Ψυχαγωγία

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου σε γενική τηλεθέαση! (ΦΩΤΟ)

 Αλλάζουν τα δεδομένα στην γενική τηλεθέαση των καναλιών για το δεύτερο μισό της τηλεοπτικής σεζόν 2018 – 2019.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της AGB, την βδομάδα από τις 4 μέχρι και τις 10 Φεβρουαρίου, ο ALPHA Κύπρου ήταν πρώτο σε τηλεθέαση κανάλι σε σύνολο πληθυσμού με ποσοστό 13,6%, στην δεύτερη θέση τερμάτισε το ΡΙΚ1 με 13,2%, στην τρίτη θέση ήταν το ΣΙΓΜΑ με 12,9%, ακολουθεί ο ΑΝΤ1 με 12,5% και το OMEGA με 9,9%.

ΓΚΑΛΟΠ

 

Με λιγότερο από τρία χρόνια πορείας στον τηλεοπτικό χάρτη, ο ALPHA Κύπρου διατηρεί σταθερά ανοδική πορεία χωρίς απότομες αυξομειώσεις στον πίνακα τηλεθέασης. Με επενδύσεις στους άξονες: Ενημέρωση, Μυθοπλασία και Ψυχαγωγία και με επιμονή στην ποιοτική προσέγγιση των παραγωγών του, ο ALPHA Κύπρου κτίζει αργά και σταθερά όχι μόνο σε σύνολο πληθυσμού αλλά και στα Δυναμικά Κοινά όπου κατέγραψε ποσοστό 15,1%.

Επόμενο άρθρο

Ο Ρίτσαρντ Γκιρ έγινε ξανά πατέρας σε ηλικία 69 ετών!

Η 36χρονη σύντροφος του έφερε στον κόσμο το παιδάκι τους πριν από λίγες ημέρες...
11/02/2019 - 12:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μεγάλη Εβδομάδα & Πάσχα... μαζί με τον ALPHA Κύπρου

Παρέα με τηλεοπτικές προτάσεις που ανεβάζουν τον πήχη!
20/04/2019 - 16:01

Η Στέλλα Στυλιανού στο δυναμικό του ALPHA Κύπρου (ΦΩΤΟ)

Όλες οι αρχικές πληροφορίες για την πρώτη τηλεοπτική έκπληξη της νέας σεζόν
19/04/2019 - 11:39

"Τρυπώσαμε" backstage στα γυρίσματα της μίνι σειράς "16 γράμματα"(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από τη συγκλονιστική σειρά που ξεκινά την Μεγάλη Εβδομάδα
19/04/2019 - 10:49

Το Ειδικό Σχολείο Αποστόλου Βαρνάβα βρέθηκε στις εγκαταστάσεις του Alpha Κύπρου!

Δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη των παιδιών στο κανάλι
15/04/2019 - 15:23

Δύο χρόνια ALPHANEWS.LIVΕ με σημαντική άνοδο επισκεψιμότητας (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Το portal που πρωταγωνιστεί στην ποιοτική ενημέρωση των Κύπριων πολιτών
10/04/2019 - 15:05

Ο Παπαφώτης «εισέβαλε» στην «Φαμίλια» και... «πλήγωσε» την Ομόνοια (ΒΙΝΤΕΟ)

Χάρισε ξανά άφθονο γέλιο στους τηλεθεατές η σειρά του Alpha Κύπρου
09/04/2019 - 14:29

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Πως περιέγραψε ο 35χρονος την απαλλαγή της σορού της 6χρονης Sierra

Συνέχεια εξελίξεων μια εβδομάδα μετά τον εντοπισμό της σορού της Mary Rose

Κατάλευκο τοπίο στα ορεινά και...βαρυχειμωνιά τέλη Απριλίου (ΦΩΤΟ)

Ποιοι δρόμοι είναι ανοιχτοί μόνο για οχήματα με αντιολισθητικές αλυσίδες
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Ματωμένο Πάσχα στη Σρι Λάνκα με μπαράζ εκρήξεων σε εκκλησίες και ξενοδοχεία

Τουλάχιστον 137 νεκροί και εκατοντάδες τραυματίες ανήμερα της χριστιανικής γιορτής

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ