Ψυχαγωγία

Ρένα Ρώση Ζαϊρη: Όσα αποκάλυψε για το το βιβλίο "Αστέρια στην Άμμο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η συγγραφέας Ρένα Ρώσση Ζαϊρη.

Η νέα δραματική σειρά του Alpha Κύπρου βασίζεται στο βιβλίο της Ρένας Ρώσση – Ζαϊρη «Αστέρια στην Άμμο» και θα κάνει πρεμιέρα την Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου στις 21:00, ενώ θα υπάρχει καθημερινή προβολή, από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή, στις 19:30.

 

 

Λίγο πριν την πολυαναμενόμενη πρεμιέρα, η γνωστή συγγραφέας βρέθηκε στο πλατό της εκπομπής της Χριστιάνας Αριστοτέλους και μίλησε για τον άνθρωπο που έγινε αφορμή για να γράψει στο συγκεκριμένο βιβλίο αλλά και για τα συναισθήματα της που θα γίνει σίριαλ ένα από τα βιβλία της. Η ίδια δήλωσε:

Είναι η δεύτερη φορά που γίνεται σήριαλ κάποιο βιβλίο μου και οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ανδρέα Γεωργίου και τον Κούλλη Νικολάου. Θα κλάψω πάρα πολύ γιατί είναι μια αληθινή ιστορία και οι πρωταγωνιστές ζουν και τον ξέρω τον πρωταγωνιστή. Άλλο να έχουνε πεθάνει κι άλλο να ζούνε.

Μετά τα Δίδυμα Φεγγάρια, άρχισε ο κόσμος να μου στέλνει τις ιστορίες τους. Όταν γράφεις ένα βιβλίο με τη δική σου φαντασία γίνεσαι ένα με τον ήρωα, τους πιάνω το χέρι σφιχτά. Πρέπει να είσαι αντικειμενικός και να καταλάβεις τον πρωταγωνιστή.

Στην παρουσίαση ενός βιβλίου μου σε μια πόλη της Ελλάδας με περίμενε ένας 80χρονος και μου λέει κορίτσι μου θέλω να σου πω για τη ζωή μου. Κάθισα κοντά του και όταν άρχισε να μου μιλάει μαγεύτηκα και στο βιβλίο τον λέω κοντορεβιθούλη. Μετά από λίγο όταν τελείωσε έμεινα με το στόμα ανοιχτό και τρελάθηκα με τον στόχο. Ότι τα λάθη τον γονέων παιδεύουν τα παιδιά. Αυτό είναι το βιβλίο γιατί ακουμπάμε στους ώμους των παιδιών μας πριν καλά καλά γεννηθούν. Με αγκάλιασε και μου είπε ότι είναι το μόνο όνειρο μου πριν πεθάνω. Αυτός όπως ακριβώς το δείχνει το σήριαλ, εγκατέλειψε την οικογένεια του.

Στην αρχή είναι η Αλεξία και είναι τρεις άνδρες, ο Μάξιμος ο Ίωνας και ο Ανδρέας τον ένα τον παντρεύεται, με τον άλλο κάνει παιδί και τον άλλο τον ερωτεύεται. Αυτά τα τρία παιδία μεγάλωσαν μαζί και δεν μπορούσαν να αντισταθούν και την ερωτεύτηκαν….

Δείτε όλα όσα δήλωσε η Ρένα Ρώσση Ζαϊρη στο «Με αγάπη Χριστιάνα»:

 

 

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξεκινάει η ΟΠΑΠ Basket League

Με εννέα ομάδες θα πραγματοποιηθεί το φετινό πρωτάθλημα καλαθόσφαιρας
11/10/2019 - 18:48

Euroleague: Κορυφαίος της πρεμιέρας ο Μάικ Τζέιμς της ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ο Αμερικανός αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης της πρώτης εβδομάδας
05/10/2019 - 09:56

Ντροπιαστική πρεμιέρα για τον Ολυμπιακό στην Euroleague

Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν ταπεινωτική ήττα από την Βιλερμπάν
05/10/2019 - 09:18

Ξεκίνησε με το... δεξί ο Παναθηναϊκός στην Euroleague

Νικ Καλάθης και Ντεσόν Τόμας οδήγησαν με ασφάλεια τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα
03/10/2019 - 23:58

Shhh... "Κρατάς μυστικό;": Απόψε η μεγάλη πρεμιέρα του Alpha (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα θα δούμε στην πολυαναμενόμενη πρεμιέρα της σειράς
03/10/2019 - 17:11

H Euroleague επιστρέφει...

Ξεκινάει ξανά η κορυφαία Ευρωπαϊκή διοργάνωση
02/10/2019 - 13:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έλαβε δείγματα από τη σορό του άτυχου Τέλη ο Ελλαδίτης ιατροδικαστής (ΦΩΤΟ)

Εξειδικευμένες τοξικολογικές εξετάσεις για να διαφανούν τα ποσοστά διοξειδίου του άνθρακα

Εξετάζει το υλικό από κάμερες η Αστυνομία για τη ληστεία στην Πάφο

Άγνωστοι άρπαξαν από δύο γυναίκες 30 χιλιάδες ευρώ έξω από τράπεζα

Στο Λίβανο επιχειρούν τα δύο αεροσκάφη του Τμήματος Δασών (ΦΩΤΟ)

Στάλθηκαν μετά από αίτημα του Λιβάνου για την αντιμετώπιση της πυρκαγιάς
Ελλάδα

2 εμπλοκές και 11 παραβιάσεις του ελληνικού εναέριου χώρου από τουρκικά F-16

Τέσσερα οπλισμένα τουρκικά αεροσκάφη αναχαιτίστηκαν από ελληνικά

Τραγωδία σε παιδικό σταθμό στην Ελλάδα: Αγοράκι 2,5 ετών πνίγηκε από τροφή

"Το μόνο σίγουρο, είναι πως έφυγε ένας μικρός άγγελος…»

Γίνε ο ήρωας του 18μηνου Παναγιώτη-Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1, που πάσχει και ο μικρός Αντώνης
Διεθνή

Ετοιμες οι κυρώσεις του Λευκού Οίκου για την Τουρκία

Περιμένουν την υπογραφή του Ντόναλντ Τραμπ

Ρωσία και Τουρκία βρίσκονται σε διαρκή επαφή για τις επιχειρήσεις στην Τουρκία

«Υπάρχουν επίσης δίαυλοι επικοινωνίας μεταξύ των στρατιωτικών»

tv news

Ο καιρός που Οδυσσέας και Ηλιάνα πρέπει να επιστρέψουν στην Ελλάδα πλησιάζει..

Το ζευγάρι φοβάται... «8 Λέξεις» Δείτε στα νέα διπλά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Ο Μάξιμος μαθαίνει από την Αλεξία ότι οι γονείς τους είχαν ερωτική σχέση...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 14/10/2019 - 21:15Η ΦΑΜΙΛΙΑ