Ψυχαγωγία

Ρένος Ρώτας: Ο ρόλος του στη σειρά "Αστέρια στην Άμμο" και η προσωπική του ζωή

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Ρένος Ρώτας. Ο νεαρός ηθοποιός που τη φετινή τηλεοπτική χρονιά πρωταγωνιστεί στη νέα δραματική σειρά του Alpha «Αστέρια στην Άμμο» μίλησε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους  για τη συμμετοχή του στη σειρά, τον ρόλο του, πως έγινε η συνεργασία με τον Ανδρέα Γεωργίου και τον Κόυλλη Νικολάου αλλά και για την προσωπική του ζωή. Ο ίδιος δήλωσε:

Έχει πολλές ανατροπές, Αυτα που είδατεείναι μόνο η εισαγωγή και η Ρένα καθε φορά μας εκπλήσσει.

Είδα ότι ο Αντρέας και ο Κούλλης έψαχναν ηθοποιύς για τις καινούργιες σειρές τους, δήλωσα ενδιαφέρον, πήγα στην ακρόαση, διάβασα την σκηνή και κανονικά όλα. Υπήρχε ένα μικρό πρόβλημα γιατί είχα περιοδεία στην Ελλάδα και αυτό δυσκόλευέ κάπως τα γυρίσματα αλλά βρήκαμε μια κοινή συνισταμένη και κλείσαμε Απρίλιο τη συμφωνία μας.

Κάνω τον Μάξιμο, ένας φιλόδοξος νεαρός που θα κυνηγήσει τα θέλω του. Είναι φουλ ερωτευμένος με την Αλεξία και θα το υπερασπιστεί όσο μπορεί και τα υπόλοιπα στην οθόνη…. Απ’ το βιβλίο είναι φοβερό το τι παλμό βγάζουν αυτοί οι ρόλοι. Εμείς απλά κληθήκαμε να ενσαρκώσουμε πλάσματα που ήδη υπάρχουν.

Μέχρι τώρα έχω πολύ γλυκιά γεύση από τον χώρο. Ήμουν πολύ τυχερός και λέω τυχερός γιατί έχω ακούσει πολλά και δεν έχω πετύχει κάποια δυσάρεστη κατάσταση.

Αυτή την περίοδο είμαι μόνος μου από τον Μάιο. Μου αρέσει η «επένδυση» σε άλλους ανθρώπους αλλά μου αρέσει και η μοναξιά. Ένα συνδυασμό αυτών των δυο επιδιώκω. Έχω ερωτευτεί δυνατά.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Στέλλα Στυλιανού αποκαλύπτει εάν θα επέστρεφε στο ψυχαγωγικό κομμάτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη καραντίνα, τα επαγγελματικά σχέδια και το "άγριο" πρωινό ξύπνημα
24/04/2020 - 07:31

O Ρώτας αφηγήθηκε παραμύθι και έδωσε τη δική του..."θεατρική παράσταση" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια πρωτοβουλία του Μουσείου Παραμυθιού με την στήριξη του Alpha Κύπρου και Alphanews.live
08/04/2020 - 10:41

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

"Ξέσπασε" ο Μάριος Αθανασίου για τη λανθασμένη αντιμετώπιση της απιστίας(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τον ρόλο στο "Έρωτας Μετά" και τη δική του φιλοσοφία περί προδοσίας
27/03/2020 - 07:35

H κόρη της Έμιλυς Κολιανδρή "εισέβαλε" στο πλάνο ενώ έκανε συνέντευξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Είδαμε για πρώτη φορά τη μικρή Σμαράγδα - Ποια ήταν η αντίδρασή της ηθοποιού;
25/03/2020 - 13:33

H Κολιανδρή αποκαλύπτει τι επιφυλάσσει ο ρόλος της στο "Έρωτας μετά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη νέα σειρά του Alpha Κύπρου που θα καθηλώσει
25/03/2020 - 08:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Συνελήφθη κοινοτάρχης χωριού στην επαρχία Πάφου

Φέρεται να απέσπασε από το κοινοτικό ταμείο ποσό ύψους 6 περίπου χιλιάδων ευρώ

Γεννήθηκε εν μέσω πανδημίας και τη λένε...Κορώνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το δεύτερο νεογνό θα βαφτιστεί από τους επισκέπτες του πάρκου

"Νησί των ανέμων" η Κύπρος για τις επόμενες ώρες (BINTEO)

Σάββατο με πολλά μποφόρ, Κυριακή με αυξημένη σκόνη στην ατμόσφαιρα
Ελλάδα

Ιδού η λίστα με τις 29 χώρες από τις οποίες θα δέχεται επισκέπτες η Ελλάδα

Διαμορφώθηκε μετά από εισήγηση της Eπιτροπής Λοιμωξιολόγων

Ενοχλεί η φιέστα που ετοιμάζει η Άγκυρα στην Αγία Σοφιά, λέει ο Στέλιος Πέτσας

Η αντίδραση της ελληνικής κυβέρνησης για το νέο "σόου" του Τούρκου Προέδρου

Δύο νέοι θάνατοι και τρία κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Δεκαέξι πολίτες νοσηλεύονται διασωληνωμένοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας
Διεθνή

Τερματίζει τη σχέση των ΗΠΑ με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας ο Τραμπ

"Ο κόσμος χρειάζεται απαντήσεις από Κίνα σχετικά με τον ιό., ρέπει να έχουμε διαφάνεια"

Για δολοφονία κατηγορείται ο αστυνομικός που γονάτισε στο λαιμό του Φλόιντ

Αναμένονται κατηγορίες εναντίον των άλλων 3 αξιωματικών που εμπλέκονται στο περιστατικό

Νέο επεισόδιο Τραμπ-Τwitter: Απειλεί με ρύθμιση ο Αμερικανός Πρόεδρος

Το Twitter παρενέβη εκ νέου σε ανάρτηση του Αμερικανού Προέδρου

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Σώτο Γονιό και…ροκ διάθεση!

Ένα εμπνευσμένο τηλεοπτικό ντουέτο, παρέα με τη Βασιλική Χατζηαδάμου και την ορχήστρα της!
Alpha TV Κύπρου

Κραυγή απόγνωσης από μία μονογονιό, ηρωίδα-μάνα ενός 21χρονου τετραπληγικού...

Η ρατσιστική αντιμετώπιση και οι κλειστές πόρτες αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 30/05/2020 - 03:30WORLD PARTY