Ψυχαγωγία

Πώς πίνουν το τσάι τους η...Βασίλισσα Ελισάβετ και ο πρίγκιπας Κάρολος;

Έχετε αναρωτηθεί ποτέ πώς πίνει το τσάι του ο πρίγκιπας Κάρολος; Σύμφωνα με πηγές του παλατιού, ο 70χρονος διάδοχος του βρετανικού θρόνου προτιμά το τσάι της ινδικής πόλης, Νταρτζίλινγκ, που είναι πλούσιο σε γεύση και αρώματα, και συνηθίζει να το πίνει με μέλι και γάλα.

΄κλμ

Την ίδια ποικιλία τσαγιού προτιμά και η βασίλισσα Ελισάβετ. Σύμφωνα με τις πηγές του παλατιού, η 92χρονη μονάρχης ξεκινά την ημέρα της, στις 7.30 το πρωί με ένα ζεστό και αρωματικό τσάι , ενώ συνηθίζει να παίρνει το απογευματινό της τσάι, στις 4 το απόγευμα, που συνοδεύει με γλυκά ψωμάκια και λαχταριστά κέικ.

Πηγή
hellomagazine.gr
Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Κάρολος γιόρτασε τα γενέθλια του μακριά από τα παιδιά του και την...Βασίλισσα!

Πόσα κεράκια έσβησε ο πρίγκιπας και γιατί ταξίδεψε στην Ινδία;
15/11/2019 - 09:13

"Έπεσε" απαγορευτικό από το Παλάτι στην ίδια την...Βασίλισσα!

Η απόφαση, το ρούχο που δεν θα ξαναφορέσει και η αποθέωση των...ακτιβιστών
07/11/2019 - 22:29

Η φωτογραφία της Βασίλισσας Ελισάβετ που θα μπορούσε να ανατρέψει τη μοναρχία

Η φωτογραφία που τραβήχτηκε πριν από εφτά χρόνια και δείχνει την πιο "χαλαρή" πλευρά της
31/10/2019 - 12:50

Ψάχνεις δουλειά; Η Βασίλισσα Ελισάβετ ψάχνει βοηθό και ζητά...ψυχραιμία

Το...Παλάτι "καλεί" βοήθεια - Ο ιδανικός υποψήφιος , τα προσόντα και όλες οι πληροφορίες
28/10/2019 - 16:30

Μέγκαν Μαρκλ: Η πρόσκληση του πρίγκιπα Καρόλου, η άρνηση της και ο λόγος

Αυτή η κίνηση επιβεβαιώνει ότι οι σχέσεις τους έχουν ψυχρανθεί;
27/10/2019 - 12:02

Η Βασίλισσα "ξεσπά" για Μέγκαν και Χάρι...εξαφανίζοντας τις φωτογραφίες τους

"'Έσπασαν" τον χρυσό κανόνα των Ανακτόρων και περνάει στην...αντεπίθεση
24/10/2019 - 13:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έδεσε το «JEWEL OF THE SEAS» στο λιμάνι της Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Για δεύτερη φορά το «διαμάντι της θάλασσας» στο λιμάνι της πόλης παρουσία επισήμων

Εντοπίστηκε η 16χρονη που αγνοούνταν από τη Λευκωσία

Αίσιο τέλος για τη 16χρονη που απουσίαζε από τις 11 Νοεμβρίου από το χώρο διαμονής της

Δικηγόρος Intellexa: «Όλοι οι ισχυρισμοί πολύ σύντομα θα απορριφθούν» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι έρευνες και οι καταθέσεις για το κατασκοπευτικό βαν συνεχίζονται
Ελλάδα

Βραδιά επεισοδίων με μολότοφ σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Πάτρα (VID)

Με δακρυγόνα απάντησαν οι διμοιρίες των ΜΑΤ στους διαδηλωτές μετά τις πορείες

Ρουβίκωνας κατά Α. Γεωργιάδη: «Κάθε κυβέρνηση έχει τον τηλεκαρνάβαλο της»

«Δεν τους φοβόμαστε!» απήντησε λίγο αργότερα ο Άδωνις Γεωργιάδης

«Το Πολυτεχνείο δε συμβιβάζεται, δεν υποκλίνεται, δεν συνθηκολογεί»

Με το σύνθημα «Αδέρφια ζείτε εσείς μας οδηγείτε» παρέλασαν την αιματοβαμμένη σημαία
Διεθνή

Βρετανία:Θα δημοσιεύσει έκθεση για Ρώσικη εμπλοκή στην πολιτική μετά τις εκλογές

Το Λονδίνο κατηγορεί τη Ρωσία, μεταξύ άλλων, και για ανάμειξη στο δημοψήφισμα του 2016

Κίνα: Αποκαλύφθηκαν 460 «στρατόπεδα συγκέντρωσης» μουσουλμανικών μειονοτήτων

Έρευνα της «New York Times» έφερε στο φως απόρρητα έγγραφα

Δύο καθηγητές χημείας...έφτιαχναν crystal meth σε πανεπιστήμιο

Η μυρωδιά και η συντήρηση που οδήγησε στα ίχνη των δύο αντρών

tv news

Το σκοτεινό σχέδιο της Μάρθας για την Κάτια μπαίνει σε εφαρμογή...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Soundtrack Of Love» Πέντε νέες ιστορίες που φωνάζουν τα πιο αληθινά "Σ’ΑΓΑΠΏ.."

Κυριακή 10 Νοεμβρίου στον Alpha Κύπρου. Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 17/11/2019 - 23:30ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ