Ψυχαγωγία

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου σε γενική τηλεθέαση! (ΦΩΤΟ)

 Αλλάζουν τα δεδομένα στην γενική τηλεθέαση των καναλιών για το δεύτερο μισό της τηλεοπτικής σεζόν 2018 – 2019.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της AGB, την βδομάδα από τις 4 μέχρι και τις 10 Φεβρουαρίου, ο ALPHA Κύπρου ήταν πρώτο σε τηλεθέαση κανάλι σε σύνολο πληθυσμού με ποσοστό 13,6%, στην δεύτερη θέση τερμάτισε το ΡΙΚ1 με 13,2%, στην τρίτη θέση ήταν το ΣΙΓΜΑ με 12,9%, ακολουθεί ο ΑΝΤ1 με 12,5% και το OMEGA με 9,9%.

ΓΚΑΛΟΠ

 

Με λιγότερο από τρία χρόνια πορείας στον τηλεοπτικό χάρτη, ο ALPHA Κύπρου διατηρεί σταθερά ανοδική πορεία χωρίς απότομες αυξομειώσεις στον πίνακα τηλεθέασης. Με επενδύσεις στους άξονες: Ενημέρωση, Μυθοπλασία και Ψυχαγωγία και με επιμονή στην ποιοτική προσέγγιση των παραγωγών του, ο ALPHA Κύπρου κτίζει αργά και σταθερά όχι μόνο σε σύνολο πληθυσμού αλλά και στα Δυναμικά Κοινά όπου κατέγραψε ποσοστό 15,1%.

Επόμενο άρθρο

Ο Ρίτσαρντ Γκιρ έγινε ξανά πατέρας σε ηλικία 69 ετών!

Η 36χρονη σύντροφος του έφερε στον κόσμο το παιδάκι τους πριν από λίγες ημέρες...
11/02/2019 - 12:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτή είναι η νέα πρωταγωνίστρια του Ανδρέα Γεωργίου που θα μας καθηλώσει(ΦΩΤΟ)

"Είμαι 23 χρονών με δυο παιδιά και το πρώτο μου το έκανα στα 17"
19/07/2019 - 17:08

Αυτός θα είναι ο τίτλος της νέας πρωινής εκπομπής του Alpha Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου και η Στέλλα Στυλιανού σε πυρετώδεις προετοιμασίες...
19/07/2019 - 15:56

"Ελπίζω να μην ζω για να δω την τουρκοποίηση της Κύπρου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι έλεγε ο Αλέξης Γαλανός από το στούντιο του Alpha Κύπρου για Αμμόχωστο και Κυπριακό
16/07/2019 - 17:34

Δήλωσε συμμετοχή για το νέο show του Alpha Κύπρου με την Χριστιάνα Αριστοτέλους

Όλοι έχουν μια ιστορία - Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;
24/06/2019 - 16:52

Aυτοί είναι οι νέοι σέξι πρωταγωνιστές της σειράς "Αστέρια στην Άμμο" (ΦΩΤΟ)

Η σειρά θα προβάλλεται από την ερχόμενη σεζόν στον Alpha Κύπρου...
22/06/2019 - 13:12

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου για ΟΛΟ τον Μάιο!

Άλλη μια σημαντική επιτυχία στις μετρήσεις τηλεθέασης καταγράφει ο ALPHA Κύπρου
04/06/2019 - 12:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σύλληψη 22χρονου για κλοπή μοτοσικλέτας στην Πάφο

Η κλοπή της μοτοσικλέτας καταγγέλθηκε τον Απρίλιο του 2018 από τον ιδιοκτήτη της

Με δύο πυροσβεστικά ελικόπτερα στο πρόγραμμα rescEU η ΚΔ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ΕΕ χρηματοδοτεί την αγορά μέσων όπως αεροπλάνων και ελικοπτέρων

Ικανοποιημένοι οι Φαρμακοποιοί με την αλλαγή στο σύστημα πληροφορικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Διοχέτευση φαρμάκων που είναι σε έλλειψη στο δημόσιο τομέα στον ιδιωτικό
Ελλάδα

Ψήφο εμπιστοσύνης με πλειοψηφία 158 Βουλευτών πήρε η Ελληνική Κυβέρνηση

Τα πρώτα τρία νομοσχέδια που αφορούν στο επιτελικό κράτος θα κατατεθούν τις επόμενες μέρες

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018
Διεθνή

Βρέθηκε ναυάγιο ενός γαλλικού υποβρυχίου, μισό αιώνα μετά την εξαφάνισή του

λα αυτά τα χρόνια, το υποβρύχιο βρισκόταν σε βάθος 2.370 μέτρων

Νέο κύμα καύσωνα θα πλήξει την Ευρώπη τις επόμενες ημέρες

Στους 40 βαθμούς Κελσίου Παρίσι, Ρώμη και Βρανδεμβούργο και άλλες ευρωπαϊκές πόλεις

Δυσαρέσκεια Kαϊρου για αναστολή πτήσεων της British Airways

"Η αναστολή αυτή δε σχετίζεται με θέματα ασφαλείας της Αιγύπτου"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ