Ψυχαγωγία

Συγκινεί η Τζώρτζια:Ο τραυματισμός του πατέρα της και ο καρκίνος της μητέρας της

Η Τζώρτζια Παναγή, βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και για τις δύσκολες στιγμές που βίωσε με τον τραυματισμό του πατέρα της στο Μαρί (ανήμερα των γενεθλίων) αλλά και για την διάγνωση της μητέρας της με καρκίνο του μαστού.

Για την τηλεοπτική της πορεία: Ήταν μια γεμάτη χρονιά πέρσι στο "Όλα καλά", δούλεψα και πολύ από πίσω στο γραφείο, έμαθα πολλά πράγματα. Δεν είναι εύκολο να σχολιάζεις την επικαιρότητα και να την παρακολουθείς. Υπήρχαν στιγμές που ήμουν κάθετη, αλλά ήταν η άποψη μου. Δέχεσαι όμως και την άσχημη και σκληρή κριτική. Μέχρι στιγμής δεν φάνηκα εκτεθειμένη...

Ήταν μια κοινή απόφαση η αποχώρηση μου από την εκπομπή. Ήθελα να κάνω κάτι άλλο, έκλεισε αυτός ο κύκλος. Υπήρχαν κάποιες συζητήσεις το καλοκαίρι, υπάρχουν κάποιες συζητήσεις και τώρα αλλά θέλω να είμαι σίγουρη για το επόμενο μου βήμα.

Για την προσωπική της ζωή: Δεν είμαι σε σχέση εδώ και περίπου 10 μήνες. Είχαμε μια μακροχρόνια σχέση, τεσσάρων ετών και τώρα είμαι μόνη μου. Είμαι μια χαρά... Το είχα ανάγκη να μείνω μόνη μου. Είμαι καλά ήδη από την πρώτη μέρα του χωρισμού μου.

Για τις δυσκολίες της ζωής της: Μια δύσκολη στιγμή της ζωής μου, όταν το 2011 ο πατέρας μου ήταν τραυματίας στο Μαρί. Δεν μπορεί να δουλέψει, έπαθε ολική κώφωση στο δεξί αυτί, επεμβάσεις στην κοιλιακή χώρα, κατεστραμμένοι νεφροί. Ήταν την ημέρα των γενεθλίων μου, ψάρευε εκεί...βρέθηκε τυχαία. Δεν μπορεί να είναι δίπλα μου, όσο θα ήθελα, δεν μπορεί τον θόρυβο, τον αποσυντονίζει. Αλλάζει, δεν είναι δίπλα σου όπως θα ήθελα. Τον είχα πραγματικά ανάγκη. 

Η μητέρα μου στα 16 μου διαγνώστηκε με καρκίνο του μαστού. Φοβάσαι και σου έρχεται ξαφνικά η λέξη "θάνατος" και την ίδια στιγμή ωριμάζεις. Μου ήρθαν οι ευθύνες του σπιτιού. Να βλέπεις να πέφτουν τα μαλλιά της, να προσπαθείς να  μην κλάψεις και να είσαι βράχος. Έβλεπα και την λύπηση από τους άλλους και με απωθούσε.

Επόμενο άρθρο

«8 ΛΕΞΕΙΣ»: 4 + 1 σκηνές που σημάδεψαν την πρεμιέρα!

Το «φάντασμα», το βίντεο που καίει, το αμαρτωλό τρίγωνο και... η απόπειρα φόνου
09/09/2019 - 16:44

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ανάκληση φαρμάκων από την κυπριακή αγορά μετά το διεθνή σάλο

Πρόκειται για προϊόντα που περιέχουν τη δραστική ουσία ρανιτιδίνη
20/09/2019 - 14:24

Κατήγγειλε ότι η σύζυγος του πήρε το βρέφος τους και εξαφανίστηκε (ΒΙΝΤΕΟ)

Του τηλεφώνησε μετά από ώρες και τους είπε ότι βρίσκεται σε χώρα του εξωτερικού
19/09/2019 - 21:00

Μέχρι τον κρατήρα που σχημάτισε η φονική έκρηξη έφτασαν οι φλόγες στο Μαρί

Επιχείρηση για την κατάσβεση πυρκαγιάς με τη συμμετοχή επίγειων και εναέριων μέσων
19/09/2019 - 14:21

Η εξομολόγηση του Δάκη για τον καρκίνο: "Μου είχαν πει ότι έχω 6 μήνες ζωής..."

Όσα δήλωσε ο τραγουδιστής για την περιπέτεια με την υγεία του
19/09/2019 - 13:42

Αντίνοος Αλμπάνης: Μιλά πρώτη φορά για την μάχη του με τον καρκίνο (ΒΙΝΤΕΟ)

"Τίποτα δεν είναι δεδομένο. Είμαι καλά, είμαι εδώ μαζί σας, είμαι ζωντανός και δυνατός..."
19/09/2019 - 10:13

Πατέρας Νάσου: «Τον έστειλα να δει τον ΠΑΟΚ και μου τον έφεραν νεκρό»

Ο πατέρας του άτυχου συμπατριώτη μας, Νίκος, ξεσπά με δηλώσεις που έκανε
18/09/2019 - 12:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μοιραία βουτιά για 67χρονο σε σηματοδοτημένη παραλία του Πρωταρά (ΦΩΤΟ)

Μερικά χιλιόμετρα πιο μακριά ξεψήχησε 80χρονος από την Αυστρία την ώρα που κολυμπούσε

Στη θάλασσα του κατεχόμενου Τρικώμου "έσβησε" 44χρονος Ελληνοκύπριος

Τι μεταδίδουν τα τουρκοκυπριακά μέσα για την τραγωδία

Οδηγούσε υπό την επήρεια ναρκωτικών και χωρίς άδεια, κυκλοφορία και ΜΟΤ

Χειροπέδες σε 24χρονο οδηγό που ανακόπηκε για έλεγχο από μέλη του ΟΠΕ
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αλβανία ταρακούνησε ελληνικές περιοχές

Δύο σεισμικές δονήσεις μέσα σε 11 λεπτά αναστάτωσε Αλβανία και Ελλάδα

Συνελήφθη στη Μύκονο μετά από 34 χρόνια αεροπειρατής της TWA (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Το χρονικό της αεροπειρατείας της πτήσης 847 της TWA, στην οποία επέβαιναν 15 Έλληνες
Διεθνή

Ξεψύχησε ενώ της έκανε υποβρύχια πρόταση γάμου (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν κατάφερε ποτέ να βγει από το βυθό και να ακούσει την απάντηση της κοπέλας του

Πέραν των 100 τραυματιών από τους σεισμούς στην Αλβανία (ΦΩΤΟ)

Ζημιές και ρωγμές σε 130 σπίτια στην αλβανική πρωτεύουσα

"Έσβησε" ο διάσημος ξενοδόχος και φιλάνθρωπος Barron Hilton (ΦΩΤΟ)

Τα τελευταία λόγια που είπε στον παππού και μέντορα της η Paris Hilton, πριν το θάνατο του

tv news

«Λούης Night Show» Βασιλικό Come Back με XXL- τρολαρίσματα, την Παρασκευή 27/09

Το μεγαλύτερο κωμικό σόου της κυπριακής τηλεόρασης, με τον Λούη Πατσαλίδη επιστρέφει...
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 22/09/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ