Ψυχαγωγία

Ραγίζει καρδιές ο Τσακνής για τον Μαχαιρίτσα: "Δεν έχω προλάβει να τον θρηνήσω"

Για τον ξαφνικό θάνατο του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα μίλησε ο Διονύσης Τσακνής καθώς πέρα από συνεργάτες ήταν και κουμπάροι. 

Ο γνωστός και αγαπημένος τραγουδοποιός "έφυγε" σε ηλικία 63 ετών στο σπίτι του στον Πτελεό Μαγνησίας τα ξημερώματα της 9ης Σεπτεμβρίου έπειτα από καρδιακή προσβολή. Ο Διονύσης Τσακνής, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή "Καλύτερα δε γίνεται" εξήγησε πόσο του κόστισε ο θάνατος του κουμπάρου του, μιας και ο Τσακνής έχει βαφτίσει την κόρη του Μαχαιρίτσα, Μαρία Κλάρα. Συγκεκριμένα, είπε:

«Ο Λαυρέντης θα ζει πάντα μέσα μου. Δεν ήμασταν απλά φίλοι, αλλά συγγενείς, τον πάντρεψα, του βάφτισα την κόρη, ξεφεύγει από αυτό που λέμε συνεργασία» ή φιλία κ.λ.π. Γίνεται συγγένεια, με ότι συνεπάγεται. Η συγγένεια θα έχει και τις κόντρες της και όλα, που όλα αυτά είναι τόσο γλυκά και τόσο πολύ μου λείπουν. Είναι τόσο νωρίς. Ξέρεις κάτι; Δεν έχω προλάβει ακόμα να τον θρηνήσω! Έχασα τη μισή ζωή μου, πέρα από την καλλιτεχνική. Μαζί γνωρίσαμε ωραία πράγματα, επιτυχημένες στιγμές, τις μοιραστήκαμε πολύ καλά και γλυκά. Αυτός είναι ο Λαυρέντης μου. Ο δικός μου Λαυρέντης».

Επόμενο άρθρο

Τζένιφερ Άνιστον: To follow στο Instagram και η "παρεξήγηση" με τον πρώην της!

Η ηθοποιός ζήτησε εξηγήσεις από τον Τζάστιν Θερού
27/10/2019 - 09:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γιάννης Κότσιρας: "Έχω θυμό με τον Λαυρέντη γιατί...μας την έκανε πολύ γρήγορα"

Η απώλεια που τον στιγμάτισε και η απελπισία που τον διακατέχει
23/12/2019 - 09:08

Η συγκινητική ανάρτηση της κόρης του Μαχαιρίτσα 40 μέρες μετά το θάνατό του

Το τραγούδι που ανάρτησε στον προσωπικό της λογαριασμό
15/10/2019 - 11:32

Ραγίζει καρδιές ο Γιάννης Κότσιρας για τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που ανάρτησε μαζί με τον φίλο του και το συγκινητικό μήνυμα
21/09/2019 - 09:47

Γιάννης Ζουγανέλης: Όσα αποκάλυψε για το τελευταίο βράδυ του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

Τα συγκινητικά λόγια για τον αγαπημένο του φίλο και τη σύζυγο του
16/09/2019 - 09:22

Γιάννης Ζουγανέλης: Τα συγκινητικά λόγια για τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

"Ήταν πάντα ένα μέρος της ζωής μου. Είχε πολλά όνειρα και οράματα ακόμη..."
14/09/2019 - 13:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παρατυπίες βλέπει ο Ελεγκτής, όλα με διαφάνεια λέει ο ΟΚΥπΥ για τη νέα ΜΕΘ (VID)

Σε ανακοίνωση του ο ΟΚΥΠΥ αναφέρει πως έγινε αποδεκτή η χαμηλότερη προσφορά

Με ποια μέτρα σκοπεύουν οι Αρχές να βάλουν τέλος στους εμπρησμούς κεραιών (VID)

Λήφθηκαν αποφάσεις μετά το νέο τριπλό «χτύπημα» στη Λεμεσό
Ελλάδα

28 νέα κρούσματα και κανένας θάνατος το τελευταίο 24ωρο στην Ελλάδα

Ο συνολικός αριθμός των περιστατικών στη χώρα ανήλθε σε 3.458

Τουρκία: Αποφασίζουν για το μέλλον της Αγιάς Σοφιάς

Συνεδριάζει το Συμβούλιο Επικρατείας της Τουρκίας εν μέσω πολυεπίπεδων αντιδράσεων

Δένδιας: Η Τουρκία έχει ιστορικές ευθύνες για αυτό που συμβαίνει στη Λιβύη

"Η αυριανή πραγματικότητα στη Λιβύη προϋποθέτει την απομάκρυνση όλων των ξένων δυνάμεων"
Διεθνή

«Θρίαμβο» θεωρεί το Κρεμλίνο το αποτέλεσμα για την συνταγματική αναθεώρηση

Δίνει το δικαίωμα στον Ρώσο Πρόεδρο να παραμείνει στην εξουσία έως το 2036

Καγκελάριος Αυστρίας: Δε θα επιβληθούν νέα μέτρα παρά την αύξηση κρουσμάτων

Από την εμφάνιση του κορωνοϊού έχουν καταγραφεί συνολικά 17.931 επιβεβαιωμένα κρούσματα

Εκτροχιάζεται η πανδημία: 160.000 νέα κρούσματα καταγράφονται καθημερινά (VID)

«Καμπανάκι» από τον Π.Ο.Υ.: «Απαιτείται παγκόσμια συνεργασία»

tv news

Μάρκος Παγδατής: Η κορυφή στο παγκόσμιο τένις και τώρα η ζωή με τρία παιδιά!

Ο αγαπημένος Κύπριος τενίστας έρχεται αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ» μαζί με τη σύζυγό του
Alpha TV Κύπρου

Η πληροφορία ότι η Μελίτη μπορεί να μην ζει βυθίζει στο πένθος την οικογένεια...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 03/07/2020 - 01:30ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ