Ψυχαγωγία

Σωτηρίου-Κορτζιά: "Παντρευόμαστε τα Χριστούγεννα του 2019 στη Λεμεσό" (ΒΙΝΤΕΟ)

O Πιέρος Σωτηρίου και η Μαρία Κορτζιά βρέθηκαν καλεσμένοι στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησαν για την κοινή τους συμβίωση στην Δανία, τα μελλοντικά τους σχέδια για τον γάμο αλλά και τα μειονεκτήματα που έχουν.

Οι δυο τους εκμυστηρεύτηκαν στην Χριστιάνα Αριστοτέλους τί ήταν αυτό που τους κέρδισε ο ένας στον άλλον. Η Μαρία Κορτζιά, απάντησε:

Στον Πιέρο, με κέρδισε ότι είναι πολύ προσγειωμένος, ότι με σέβεται και ότι με κυνήγησε με όμορφο και σοβαρό τρόπο.

Με τον διεθνή ποδοσφαιριστή της Κοπεγχάγης, στη συνέχεια να αποκαλύπτει την πρώτη φορά που την είδε

Τη Μαρία την είδα μέσω Facebook και μετά στο θέατρο Λακατάμιας που χόρευε. Πήγα να την δω.

Οι δυο τους έχουν περάσει πολλές ευτυχισμένες στιγμές αλλά και δύσκολες. Το μοντέλο αναφέρθηκε στην πιο δύσκολη στιγμή που πέρασε στην σχέση της με τον Πιέρο

Η πιο δύσκολη και σημαντική στιγμή ήταν αυτή της μεταγραφής, που έπρεπε να ταξιδέψω να τα αφήσω όλα πίσω, Τους συγγενείς μου, την οικογένεια μου αλλά και την δουλειά μου στην Κύπρο.

Με τον Πιέρο Σωτηρίου να συμπληρώνει ότι η μετακόμιση τους στην Δανία όμως, τους έφερε πιο κοντά.

k

Όσο για τα ελαττώματα τους και τους λόγους που τσακώνονται, το ζευγάρι αποκάλυψε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους.

Μαρία:Ο Πιέρος είναι τελειομανής. Τσακωνόμαστε για μικροπράγματα.

Πιέρος:Η Μαρία θέλει πάντα να προγραμματίζω τα σχέδια μου μια εβδομάδα πριν, αλλά εγώ δεν μπορώ.

Ο γάμος θα γίνει τα Χριστούγεννα του 2019. Οι αναφέρθηκαν μίλησαν για το γαμήλιο γεγονός αλλά και για την πρόταση γάμου.

Η πρόταση γάμου έγινε πέρσυ το καλοκαίρι στην Σκιάθο.Ήταν μπροστά σε 5-6 φίλους. Ήταν η πιο ωραία μέρα της ζωής μου. Δεν το περίμενα.

Έχουμε ξεκινήσει τους προγραμματισμούς. Ο γάμος θα γίνει στη Λεμεσό. Η Λεμεσός μας αρέσει πάρα πολύ. Δεν είναι κανείς μας από εκεί, αλλα μας αρέσει. Θα είμαστε δυο μέρες εκεί.

 

Δείτε την συνέντευξη τους στην Χριστιάνα Αριστοτέλους, την σχέση με τα πεθερικά τους, την κρίση που βίωσαν στη σχέση τους αλλά και το αφιέρωμα για την σχέση τους από τον Τάσο Ευαγγέλου

 

 

 

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Η Κιμ Καρντάσιαν πόσταρε φωτογραφία με το χειρότερο photoshop της ιστορίας

Βραβείο χειρότερης παρέμβασης σε φωτογραφία για την βασίλισσα του Instagram
26/03/2018 - 15:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αντώνης Ρέμος: Η στιγμή που λύγισε πάνω στη σκηνή και ξέσπασε σε λυγμούς(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για τη συναυλία του με τους UB40 και γιατί δεν έγινε η εκπομπή με τον Alpha
11/07/2019 - 17:28

H Mίρκα Παπακωνσταντίνου αποκαλύπτει το ρόλο της στα "Αστέρια στην Άμμο"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκίνησή της on air και η εξομολόγησή για τον Κούλλη Νικολάου
09/07/2019 - 17:54

Βαρβάρα Ζαχαρίου: Πρόωρη αποχώρηση από το..."Με αγάπη Χριστιάνα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που δεν βρίσκεται στην εκπομπή και η επόμενη χρονιά
09/07/2019 - 16:41

Αποχωρεί από το πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα" η...Ιωάννα Λαμπροπούλου!

Ο λόγος που δεν συνεχίζει, η "έκπληξη" για τη νέα σεζόν και όλες οι λεπτομέρειες
06/07/2019 - 11:49

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Η παράσταση "Δείπνο με φίλους" και όσα δήλωσε στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
02/07/2019 - 17:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κλείνει προσωρινά το Δημοτικό Κολυμβητήριο Λευκωσίας

Τι αναφέρει σε ανακοίνωση του για τους λόγους που κλείνει

"Το κράτος θέλει να αποφεύγει να λέει ότι έχει ανάπηρους πολέμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα προβλήματα των πολεμιστών του 1974 ανέλυσε στον Alpha Κύπρου ο Γιώργος Γρουτίδης

"Άλλο ένα περιστατικό έμφυλης και σεξιστικής βίας που αποδεικνύει την ανισότητα"

Τι λέει η Επίτροπος Ισότητας Φύλων για τη διερευνώμενη υπόθεση ομαδικού βιασμού
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS