Ψυχαγωγία

Snik:"Δεν έχω τελειώσει το Λύκειο" - Το μήνυμα που στέλνει... (ΦΩΤΟ)

Για τα παιδικά του χρόνια, τη γειτονιά όπου μεγάλωσε, το διαζύγιο των γονιών του, αλλά και τον έρωτα, μίλησε ο Snik σε συνέντευξή του στην εφημερίδα Lifo. «Γεννήθηκα στην Αθήνα, στην Κηφισιά, και έζησα εκεί μέχρι τα 12. Τότε οι γονείς μου χώρισαν και μετακόμισα στο κέντρο της Αθήνας, στην πλατεία Βικτωρίας, επειδή ήθελα να μείνω με τη μητέρα μου. Η γειτονιά μου ήταν ο Άγιος Παντελεήμονας, ο Άγιος Παύλος, η Κυψέλη… Το κέντρο έχει παίξει μεγάλο ρόλο στη μουσική μου. Έχω δει σκληρές εικόνες σε μικρή ηλικία που καθόρισαν τον τρόπο που μεγάλωσα. Όλα αυτά με ωρίμασαν, βέβαια, με έκαναν καλό άνθρωπο, κι ας με μεγάλωσαν πρόωρα», δήλωσε ο Snik.

Και πρόσθεσε: «Υπάρχουν σχόλια που λένε ότι ήμουν παιδί πλουσίων, αλλά δεν ισχύει, μακάρι να είχα πλούσιους γονείς. Ο πατέρας μου ήταν οδηγός. Αν ήμουν πλούσιος, δεν ξέρω πού θα είχα καταλήξει, αν θα ήμουν εδώ που είμαι τώρα, αν θα ήμουν αυτός που είμαι. Μεγάλωσα με τη μητέρα μου, η οποία με έχει βοηθήσει πάρα πολύ, και από ένα σημείο κι έπειτα μεγάλωσα μόνος μου»

Αίσθηση προκάλεσε η αποκάλυψή του ότι δεν έχει ολοκληρώσει τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. «Έχω μάθει αγγλικά από πολύ νωρίς. Μπορεί να μην έχω τελειώσει το λύκειο, αλλά είμαι διαβασμένος. Έχω διαβάσει και διαβάζω τα πράγματα που θέλω εγώ και με ενδιαφέρουν κι έχω βγάλει το σχολείο του δρόμου. Έχω φίλους μου που πήραν πτυχίο στα 26 και αυτήν τη στιγμή δουλεύουν ως σερβιτόροι. Δεν το λέω υποτιμητικά, αλλά είναι φοβερό να έχεις φάει δέκα χρόνια πάνω από βιβλία και να μην μπορείς να κάνεις όσα ονειρευόσουν», είπε.

 

Πηγή
hellomagazine.gr
Επόμενο άρθρο

"Με θυμώνει όταν κάποιος νοσεί από...καρκίνο να αντιμετωπίζεται ως μελλοθάνατος"

Συγκινεί ο Αντίνοος Αλμπάνης με την εξομολόγηση καρδιάς που κάνει
15/11/2019 - 10:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Snik: Η πρώτη δημόσια αναφορά στην προσωπική του ζωή: "Είμαι πολύ χαρούμενος"

Δείτε τι δήλωσε για τη σχέση του με την Ηλιάνα Παπαγεωργίου
14/11/2019 - 09:21

Ηλιάνα Παπαγεωργίου-Snik: Ταξίδι στο Μιλάνο! (ΦΩΤΟ)

Ο ραπερ ακολουθεί παντού την αγαπημένη του
12/11/2019 - 12:51

Ηλιάνα Παπαγεωργίου-Snik: Έκαναν το επόμενο βήμα στη σχέση τους!

Η σχέση τους πάει από το καλό στο καλύτερο
10/11/2019 - 13:50

Γιώργος Λιάγκας: "Μου στέλνουν μηνύματα οπαδοί του Snik ότι θα με σκοτώσουν..."

Οι δηλώσεις του παρουσιαστή που προκάλεσαν την έντονη αντίδραση των φαν του ραπερ
08/11/2019 - 14:43

"Η Ηλιάνα είναι ευτυχισμένη και χαρούμενη. Τη βλέπω πολύ ολοκληρωμένη..."

Όσα αποκάλυψε στενή συνεργάτιδα της για τη σχέση της με τον Snik
04/11/2019 - 11:19

Η νέα βραδινή έξοδος της Ηλιάνας Παπαγεωργίου και του Snik (ΦΩΤΟ)

Δείτε που εντόπισε το ερωτευμένο ζευγάρι ο φωτογραφικός φακός
29/10/2019 - 13:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο νοσοκομείο μοτοσικλετιστής μετά από τροχαίο στη Λεωφόρο Καλλιπόλεως

Στο σημείο έσπευσαν μέλη της Αστυνομίας και ασθενοφόρο

Υπ. Υγείας: Ανυπόστατες οι καταγγελίες για προβλήματα στην εφαρμογή του ΓεΣΥ

Τι απαντά ο Κωνσταντίνος Ιωάννου στις αναφορές βουλευτών

Πως θα κινηθεί ο καιρός τις επόμενες μέρες;

Bροχές, καταιγίδες και χαμηλές θερμοκρασίες προβλέπει η Μετεωρολογική
Ελλάδα

Να μην πρωτοκολληθεί η συμφωνία Τουρκίας-Λιβύης αιτήθηκε στον ΟΗΕ η Αθήνα

"Συνάφθηκε κακόπιστα και παραβιάζει το Δίκαιο της Θάλασσας"

Έβρος: Κάτοικος αντιλήφθηκε τουρκική σημαία σε ελληνικό έδαφος (ΦΩΤΟ)

Η συγκεκριμένη νησίδα “επικοινωνεί” με το τουρκικό έδαφος
Διεθνή

Τραμπ: "Γελοίες" οι κατηγορίες σε βάρος μου

Η αντίδραση του Αμερικανού Προέδρου για το κατηγορητήριο που ανακοίνωσαν οι Δημοκρατικοί

Τα Χριστούγεννα ενός άστεγου μέσα από τη φαντασία του Banksy (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η τοιχογραφία του διάσημου street artist στο Birmingham που στέλνει ένα ηχηρό μήνυμα

Σίγησε για πάντα η φωνή του ιστορικού συγκροτήματος Roxette (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πορεία της προς τη δόξα και το συγκινητικό αντίο του συνεργάτη της

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 10/12/2019 - 20:20ALPHA NEWS