Ψυχαγωγία

Συγκινεί η Τζώρτζια:Ο τραυματισμός του πατέρα της και ο καρκίνος της μητέρας της

Η Τζώρτζια Παναγή, βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και για τις δύσκολες στιγμές που βίωσε με τον τραυματισμό του πατέρα της στο Μαρί (ανήμερα των γενεθλίων) αλλά και για την διάγνωση της μητέρας της με καρκίνο του μαστού.

Για την τηλεοπτική της πορεία: Ήταν μια γεμάτη χρονιά πέρσι στο "Όλα καλά", δούλεψα και πολύ από πίσω στο γραφείο, έμαθα πολλά πράγματα. Δεν είναι εύκολο να σχολιάζεις την επικαιρότητα και να την παρακολουθείς. Υπήρχαν στιγμές που ήμουν κάθετη, αλλά ήταν η άποψη μου. Δέχεσαι όμως και την άσχημη και σκληρή κριτική. Μέχρι στιγμής δεν φάνηκα εκτεθειμένη...

Ήταν μια κοινή απόφαση η αποχώρηση μου από την εκπομπή. Ήθελα να κάνω κάτι άλλο, έκλεισε αυτός ο κύκλος. Υπήρχαν κάποιες συζητήσεις το καλοκαίρι, υπάρχουν κάποιες συζητήσεις και τώρα αλλά θέλω να είμαι σίγουρη για το επόμενο μου βήμα.

Για την προσωπική της ζωή: Δεν είμαι σε σχέση εδώ και περίπου 10 μήνες. Είχαμε μια μακροχρόνια σχέση, τεσσάρων ετών και τώρα είμαι μόνη μου. Είμαι μια χαρά... Το είχα ανάγκη να μείνω μόνη μου. Είμαι καλά ήδη από την πρώτη μέρα του χωρισμού μου.

Για τις δυσκολίες της ζωής της: Μια δύσκολη στιγμή της ζωής μου, όταν το 2011 ο πατέρας μου ήταν τραυματίας στο Μαρί. Δεν μπορεί να δουλέψει, έπαθε ολική κώφωση στο δεξί αυτί, επεμβάσεις στην κοιλιακή χώρα, κατεστραμμένοι νεφροί. Ήταν την ημέρα των γενεθλίων μου, ψάρευε εκεί...βρέθηκε τυχαία. Δεν μπορεί να είναι δίπλα μου, όσο θα ήθελα, δεν μπορεί τον θόρυβο, τον αποσυντονίζει. Αλλάζει, δεν είναι δίπλα σου όπως θα ήθελα. Τον είχα πραγματικά ανάγκη. 

Η μητέρα μου στα 16 μου διαγνώστηκε με καρκίνο του μαστού. Φοβάσαι και σου έρχεται ξαφνικά η λέξη "θάνατος" και την ίδια στιγμή ωριμάζεις. Μου ήρθαν οι ευθύνες του σπιτιού. Να βλέπεις να πέφτουν τα μαλλιά της, να προσπαθείς να  μην κλάψεις και να είσαι βράχος. Έβλεπα και την λύπηση από τους άλλους και με απωθούσε.

Επόμενο άρθρο

«8 ΛΕΞΕΙΣ»: 4 + 1 σκηνές που σημάδεψαν την πρεμιέρα!

Το «φάντασμα», το βίντεο που καίει, το αμαρτωλό τρίγωνο και... η απόπειρα φόνου
09/09/2019 - 16:44

ΣχετικέςΕιδήσεις

Mέγκαν Μαρκλ: Η επόμενη συνάντηση με τον πατέρα της θα είναι...στα δικαστήρια!

Παίρνει το μέρος του αντίδικου και καταθέτει εναντίον της κόρης του
17/01/2020 - 15:04

Ελπίδα σε χιλιάδες καρκινοπαθείς στην Κύπρο δίνει νέα μέθοδος θεραπείας (ΦΩΤΟ)

Ο Δρ.Γιώργος Άστρας παρουσιάζει τα εντυπωσιακά αποτελέσματα της πρώτης εφαρμογής σε ασθενή
12/01/2020 - 16:43

Μαρία Μενούνος: Ευχάριστα νέα για την υγεία της μητέρας της (ΦΩΤΟ)

Η ακτινογραφία που "γέμισε" και πάλι αισιοδοξία την οικογένεια - Οι τελευταίες πληροφορίες
11/01/2020 - 12:00

Τσιτσιπάς: Χτύπησε με την ρακέτα τον πατέρα του γιατί έχασε έναν...πόντο(ΒΙΝΤΕΟ)

Το viral βίντεο με τον "θυμωμένο" αθλητή, οι σπασμωδικές κινήσεις και οι συνέπειες
08/01/2020 - 14:44

Συγκλονίζει ο Λούης: H απώλεια της μητρικής φιγούρας που τον...στιγμάτισε

"13 χρόνια απουσίας. 4.775 μέρες. Δεν πέρασε ούτε μια μέρα που να μην την σκεφτώ"
06/01/2020 - 14:31

Τζούλια Νόβα: "Με απαρνήθηκε και με πλήγωσε ο πατέρας μου"

Η απόφαση να τον "ξεγράψει" και το...bullying από την μητέρα πρώην συντρόφου της
06/01/2020 - 10:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τρένο για το Τρόοδος θέλει ο Κώστας Χαμπιαούρης (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αποκαλύπτει στον Alpha ο Επίτροπος Ορεινών Κοινοτήτων

Ακτινοθεραπεία "εξπρές" για καρκινοπαθείς με την υπογραφή Κύπριου επιστήμονα

Ενθαρρυντικά τα αποτελέσματα των πρώτων δοκιμών λέει ο Δρ. Κωνσταντίνος Κουμενής

Στα 168 έφτασαν τα κρούσματα της γρίπης Α' (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν είναι ανησυχητικός ο αριθμός, δηλώνει στον Alpha η Διευθύντρια των Ιατρικών Υπηρεσιών
Ελλάδα

Εξαρθρώθηκε εγκληματική ομάδα στην Αθήνα που είχε συλληφθεί άλλες 100 φορές

Διέπρατταν ληστείες, κλοπές και διακινούσαν ναρκωτικά

Η Γαλλία στο πλευρό της Ελλάδας για την αντιμετώπιση του μεταναστευτικού

Οι δύο πλευρές συμφώνησαν για συνέχιση των επαφών ενόψει των προσεχών διαπραγματεύσεων
Διεθνή

Τσαβούσογλου: Η Ελλάδα σαμποτάρει τις προσπάθειες για ειρήνη στη Λιβύη

Kρεσέντο τουρκικής προκλητικότητας ενόψει της Διάσκεψης του Βερολίνου

Παγκόσμιο συναγερμό σήμανε η εμφάνιση νέου κοροναϊού στην Κίνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι προειδοποιήσεις του ΠΟΥ έθεσαν επί ποδός τις Αρχές σε πολλές χώρες του πλανήτη

Εκβιάζει απροκάλυπτα ο Ερντογάν λίγες ώρες πριν τη Διάσκεψη για τη Λιβύη (VID)

"Η Τουρκία θα συνεχίσει να βρίσκεται στη Λιβύη" δηλώνει ο Τούρκος Πρόεδρος

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Καλεσμένη της Βασιλικής η...just married Μαρία Κορτζιά!

Τραγουδά και η μεγάλη της κορούλα… κάνει «έφοδο» στο στούντιο, την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

«ΚΑΡΜΑ» Φονιάς ή Τιμωρός; Το έγκλημα που δίχασε την κοινή γνώμη...

Μία αληθινή αιματοβαμμένη ιστορία αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο στον Alpha (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 19/01/2020 - 07:0024 ΩΡΕΣ