Ψυχαγωγία

Στην Κουζίνα με τη Μενεγάκη - Φτιάχνει κορμό σοκολάτας και μας δίνει τη συνταγή

H ωραία Ελένη της τηλεόρασης μπαίνει στην κουζίνα, μαγειρεύει και μας δίνει τη πεντανόστιμη συνταγή της.

Η ίδια αν και δεν είναι γλυκατζού έχει αδυναμία στα μπακλαβαδάκια και στον κορμό σοκολάτας. Η παρουσιάστρια λοιπόν, μπήκε πίσω από την κουζίνα και σε τρία απλά βήματα μας σερβίρει το πιο γλυκό αποτέλεσμα.

Πάρτε μολύβι και χαρτί και κάντε την Κυριακή σας πιο γλυκιά...

ooo

Εύκολος και πεντανόστιμος κορμός με 3 μόνο υλικά! Δοκιμάστε τη συνταγή και… περιμένω εντυπώσεις! 1)Λιώνουμε 300g κουβερτούρα σε μπεν μαρί.

2)Προσθέτουμε 2 κ.σ. Μακεδονικό Ταχίνι με Πορτοκάλι και 200g Μακεδονικό Χαλβά με γεύση Βανίλια σε κύβους.

3)Προαιρετικά, προσθέτουμε ξηρούς καρπούς.

4)Τοποθετούμε το μείγμα σε μια φόρμα ζαχαροπλαστικής και το βάζουμε στο ψυγείο για περίπου 3 ώρες….Ο κορμός μας είναι έτοιμος! Καλή μας απόλαυση!

Επόμενο άρθρο

Η δίαιτα των 7 ημερών της Φαίης Σκορδά! - Το πρόγραμμα που την κρατά σε φόρμα...

Το μυστικό της παρουσιάστριας για να κρατά ιδανικές τις αναλογίες της
29/04/2018 - 11:12

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Eλένη Μενεγάκη "γιορτάζει" τους 1 εκατομμύριο followers (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη γυναίκα σε Ελλάδα και Κύπρο που τα κατάφερε
07/02/2019 - 12:41

Ελένη Μενεγάκη: Το εντυπωσιακό ρεβεγιόν με πυροτεχνήματα και... οι καμήλες(ΦΩΤΟ)

Δείτε την οικογένεια στην έρημο και πώς υποδέχθηκε το νέο έτος!
01/01/2019 - 11:21

Η Ελένη Μενεγάκη μας δείχνει τον κήπο του σπιτιού της στην Αθήνα(ΦΩΤΟ)

Γεμάτο ελιές και μια μια μικρή τσουλήθρα μας "προκαλεί" να τον θαυμάσουμε
03/12/2018 - 09:32

H Eλένη Μενεγάκη μας δείχνει πρώτη φορά το πρόσωπο της μικρής της κόρης(ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομοιότητα με την Μαρίνα και η αυθόρμητη κίνηση on air...
25/10/2018 - 09:30

Η Ελένη Μενεγάκη στην... παιδική χαρά με την μικρή της κόρη, Μαρίνα(ΦΩΤΟ)

Απόδραση στην Άνδρο με παιχνιδιάρικη διάθεση
21/10/2018 - 10:20

Ελένη Μενεγάκη: "Σπάει τη σιωπή" της και απαντά πρώτη φορά στους επικριτές της

Η σχέση της με τα social media και η προβολή των ιδιωτικών στιγμών
17/09/2018 - 08:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παρανάλωμα του πυρός τέσσερις επιχειρήσεις στην καρδιά του Πρωταρά (ΦΩΤΟ)

Μεγάλη μάχη με τις φλόγες έδωσαν τα μέλη της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας

Που βρίσκεται σήμερα ο 13χρονος που σκότωσε την αδελφή του (ΒΙΝΤΕΟ)

Κενά στη Νομοθεσία χωρίς να καταλήξουν οι Αρμόδιες Αρχές
Ελλάδα

Ρενέ Στυλιαρά: "Γράφω όπως ακριβώς αναπνέω" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρώτο της στιχάκι, το ταξίδι της μέχρι την έκδοση, η έμπνευση της και το νέο της βιβλίο

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος
Διεθνή

Κροατία: Γυναίκα σκότωσε την αδελφή της και την είχε στη κατάψυξη για 18 χρόνια

Η μικρή της αδελφή ήταν δηλωμένη από την οικογένεια ως εξαφανισμένη από το 2000

Τουρκία και Αμερική θα αποσύρουν τα στρατεύματά τους από τη Συρία

Οι ΗΠΑ θα διατηρήσουν μια «μικρή» ομάδα, περίπου «200 στρατιωτικών»

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ