Ψυχαγωγία

Ριάνα:Διαγράψτε το Snapchat τώρα! -Το "συγνώμη" της εφαρμογής και η κόντρα(ΦΩΤΟ)

Διαγράψτε το Snapchat λέει η Ριάνα, μετά τον σάλο για το παιχνίδι που καλεί τους χρήστες να την χαστουκίσουν

Ο ιστότοπος κοινωνικής δικτύωσης Snapchat ζήτησε συγγνώμη αφού ανάρτησε μια διαφήμιση για ένα παιχνίδι το οποίο προτείνει στους χρήστες να "χαστουκίσουν τη Ριάνα", με αποτέλεσμα η δημοφιλής τραγουδίστρια, θύμα κακοποίησης από τον σύντροφό της, να ζητήσει από τους θαυμαστές της να διαγράψουν την εφαρμογή.

Το Snapchat δημοσίευσε στις ΗΠΑ μια διαφήμιση για ένα παιχνίδι με τον τίτλο "Τι προτιμάς;"Ο χρήστης έχει δύο επιλογές: "να χτυπήσει τον Κρις Μπράουν" ή να "χαστουκίσει τη Ριάνα".

ριανα

Η διαφήμιση του Snapchat προκάλεσε σοκ σε πολλούς χρήστες, που εξέφρασαν την οργή τους με αναρτήσεις τους στους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης.

«Είναι τρομερό. Φοβερό που κάποιος μπόρεσε να το θεωρήσει αστείο. Φοβερό που κάποιος το βρήκε αρμόζον. Τρομερό που μια εταιρεία το ενέκρινε» ήταν το μήνυμα που ανήρτησε η Τσέλσι Κλίντον, η κόρη του πρώην προέδρου των ΗΠΑ Μπιλ Κλίντον, στο Twitter.

«Η διαφήμιση εξετάστηκε και εγκρίθηκε από λάθος, καθώς παραβιάζει τη διαφημιστική πολιτική μας. Αποσύραμε αμέσως τη διαφήμιση το περασμένο Σαββατοκύριακο, όταν το αντιληφθήκαμε. Λυπούμαστε που αυτό συνέβη» δήλωσε ένας εκπρόσωπος τύπου του Snapchat, σε ένα δελτίο τύπου που εστάλη σήμερα στο Γαλλικό Πρακτορείο.

ριανα

Την ίδια ώρα, η διάσημη τραγουδίστρια ανήρτησε ένα μήνυμα στο Instagram ζητώντας από τους θαυμαστές της να διαγράψουν την εφαρμογή.

«Καλό (μου) SNAPCHAT, γνωρίζετε ήδη ότι δεν είστε η αγαπημένη μου εφαρμογή. Προσπαθώ να καταλάβω ποιος ήταν ο στόχος αυτού του χάους! Ξοδέψατε χρήματα για να δώσετε ζωή σε κάτι που εσκεμμένα χλευάζει τα θύματα ενδοοικογενειακής βίας!!!» έγραψε η Ριάνα.

«Σκέφτομαι όλες τις γυναίκες, τα παιδιά και τους άνδρες θύματα ενδοοικογενειακής βίας στο παρελθόν και ιδίως όλους όσοι δεν έχουν ακόμα μιλήσει.. Δεν θα σας εγκαταλείψουμε! Ντροπή σε εσάς. Διαγράψτε αυτήν την εφαρμογή και τις συγγνώμες της» συμπλήρωσε.

λλ

Στις 18.30 ώρα Ελλάδα, μία και πλέον ώρα μετά τη δημοσίευση του μηνύματος, η μετοχή της Snap Inc., της θυγατρικής εταιρείας της Snapchat κατέγραφε πτώση 4,31% στο Χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης.

 

Επόμενο άρθρο

Χωρίζει οριστικά ο Τραμπ Τζούνιορ: Κατέθεσαν αίτηση διαζυγίου

Τι αναφέρουν σε κοινή τους δήλωση Βανέσα Τραμπ και Ντόναλντ Τραμπ Τζούνιορ
16/03/2018 - 11:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Ριάνα κινείται νομικά εναντίον του... πατέρα της!

Η κίνηση του πατέρα της που την οδήγησε στη συγκεκριμένη απόφαση...
16/01/2019 - 13:35

Οι συγκλονιστικές μαρτυρίες διάσημων γυναικών που έπεσαν θύματα βίας

Έσπασαν τη σιωπή τους, άνοιξαν την καρδιά τους και έστειλαν το δικό τους μήνυμα...
25/11/2018 - 15:10

Βαρύ πένθος για την Ριάνα - Πιστολέρο σκότωσε εν ψυχρώ τον ξάδερφό της (ΦΩΤΟ)

Θα σε αγαπώ για πάντα - Δεν μπορώ να πιστέψω πως το προηγούμενο βράδυ σε κρατούσα αγκαλιά
28/12/2017 - 10:57

Στο σφυρί το σπίτι που μένει η Ριάνα στη Νέα Υόρκη

Η πολυτελής μεζονέτα των 433 τετραγωνικών μέτρων πωλείται μόνο 16,9 εκατ. δολάρια
30/10/2017 - 15:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σεισμική δόνηση 3,4 βαθμών της κλίμακας ρίχτερ "ταρακούνησε" την Πάφο (ΦΩΤΟ)

Σύμφωνα με to EMSC, καταγράφηκε στις 11:18 το βράδυ της Δευτέρας

"Οχι" Ανωτάτου στις εφέσεις Κληρίδη για υπόθεση διαχωρισμού οικοπέδων στο Σκαλί

Τι δηλώνει ο πρώην Δημοτικός Μηχανικός του Δήμου Πάφου, Σάββας Σάββα

Στα χέρια του Δήμου Λευκωσίας το παλιό εργοστάσιο του ΣΟΠΑΖ (ΒΙΝΤΕΟ)

Γίνονται σκέψεις να αξιοποιηθεί για ακαδημαϊκή χρήση ή για ερευνητικά προγράμματα
Ελλάδα

Στις αρχές Απριλίου ο Αλέξης Τσίπρας αποφασίζει για τις κάλπες

Ένα “πακέτο” που θα φτάσει στο Μέγαρο Μαξίμου πιθανώς να ανατρέψει τα δεδομένα

Ο Ρουβίκωνας ανέλαβε την ευθύνη για την επίθεση στο Υπ. Περιβάλλοντος (ΦΩΤΟ)

Αιφνιδίασαν τα ξημερώματα τον φρουρό και έριξαν μπογιές στο κτίριο

Ένα εστιατόριο "πάνω στα σύννεφα" (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Εσείς θα το επιλέγατε για ένα γεύμα;
Διεθνή

Ο Μακρόν απέλυσε τον αρχηγό της Αστυνομίας λόγω "κίτρινων γιλέκων"

Αποφασισμένος να λάβει μέτρα για αποτροπή νέων επεισοδίων στην καρδιά της πρωτεύουσας

Παραιτείται ο "ισχυρός" άνδρας της Warner Bros μετά από σκάνδαλο

Ο Διευθύνων Σύμβουλος του κολοσσού αποχωρεί μετά τις φήμες για ερωτική σχέση με 26χρονη

Πέθαναν λίγο μετά την κατανάλωση δημητριακών

Περισσότεροι από 100 άνθρωποι νοσηλεύονται με υψηλό πυρετό και διανοητική σύγχυση

tv news

H συμμετοχή της Τατιάνας σε μια αστυνομική έφοδο παίρνει απρόβλεπτες διαστάσεις!

H Όλγα σε απελπιστική κατάσταση στο ξενοδοχείο... «To Τατουάζ» Τρίτη Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Αντρέας και Κάτια συναντιόνται τυχαία στο ίδιο μαγαζί με τη Ρένα και τον Σταύρο

Η Μαρίνα αντιμέτωπη με μια σειρά από κινδύνους...«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 19/03/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ