Ψυχαγωγία

Ρένα Ρώση Ζαϊρη: Όσα αποκάλυψε για το το βιβλίο "Αστέρια στην Άμμο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η συγγραφέας Ρένα Ρώσση Ζαϊρη.

Η νέα δραματική σειρά του Alpha Κύπρου βασίζεται στο βιβλίο της Ρένας Ρώσση – Ζαϊρη «Αστέρια στην Άμμο» και θα κάνει πρεμιέρα την Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου στις 21:00, ενώ θα υπάρχει καθημερινή προβολή, από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή, στις 19:30.

 

 

Λίγο πριν την πολυαναμενόμενη πρεμιέρα, η γνωστή συγγραφέας βρέθηκε στο πλατό της εκπομπής της Χριστιάνας Αριστοτέλους και μίλησε για τον άνθρωπο που έγινε αφορμή για να γράψει στο συγκεκριμένο βιβλίο αλλά και για τα συναισθήματα της που θα γίνει σίριαλ ένα από τα βιβλία της. Η ίδια δήλωσε:

Είναι η δεύτερη φορά που γίνεται σήριαλ κάποιο βιβλίο μου και οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ανδρέα Γεωργίου και τον Κούλλη Νικολάου. Θα κλάψω πάρα πολύ γιατί είναι μια αληθινή ιστορία και οι πρωταγωνιστές ζουν και τον ξέρω τον πρωταγωνιστή. Άλλο να έχουνε πεθάνει κι άλλο να ζούνε.

Μετά τα Δίδυμα Φεγγάρια, άρχισε ο κόσμος να μου στέλνει τις ιστορίες τους. Όταν γράφεις ένα βιβλίο με τη δική σου φαντασία γίνεσαι ένα με τον ήρωα, τους πιάνω το χέρι σφιχτά. Πρέπει να είσαι αντικειμενικός και να καταλάβεις τον πρωταγωνιστή.

Στην παρουσίαση ενός βιβλίου μου σε μια πόλη της Ελλάδας με περίμενε ένας 80χρονος και μου λέει κορίτσι μου θέλω να σου πω για τη ζωή μου. Κάθισα κοντά του και όταν άρχισε να μου μιλάει μαγεύτηκα και στο βιβλίο τον λέω κοντορεβιθούλη. Μετά από λίγο όταν τελείωσε έμεινα με το στόμα ανοιχτό και τρελάθηκα με τον στόχο. Ότι τα λάθη τον γονέων παιδεύουν τα παιδιά. Αυτό είναι το βιβλίο γιατί ακουμπάμε στους ώμους των παιδιών μας πριν καλά καλά γεννηθούν. Με αγκάλιασε και μου είπε ότι είναι το μόνο όνειρο μου πριν πεθάνω. Αυτός όπως ακριβώς το δείχνει το σήριαλ, εγκατέλειψε την οικογένεια του.

Στην αρχή είναι η Αλεξία και είναι τρεις άνδρες, ο Μάξιμος ο Ίωνας και ο Ανδρέας τον ένα τον παντρεύεται, με τον άλλο κάνει παιδί και τον άλλο τον ερωτεύεται. Αυτά τα τρία παιδία μεγάλωσαν μαζί και δεν μπορούσαν να αντισταθούν και την ερωτεύτηκαν….

Δείτε όλα όσα δήλωσε η Ρένα Ρώσση Ζαϊρη στο «Με αγάπη Χριστιάνα»:

 

 

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Kι όμως! Ο κορωναϊός κατάφερε να νικήσει τον...James Bond

Οι επιπτώσεις του ιού επηρέασαν και τον γνωστό ηθοποιό - Οι πρώτες πληροφορίες
18/02/2020 - 13:42

Πρεμιέρα δια... περιπάτου για τον Τσιτσιπά στο Αυστραλιανό Όπεν

Άνετο ξεκίνημα για τον Ελλαδίτη πρωταθλητή στο πρώτο grand slam της σεζόν
20/01/2020 - 14:34

Πρεμιέρα "ΚΑΡΜΑ": Επιστρέφει με θύμα σεξουαλικής...σκλαβιάς (BINTEO)

Ανατριχιαστικό έγκλημα με θύμα νεαρή από τη Δομινικανή Δημοκρατία
03/01/2020 - 09:45

Οικογενειακή βία συνταράζει τα «Αστέρια στην Άμμο» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανατροπές και δυσάρεστες εξελίξεις θα αποκαλυφθούν στα επόμενα επεισόδια
12/11/2019 - 16:11

Ο Μάξιμος Μουμούρης "εισβάλλει" στα "Αστέρια στην Άμμο" και φέρνει τα πάνω κάτω

Δείτε αποκλειστικές φωτογραφίες από τα γυρίσματα
29/10/2019 - 17:01

Εντυπωσίασαν οι Ευρωπαίοι στην πρεμιέρα του ΝΒΑ

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των Ευρωπαίων παικτών στην άλλη άκρη του Ατλαντικού
24/10/2019 - 17:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε ένα μήνα και μια ημέρα ο 51χρονος Αλέξης θα περπατήσει βήμα-βήμα την Κύπρο

Άρχισε η πορεία του πεζοπόρου με σκοπό να καλύψει 700 χιλιόμετρα περιμετρικά του νησιού

Ηλικιωμένος οδηγός "κρέμμασε" το όχημα του από πάσσαλο της ΑΗΚ (ΦΩΤΟ)

Διεκόπη η ηλεκτροδότηση κοινοτήτων της επαρχίας Λεμεσού από το φοβερό ατύχημα

Στο "μικροσκόπιο" το ΓεΣΥ για διόρθωση αδυναμιών και ελαχιστοποίηση προβλημάτων

Τι λέει ο Υπουργός Υγείας για τον ρόλο των προσωπικών γιατρών και την δεύτερη φάση
Ελλάδα

Σε εθελούσια απομόνωση 14 ημερών οι δύο Ελλαδίτες επιβάτες του Diamond Princess

Επέστρεψαν στην Ελλάδα το πρωί του Σαββάτου με στρατιωτικό αεροσκάφος

Γλυφάδα: Ανθρωποκυνηγητό για τον ασυνείδητο οδηγό που σκότωσε 25χρονο

Η δραματική έκκληση του πατέρα για εντοπισμό του ανθρώπου που εγκατέλειψε τον γιο του
Διεθνή

Δύο νεκροί μέσα σε διάστημα λίγων ωρών στην Ευρώπη από τον θανατηφόρο κορωνοϊό

ΠΟΥ: Κρούσματα από ανθρώπους που δεν έχουν ταξιδέψει στην Κίνα ή ήρθαν σε επαφή με ασθενή

ΒΙΝΤΕΟ: H στιγμή που Συριακές δυνάμεις εξουδετερώνουν εξτρεμιστές στο Ιντλίμπ

Εικόνες από drone που δείχνουν καταστροφές τανκς και φορτηγών μεταφοράς προσωπικού

Ο Αντριάνο Τρεβιζάν είναι ο πρώτος Ευρωπαίος που "έσβησε" από τον κορωνοϊό

Εντείνεται η ανησυχία από τον ΠΟΥ για τη δυσκολία να περιοριστεί η διάδοση της επιδημίας

tv news

«24 Ώρες» Στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη…στην έρημο των θαυμάτων!

Τα απόκρυφα της Μονής που αποτελεί μία όαση μέσα στην έρημο, αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Mία εκρηκτική ιστορία έρωτα και πάθους που έχασε τον έλεγχο και βάφτηκε με αίμα!

Ένα βίαιο έγκλημα ''ζωντανεύει'' αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 22/02/2020 - 16:15ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ;