τη νέα της θεατρική παράσταση "Πνεύμα" στην οποία πρωταγωνιστεί. 

Η ίδια αναφέρθηκε στην απόφασή της να ξυρίσει το κεφάλι και τα μηνύματα που ήθελε να περάσει. Συγκεκριμένα δήλωσε: 

Εξ αρχής το θεώρησα φυσικό ότι θα γίνει. Δεν ήξερα ότι θα έπαιρνα τόσο μεγάλες διαστάσεις. Ο κόσμος ήταν φανερά σοκαρισμένος μέχρι να μάθει το λόγο που ξύρισα το κεφάλι μου.Ήταν σαν να μην υπήρχα. Δεν μου μίλαγε κανένας. Ένιωθα το σοκ που δημιουργούσα δίπλα μου. Νόμιζαν ότι είχα καρκίνο αλλά τους έλεγα ότι είναι για ένα ρόλο.

Όταν δημοσιεύτηκε, με αγκάλιαζαν γυναίκες που πέρασαν καρκίνο και μου έλεγαν δεν ξέρεις πόσο απομονωθήκαμε που χάσαμε τα μαλλιά μας. Και τώρα μας δίνεις θάρρος. Νόμιζα δεν θα γινόταν κάτι... Μπόρεσα να κατανοήσω αυτές τις γυναίκες. Δεν φτάνει που έχουν να αντιμετωπίσουν μια ασθένεια, χάνουν και τα μαλλιά τους και απομονώνονται. Ήταν σοκαριστικό αυτό που ένιωσα για χάρη τους.

Ήρθε στην πρόβα ένας φίλος με δυο κυρίες. Και μου στέλνει την επομένη μια κυρία στο Messenger και μου ανέφερε ότι πέρασε καρκίνο και την συγκίνησε η παράσταση.

Μπορούμε να καταπολεμήσουμε τον καρκίνο αρκεί να προσέχουμε τον εαυτό μας και να κάνουμε εξετάσεις.

Eίναι σπουδαίο έργο και είναι εξαιρετικά δύσκολα ρόλος... Έχει χιούμορ και δεν είναι καταθληπτικό το έργο. Έκλαιγα από ανάταση.

Δείτε όλα όσα δήλωσε στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους για τη παράσταση, τη νέα της εμφάνιση και τη ζωή της ως ηθοποιός 

 

Επόμενο άρθρο

Bάφτιση Jr.Εφραίμ:Η παραμυθένια διακόσμηση και οι νέες ακυκλοφόρητες φωτογραφίες

Τα γλυκά, τα χρώματα και η χαρά του ζευγαριού για το νεοφώτιστο
08/10/2019 - 13:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Συγκλονίζει η Παπαγεωργίου: "Ο Γιάννης έχει καρκίνο στο τέταρτο στάδιο" (ΦΩΤΟ)

Δύσκολες ώρες για το νεαρό μοντέλο - Όσα αποκάλυψε η ίδια για το δυσάρεστο γεγονός
18/02/2020 - 12:35

Ποιος καρκίνος συνδέεται με την πρόωρη... εμμηνόπαυση;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε και τί να προσέξετε
16/02/2020 - 15:29

Τα παιδιά, οι πιο μεγάλοι μαχητές της ζωής (ΒΙΝΤΕΟ)

15 Φεβρουαρίου ... Παγκόσμια ημέρα κατά του παιδικού καρκίνου
15/02/2020 - 21:11

"Η μάχη κατά του καρκίνου είναι μάχη που πρέπει να δίδουμε από κοινού"

Η Άντρη Αναστασιάδη για την Παγκόσμια Ημέρα κατά του καρκίνου στα παιδιά και τους έφηβους
13/02/2020 - 23:05

Αναμένεται να πάρει εξιτήριο εντός της ημέρας ο Αρχιεπίσκοπος

Υποβλήθηκε σε τετράωρη χειρουργική επέμβαση στις ΗΠΑ
01/02/2020 - 10:28

Ο 22χρονος Εύρος ανεβαίνει το Κιλιμάντζαρο για τα παιδιά με καρκίνο στην Κύπρο

Μπορείς κι εσύ να συνεισφέρεις και να ενισχύσεις τη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου
30/01/2020 - 16:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε ένα μήνα και μια ημέρα ο 51χρονος Αλέξης θα περπατήσει βήμα-βήμα την Κύπρο

Άρχισε η πορεία του πεζοπόρου με σκοπό να καλύψει 700 χιλιόμετρα περιμετρικά του νησιού

Ηλικιωμένος οδηγός "κρέμμασε" το όχημα του από πάσσαλο της ΑΗΚ (ΦΩΤΟ)

Διεκόπη η ηλεκτροδότηση κοινοτήτων της επαρχίας Λεμεσού από το φοβερό ατύχημα

Στο "μικροσκόπιο" το ΓεΣΥ για διόρθωση αδυναμιών και ελαχιστοποίηση προβλημάτων

Τι λέει ο Υπουργός Υγείας για τον ρόλο των προσωπικών γιατρών και την δεύτερη φάση
Ελλάδα

Σε εθελούσια απομόνωση 14 ημερών οι δύο Ελλαδίτες επιβάτες του Diamond Princess

Επέστρεψαν στην Ελλάδα το πρωί του Σαββάτου με στρατιωτικό αεροσκάφος

Γλυφάδα: Ανθρωποκυνηγητό για τον ασυνείδητο οδηγό που σκότωσε 25χρονο

Η δραματική έκκληση του πατέρα για εντοπισμό του ανθρώπου που εγκατέλειψε τον γιο του
Διεθνή

Νεκρός από πυρά Αστυνομικών άνδρας με μαχαίρι στην Παλιά Πόλη της Ιερουσαλήμ

Από τα θραύσματα σφαίρας τραυματίστηκε μια γυναίκα

Δύο νεκροί μέσα σε διάστημα λίγων ωρών στην Ευρώπη από τον θανατηφόρο κορωνοϊό

ΠΟΥ: Κρούσματα από ανθρώπους που δεν έχουν ταξιδέψει στην Κίνα ή ήρθαν σε επαφή με ασθενή

ΒΙΝΤΕΟ: H στιγμή που Συριακές δυνάμεις εξουδετερώνουν εξτρεμιστές στο Ιντλίμπ

Εικόνες από drone που δείχνουν καταστροφές τανκς και φορτηγών μεταφοράς προσωπικού

tv news

«24 Ώρες» Στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη…στην έρημο των θαυμάτων!

Τα απόκρυφα της Μονής που αποτελεί μία όαση μέσα στην έρημο, αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Mία εκρηκτική ιστορία έρωτα και πάθους που έχασε τον έλεγχο και βάφτηκε με αίμα!

Ένα βίαιο έγκλημα ''ζωντανεύει'' αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 22/02/2020 - 16:15ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ;