Ψυχαγωγία

Ριάνα:Διαγράψτε το Snapchat τώρα! -Το "συγνώμη" της εφαρμογής και η κόντρα(ΦΩΤΟ)

Διαγράψτε το Snapchat λέει η Ριάνα, μετά τον σάλο για το παιχνίδι που καλεί τους χρήστες να την χαστουκίσουν

Ο ιστότοπος κοινωνικής δικτύωσης Snapchat ζήτησε συγγνώμη αφού ανάρτησε μια διαφήμιση για ένα παιχνίδι το οποίο προτείνει στους χρήστες να "χαστουκίσουν τη Ριάνα", με αποτέλεσμα η δημοφιλής τραγουδίστρια, θύμα κακοποίησης από τον σύντροφό της, να ζητήσει από τους θαυμαστές της να διαγράψουν την εφαρμογή.

Το Snapchat δημοσίευσε στις ΗΠΑ μια διαφήμιση για ένα παιχνίδι με τον τίτλο "Τι προτιμάς;"Ο χρήστης έχει δύο επιλογές: "να χτυπήσει τον Κρις Μπράουν" ή να "χαστουκίσει τη Ριάνα".

ριανα

Η διαφήμιση του Snapchat προκάλεσε σοκ σε πολλούς χρήστες, που εξέφρασαν την οργή τους με αναρτήσεις τους στους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης.

«Είναι τρομερό. Φοβερό που κάποιος μπόρεσε να το θεωρήσει αστείο. Φοβερό που κάποιος το βρήκε αρμόζον. Τρομερό που μια εταιρεία το ενέκρινε» ήταν το μήνυμα που ανήρτησε η Τσέλσι Κλίντον, η κόρη του πρώην προέδρου των ΗΠΑ Μπιλ Κλίντον, στο Twitter.

«Η διαφήμιση εξετάστηκε και εγκρίθηκε από λάθος, καθώς παραβιάζει τη διαφημιστική πολιτική μας. Αποσύραμε αμέσως τη διαφήμιση το περασμένο Σαββατοκύριακο, όταν το αντιληφθήκαμε. Λυπούμαστε που αυτό συνέβη» δήλωσε ένας εκπρόσωπος τύπου του Snapchat, σε ένα δελτίο τύπου που εστάλη σήμερα στο Γαλλικό Πρακτορείο.

ριανα

Την ίδια ώρα, η διάσημη τραγουδίστρια ανήρτησε ένα μήνυμα στο Instagram ζητώντας από τους θαυμαστές της να διαγράψουν την εφαρμογή.

«Καλό (μου) SNAPCHAT, γνωρίζετε ήδη ότι δεν είστε η αγαπημένη μου εφαρμογή. Προσπαθώ να καταλάβω ποιος ήταν ο στόχος αυτού του χάους! Ξοδέψατε χρήματα για να δώσετε ζωή σε κάτι που εσκεμμένα χλευάζει τα θύματα ενδοοικογενειακής βίας!!!» έγραψε η Ριάνα.

«Σκέφτομαι όλες τις γυναίκες, τα παιδιά και τους άνδρες θύματα ενδοοικογενειακής βίας στο παρελθόν και ιδίως όλους όσοι δεν έχουν ακόμα μιλήσει.. Δεν θα σας εγκαταλείψουμε! Ντροπή σε εσάς. Διαγράψτε αυτήν την εφαρμογή και τις συγγνώμες της» συμπλήρωσε.

λλ

Στις 18.30 ώρα Ελλάδα, μία και πλέον ώρα μετά τη δημοσίευση του μηνύματος, η μετοχή της Snap Inc., της θυγατρικής εταιρείας της Snapchat κατέγραφε πτώση 4,31% στο Χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης.

 

Επόμενο άρθρο

Χωρίζει οριστικά ο Τραμπ Τζούνιορ: Κατέθεσαν αίτηση διαζυγίου

Τι αναφέρουν σε κοινή τους δήλωση Βανέσα Τραμπ και Ντόναλντ Τραμπ Τζούνιορ
16/03/2018 - 11:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έγκυος η Ριάνα; Οι φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλίτσα και οι φήμες(ΦΩΤΟ)

Η ποπ τραγουδίστρια έχει απασχολήσει τα διεθνή Μέσα με τη νέα της σιλουέτα
18/09/2019 - 11:52

Ένα μουσείο... αφιερωμένο στη Ριάνα!

Η πρωθυπουργός των Μπαρμπέιντος σχεδιάζει ένα μουσείο αφιερωμένο στην τραγουδίστρια
01/08/2019 - 17:04

Άναυδη η Ριάνα: Βρήκε τη σωσία της και είναι μόλις εννέα ετών! (ΦΩΤΟ)

Το σχόλιο της γνωστής τραγουδίστριας όταν αντίκρισε την φωτογραφία της μικρής
24/07/2019 - 15:05

Η Ριάνα είναι η πλουσιότερη τραγουδίστρια στον κόσμο!

"Αφήνει" πίσω της Μαντόνα, Σελίν Ντιόν και Μπιγιονσέ
05/06/2019 - 08:45

Η Ριάνα κινείται νομικά εναντίον του... πατέρα της!

Η κίνηση του πατέρα της που την οδήγησε στη συγκεκριμένη απόφαση...
16/01/2019 - 13:35

Οι συγκλονιστικές μαρτυρίες διάσημων γυναικών που έπεσαν θύματα βίας

Έσπασαν τη σιωπή τους, άνοιξαν την καρδιά τους και έστειλαν το δικό τους μήνυμα...
25/11/2018 - 15:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι ξεκαθαρίζει το Υπ. Παιδείας για τα προγράμματα Αλφαβητισμού

Καλεί τους εμπλεκόμενους φορείς να στηρίξουν την προσπάθεια αναβάθμισης

"Eπεισόδιο" ανάμεσα σε κυνηγούς και ακτιβιστές στο Παραλίμνι (BINTEO)

Εικόνες από την άγρια καταδίωξη μελών περιβαλλοντικής οργάνωσης

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο, στο ύψος των Λατσιών

Οδηγός απώλεσε τον έλεγχο του οχήματός του - Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

Δήμαρχος στη Γαλλία υποχρεώνει τους κατοίκους της πόλης να είναι χαρούμενοι

Τους απαγορεύει να ακούν λυπητερή μουσική ή να διαβάζουν βιβλία με κακό τέλος

Τραμπ: «Η έσχατη επιλογή μας με το Ιράν είναι να πάμε σε πόλεμο»

Για "οικονομική τρομοκρατία"​​​​​​​ κάνει λόγο ο επικεφαλής της ιρανικής διπλωματίας

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 06:00KITCHEN LAB