Ψυχαγωγία

"Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης"

Ο Λουιζόν Λοίζου,ο Κύπριος πρωταθλητής του kick-boxing βρεθηκε σήμερα καλεσμένος στο "Με αγάπη Χριστιάνα".

Ο επαγγελματίας kick-boxer και  κάτοχος της χρυσής ζώνης τον χωρών της Βαλτικής, ο οποίος είναι στο χώρο του kick-boxing από το 1986, μοιράστηκε άγνωστες πτυχές του εαυτού τους αλλά και της μέχρι τώρα πορείας του.

Ο Λουιζόν μίλησε για τα πρώτα του χρόνια στην Αφρική, όπου έζησε μέχρι σχεδόν 18 ετών, αλλά και την μετάβαση του στο νησί μας και το πόσο δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί.

"Εγώ μεγάλωσα με πειθαρχεία, δύσκολη ζωή, στρατό. Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης από μικρή ηλικία. Μία ζωή μεγαλώνω με πειθαρχεία, από δωδεκάμιση χρονών ήμουν στο στρατό, και χειριζόμουν όπλο.

Το kick-boxing ήταν κάτι που του άρεσε πό πολύ μικρός και με πείσμα και πολλές ώρες προπόνησης κατάφερε να σκαρφαλώσει στην κορυφή της Ευρώπης.

Επόμενο άρθρο

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Το μήνυμα του Παναγιώτη Κυριάκου για την τραγική Κύπρο του σήμερα
13/03/2018 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η έρευνα του Χάρη ξανά στο… «στόχαστρο» του Λούη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρεσιτάλ γέλιου για ακόμα μια φορά από τον γνωστό stand-up comedian
19/01/2019 - 17:50

To "δεντράκι της αγάπης" κάνει τις ευχές σου... πραγματικότητα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" ξεκίνησε ένα ταξίδι προσφοράς!
18/01/2019 - 20:41

Η Αριστοτέλους "ξεκαθαρίζει" και απαντά πρώτη φορά για τα νούμερα τηλεθέασης!

"Σπάει τη σιωπή της" και παρουσιάζει όλη την αλήθεια για το τηλεοπτικό τοπίο
16/01/2019 - 18:25

Αντωνία Χαραλάμπους: Η σχέση εξ αποστάσεως και οι δυσκολίες (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τον λόγο που τερματίστηκε η ραδιοφωνική της εκπομπή
14/01/2019 - 17:47

Χρήστος Γρηγοριάδης:Το περιστατικό με θεατή κατά τη διάρκεια παράστασης(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που αποφάσισε φέτος να κάνει ένα βήμα πίσω στα επαγγελματικά του
10/01/2019 - 17:47

Εβελίνα Σκίτσκο:"Είδα ένα άλλο μωρό όταν γύρισα. Ένιωσα πολύ περίεργα.."(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για τα μελλοντικά της σχέδια...
08/01/2019 - 17:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Απροσπέλαστος ο χώρος στάθμευσης στην κοίτη του ποταμού Άμαθου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δήμος Γερμασόγειας προχώρησε εδώ και μέρες στο κλείσιμό του λόγω υπερχείλισης φράγματος

Aυτόν καταζητούν οι αρχές για υπόθεση εμπρησμού στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία ζητά τη συνδρομή του κοινού για να εντοπίσει τον ύποπτο 42χρονο

Κατεχόμενα: Μετά τον Σήφη συνέλαβαν τον "Ρούντολφ"

Χειροπέδες από τη λεγόμενη "αστυνομία" σε σπίτι στην κατεχόμενη Κερύνεια
Ελλάδα

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Κορυφώνεται η αγωνία για τον εντοπισμό του δίχρονου που έπεσε σε πηγάδι (BINTEO)

Η τιτάνια μάχη για 8η μέρα και το τούνελ που αναμένεται να οδηγήσει στο μικρό Γιούλεν

Γλίτωσαν από τον ισχυρό σεισμό και πέθαναν από καρδιακό επεισόδιο

Δόθηκε εντολή εκκένωσης σε περιοχή της Χιλής και προειδοποίηση για τσουνάμι

Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το φαινόμενο του "ματωμένου" φεγγαριού (ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από την εντυπωσιακή πρώτη πανσέληνος του 2019

tv news

Η Λήδα θυμωμένη φεύγει από το σπίτι χωρίς να ξέρει ότι απ΄ έξω καραδοκεί η Σάσα…

«To Τατουάζ» επιστρέφει με συγκλονιστικά διπλά επεισόδια από την Δευτέρα στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια έρχεται  αντιμέτωπη για πρώτη φορά μετά από χρόνια, με την  Μαρίνα...

Η Σοφία ανατρέπει τα δεδομένα «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δευτέρα Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/01/2019 - 17:40DEAL