Ψυχαγωγία

Συγκινεί η Τζώρτζια:Ο τραυματισμός του πατέρα της και ο καρκίνος της μητέρας της

Η Τζώρτζια Παναγή, βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και για τις δύσκολες στιγμές που βίωσε με τον τραυματισμό του πατέρα της στο Μαρί (ανήμερα των γενεθλίων) αλλά και για την διάγνωση της μητέρας της με καρκίνο του μαστού.

Για την τηλεοπτική της πορεία: Ήταν μια γεμάτη χρονιά πέρσι στο "Όλα καλά", δούλεψα και πολύ από πίσω στο γραφείο, έμαθα πολλά πράγματα. Δεν είναι εύκολο να σχολιάζεις την επικαιρότητα και να την παρακολουθείς. Υπήρχαν στιγμές που ήμουν κάθετη, αλλά ήταν η άποψη μου. Δέχεσαι όμως και την άσχημη και σκληρή κριτική. Μέχρι στιγμής δεν φάνηκα εκτεθειμένη...

Ήταν μια κοινή απόφαση η αποχώρηση μου από την εκπομπή. Ήθελα να κάνω κάτι άλλο, έκλεισε αυτός ο κύκλος. Υπήρχαν κάποιες συζητήσεις το καλοκαίρι, υπάρχουν κάποιες συζητήσεις και τώρα αλλά θέλω να είμαι σίγουρη για το επόμενο μου βήμα.

Για την προσωπική της ζωή: Δεν είμαι σε σχέση εδώ και περίπου 10 μήνες. Είχαμε μια μακροχρόνια σχέση, τεσσάρων ετών και τώρα είμαι μόνη μου. Είμαι μια χαρά... Το είχα ανάγκη να μείνω μόνη μου. Είμαι καλά ήδη από την πρώτη μέρα του χωρισμού μου.

Για τις δυσκολίες της ζωής της: Μια δύσκολη στιγμή της ζωής μου, όταν το 2011 ο πατέρας μου ήταν τραυματίας στο Μαρί. Δεν μπορεί να δουλέψει, έπαθε ολική κώφωση στο δεξί αυτί, επεμβάσεις στην κοιλιακή χώρα, κατεστραμμένοι νεφροί. Ήταν την ημέρα των γενεθλίων μου, ψάρευε εκεί...βρέθηκε τυχαία. Δεν μπορεί να είναι δίπλα μου, όσο θα ήθελα, δεν μπορεί τον θόρυβο, τον αποσυντονίζει. Αλλάζει, δεν είναι δίπλα σου όπως θα ήθελα. Τον είχα πραγματικά ανάγκη. 

Η μητέρα μου στα 16 μου διαγνώστηκε με καρκίνο του μαστού. Φοβάσαι και σου έρχεται ξαφνικά η λέξη "θάνατος" και την ίδια στιγμή ωριμάζεις. Μου ήρθαν οι ευθύνες του σπιτιού. Να βλέπεις να πέφτουν τα μαλλιά της, να προσπαθείς να  μην κλάψεις και να είσαι βράχος. Έβλεπα και την λύπηση από τους άλλους και με απωθούσε.

Επόμενο άρθρο

«8 ΛΕΞΕΙΣ»: 4 + 1 σκηνές που σημάδεψαν την πρεμιέρα!

Το «φάντασμα», το βίντεο που καίει, το αμαρτωλό τρίγωνο και... η απόπειρα φόνου
09/09/2019 - 16:44

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στο "μικροσκόπιο" της Αστυνομίας η νέα καταγγελία περιστατικού bullying (ΒΙΝΤΕΟ)

Την μαρτυρία τους και τα όσα βίωσαν έδωσαν ο πατέρας και ο θείος του 16χρονου μαθητή
13/11/2019 - 21:03

Υπουργός Υγείας: Πάνω από 300 νέα περιστατικά καρκίνου του πνεύμονα ετησίως

Άμεσες ενέργειες για προγράμματα πρόληψης προανήγγειλε ο Υπουργός Κωνσταντίνος Ιωάννου
07/11/2019 - 19:11

Ποιος καρκίνος συνδέεται με την πρόωρη... εμμηνόπαυση;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε και τί να προσέξετε
03/11/2019 - 17:29

Ο Στέφανος Κορκολής συγκινεί για τη μάχη που δίνει με τον...καρκίνο

"Δυστυχώς αυτή η αρρώστια έχει γίνει πολύ...μοδάτη"
03/11/2019 - 15:07

Συγκινεί ο Γιάννης Σπαλιάρας για το...θάνατο του πατέρα του(ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση στα social media, η ανάμνηση και όλες οι λεπτομέρειες
02/11/2019 - 13:23

Την αγορά δύο περιπολικών πλοίων από τη Γαλλία εξετάζει η Κυπρος

Δεύτερες σκέψεις λόγω κόστους σύμφωνα με γαλλικό μέσο ενημέρωσης
29/10/2019 - 14:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

70 εκτάρια πεύκα και θάμνους κατέκαψε η πυρκαγιά στο Εθνικό Δασικό Πάρκο Ακάμα

Στην επιχείρηση συμμετείχαν 165 άτομα, 8 πτητικά μέσα και 30 πυροσβεστικά οχήματα

"Είναι τρομοκρατημένος και φοβάται τι θα γίνει όταν επιστρέψει στο σχολείο"(VID)

Από ιατροδικαστική εξέταση θα περάσει ο 16χρονος μαθητής με νοητική υστέρηση

Χειροπέδες σε καταζητούμενο για υποθέσεις γραπτών απειλών πέρασε η Αστυνομία

Ο συλληφθείς τέθηκε υπό κράτηση για σκοπούς διερεύνησης της υπόθεσης
Ελλάδα

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "

Ελλάδα: Στις φλόγες δύο σκάφη στη μαρίνα Γλυφάδας (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην κατάσβεση της φωτιάς συμμετέχουν 6 πυροσβεστικά οχήματα 1πλοιάριο της πυροσβεστικής
Διεθνή

Ετοιμάζεται να επιστρέψει στη Γη το Hayabusa2 μετά τον αστεροειδή Ριούγκου

Επιστρέφει με δείγματα πέντε χρόνια μετά την εκτόξευσή του

Γάζα: Έξι άμαχοι νεκροί, ανάμεσά τους και παιδί 7 ετών

Αυξάνει τον απολογισμό των θυμάτων των εχθροπραξιών μέσα σε 48 ώρες σε τουλάχιστον 32 νεκρ

Στους ΥΠΕΞ παρέπεμψαν την επίλυση των S-400 Τραμπ και Ερντογάν

"Υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσεις. Κάτι θα βρούμε. Προβλέπω ότι κάτι θα βρούμε"

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 14/11/2019 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ