Ψυχαγωγία

Στην Κουζίνα με τη Μενεγάκη - Φτιάχνει κορμό σοκολάτας και μας δίνει τη συνταγή

H ωραία Ελένη της τηλεόρασης μπαίνει στην κουζίνα, μαγειρεύει και μας δίνει τη πεντανόστιμη συνταγή της.

Η ίδια αν και δεν είναι γλυκατζού έχει αδυναμία στα μπακλαβαδάκια και στον κορμό σοκολάτας. Η παρουσιάστρια λοιπόν, μπήκε πίσω από την κουζίνα και σε τρία απλά βήματα μας σερβίρει το πιο γλυκό αποτέλεσμα.

Πάρτε μολύβι και χαρτί και κάντε την Κυριακή σας πιο γλυκιά...

ooo

Εύκολος και πεντανόστιμος κορμός με 3 μόνο υλικά! Δοκιμάστε τη συνταγή και… περιμένω εντυπώσεις! 1)Λιώνουμε 300g κουβερτούρα σε μπεν μαρί.

2)Προσθέτουμε 2 κ.σ. Μακεδονικό Ταχίνι με Πορτοκάλι και 200g Μακεδονικό Χαλβά με γεύση Βανίλια σε κύβους.

3)Προαιρετικά, προσθέτουμε ξηρούς καρπούς.

4)Τοποθετούμε το μείγμα σε μια φόρμα ζαχαροπλαστικής και το βάζουμε στο ψυγείο για περίπου 3 ώρες….Ο κορμός μας είναι έτοιμος! Καλή μας απόλαυση!

Επόμενο άρθρο

Η δίαιτα των 7 ημερών της Φαίης Σκορδά! - Το πρόγραμμα που την κρατά σε φόρμα...

Το μυστικό της παρουσιάστριας για να κρατά ιδανικές τις αναλογίες της
29/04/2018 - 11:12

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Ελένη Μενεγάκη ως... "βασίλισσα" για φαγητό με το γιο της (ΦΩΤΟ)

Ο Άγγελος Λάτσιος φωτογράφισε τη μαμά του την ώρα που τρώνε
04/04/2019 - 10:22

H Mενεγάκη μας έδειξε πρώτη φορά το πρόσωπο της κόρης της και είναι...ολόιδιες!

Η ομοιότητα με τη κόρη της, Βαλερία και η φωτογραφία από τις χαλαρές στιγμές τους
13/03/2019 - 11:54

H Eλένη Μενεγάκη "γιορτάζει" τους 1 εκατομμύριο followers (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη γυναίκα σε Ελλάδα και Κύπρο που τα κατάφερε
07/02/2019 - 12:41

Ελένη Μενεγάκη: Το εντυπωσιακό ρεβεγιόν με πυροτεχνήματα και... οι καμήλες(ΦΩΤΟ)

Δείτε την οικογένεια στην έρημο και πώς υποδέχθηκε το νέο έτος!
01/01/2019 - 11:21

Η Ελένη Μενεγάκη μας δείχνει τον κήπο του σπιτιού της στην Αθήνα(ΦΩΤΟ)

Γεμάτο ελιές και μια μια μικρή τσουλήθρα μας "προκαλεί" να τον θαυμάσουμε
03/12/2018 - 09:32

H Eλένη Μενεγάκη μας δείχνει πρώτη φορά το πρόσωπο της μικρής της κόρης(ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομοιότητα με την Μαρίνα και η αυθόρμητη κίνηση on air...
25/10/2018 - 09:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Εν αναμονή της απάντησης από το Ισραήλ οι έρευνες στην Κόκκινη λίμνη

Ψάχνουν την τρίτη βαλίτσα με τη σορό της Μαρικάρ και την 6χρονη Σιέρα στον Ξυλιάτο

Ίδια δεδομένα για το Δημήτρη Χριστόφια

Σε κρίσιμη αλλά σταθερή κατάσταση νοσηλεύεται στο ΓΝ Λευκωσίας

Τους έταζαν δάνεια από τράπεζες του εξωτερικού και "τσέπωναν" τα χρήματα

Νέα υπόθεση απάτης διερευνά η Αστυνομία στη Λεμεσό
Ελλάδα

O λογαριασμός 836 ευρώ σε εστιατόριο στη Μύκονο που έχει γίνει viral (ΦΩΤΟ)

Άναυδοι έμειναν οι πελάτες που δεν γνώριζαν τις τιμές του καταλόγου

Έλληνες κρατούμενοι είχαν καταπιεί 121 σακουλάκια κάνναβης

Οι δυο κρατούμενοι παρέμειναν στο Νοσοκομείο ώσπου να αποβάλλουν τα σφαιρίδια

Η απάντηση του Ελληνικού ΥΠΕΞ στην Τουρκία για τη Γενοκτονία Ποντίων

"Ακόμη μια αδόκιμη προσπάθεια παραποίησης της ιστορίας"
Διεθνή

Άνοιξαν οι κάλπες για τις Ευρωεκλογές σε Βρετανία και Ολλανδία

Φαβορί για την πρώτη θέση το νεοσύστατο κόμμα του Νάιτζελ Φάρατζ

Νέα σαφής προειδοποίηση των ΗΠΑ προς την Τουρκία για τους S-400 

Ερντογάν και Τραμπ ενδέχεται να συναντηθούν σύντομα, δηλώνει Τούρκος αξιωματούχος 

Τοξικό φύκι αποδεκατίζει εκατομμύρια σολομούς εκτροφής στη Νορβηγία

"Η εξάπλωση είναι ταχύτατη γύρω από την ακτή της βόρειας Νορβηγίας και δεν σταματάει"

tv news

Ο Ορφέας αφήνει πίσω του ένα ακόμα θύμα, οδηγώντας τον Σέκερη σε απόγνωση...

Ο Στέφανος απολύει τη Νίκη από το μαγαζί του... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα δεν είναι σίγουρη αν θέλει να ανοίξει το φάκελο της Κάτιας...

Η Κάτια χάνει τη γη κάτω απ’τα πόδια της «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 23/05/2019 - 09:30DEAL