Ψυχαγωγία

Στην Κουζίνα με τη Μενεγάκη - Φτιάχνει κορμό σοκολάτας και μας δίνει τη συνταγή

H ωραία Ελένη της τηλεόρασης μπαίνει στην κουζίνα, μαγειρεύει και μας δίνει τη πεντανόστιμη συνταγή της.

Η ίδια αν και δεν είναι γλυκατζού έχει αδυναμία στα μπακλαβαδάκια και στον κορμό σοκολάτας. Η παρουσιάστρια λοιπόν, μπήκε πίσω από την κουζίνα και σε τρία απλά βήματα μας σερβίρει το πιο γλυκό αποτέλεσμα.

Πάρτε μολύβι και χαρτί και κάντε την Κυριακή σας πιο γλυκιά...

ooo

Εύκολος και πεντανόστιμος κορμός με 3 μόνο υλικά! Δοκιμάστε τη συνταγή και… περιμένω εντυπώσεις! 1)Λιώνουμε 300g κουβερτούρα σε μπεν μαρί.

2)Προσθέτουμε 2 κ.σ. Μακεδονικό Ταχίνι με Πορτοκάλι και 200g Μακεδονικό Χαλβά με γεύση Βανίλια σε κύβους.

3)Προαιρετικά, προσθέτουμε ξηρούς καρπούς.

4)Τοποθετούμε το μείγμα σε μια φόρμα ζαχαροπλαστικής και το βάζουμε στο ψυγείο για περίπου 3 ώρες….Ο κορμός μας είναι έτοιμος! Καλή μας απόλαυση!

Επόμενο άρθρο

Η δίαιτα των 7 ημερών της Φαίης Σκορδά! - Το πρόγραμμα που την κρατά σε φόρμα...

Το μυστικό της παρουσιάστριας για να κρατά ιδανικές τις αναλογίες της
29/04/2018 - 11:12

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Mενεγάκη μας έδειξε πρώτη φορά το πρόσωπο της κόρης της και είναι...ολόιδιες!

Η ομοιότητα με τη κόρη της, Βαλερία και η φωτογραφία από τις χαλαρές στιγμές τους
13/03/2019 - 11:54

H Eλένη Μενεγάκη "γιορτάζει" τους 1 εκατομμύριο followers (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη γυναίκα σε Ελλάδα και Κύπρο που τα κατάφερε
07/02/2019 - 12:41

Ελένη Μενεγάκη: Το εντυπωσιακό ρεβεγιόν με πυροτεχνήματα και... οι καμήλες(ΦΩΤΟ)

Δείτε την οικογένεια στην έρημο και πώς υποδέχθηκε το νέο έτος!
01/01/2019 - 11:21

Η Ελένη Μενεγάκη μας δείχνει τον κήπο του σπιτιού της στην Αθήνα(ΦΩΤΟ)

Γεμάτο ελιές και μια μια μικρή τσουλήθρα μας "προκαλεί" να τον θαυμάσουμε
03/12/2018 - 09:32

H Eλένη Μενεγάκη μας δείχνει πρώτη φορά το πρόσωπο της μικρής της κόρης(ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομοιότητα με την Μαρίνα και η αυθόρμητη κίνηση on air...
25/10/2018 - 09:30

Η Ελένη Μενεγάκη στην... παιδική χαρά με την μικρή της κόρη, Μαρίνα(ΦΩΤΟ)

Απόδραση στην Άνδρο με παιχνιδιάρικη διάθεση
21/10/2018 - 10:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μεθυσμένος οδηγός προκάλεσε τροχαίο και "έγινε καπνός"

Εντοπίστηκε από την Αστυνομία στη Λάρνακα και συνελήφθη

Μειωμένος κατά 400.000 ευρώ ο προϋπολογισμός του ΡΙΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Εγκρίθηκε το πρωί από το Υπουργικό Συμβούλιο - Χρονοδιάγραμμα για επίλυση των εργασιακών
Ελλάδα

Τραμπ: Οι ΗΠΑ διαμορφώθηκαν από τον ελληνικό πολιτισμό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αμερικανός Πρόεδρος έπλεξε το εγκώμιο των ΗΠΑ

Στις αρχές Απριλίου ο Αλέξης Τσίπρας αποφασίζει για τις κάλπες

Ένα “πακέτο” που θα φτάσει στο Μέγαρο Μαξίμου πιθανώς να ανατρέψει τα δεδομένα

Ο Ρουβίκωνας ανέλαβε την ευθύνη για την επίθεση στο Υπ. Περιβάλλοντος (ΦΩΤΟ)

Αιφνιδίασαν τα ξημερώματα τον φρουρό και έριξαν μπογιές στο κτίριο
Διεθνή

Ισχυρός σεισμός 6,2 βαθμών Ρίχτερ στην Τουρκία

Σημειώθηκε 123 χιλιόμετρα βορειοδυτικά της Αττάλειας

Εξηγήσεις για τις δηλώσεις Ερντογάν ζητά ο Αυστραλός Πρωθυπουργός

Καλεί τον Τούρκο πρεσβευτή μετά το μακελειό στα τζαμιά στη Νέα Ζηλανδία

tv news

Ο Ορφέας λέει στη Χριστίνα πως έχει παιδί αλλά αρνείται να πει λεπτομέρειες...

Η Τατιάνα θα δεχτεί μια απροσδόκητη επίσκεψη... «To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα βάζει σε εφαρμογή το σχέδιο της και πλησιάζει ερωτικά τον Γιάννη...

Ο Αντρέας αρχίζει να παρακολουθεί την Μαρίνα.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/03/2019 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ