Ψυχαγωγία

Συγκινεί ο Σταμάτης Γονίδης: Ο όγκος στο αυτί και το σοβαρό πρόβλημα υγείας!

Την περιπέτεια υγείας τους εξιστορεί ο Σταμάτης Γονίδης και συγκινεί...

Ο γνωστός τραγουδιστής, χρειάστηκε να κάνει τέσσερις επεμβάσεις αφού αντιμετώπιζε σοβαρό πρόβλημα υγείας. Ο ίδιος ανέφερε στο περιοδικό People.

«Από τον Αύγουστο μέχρι τον Οκτώβρη, έκανα τέσσερις επεμβάσεις. Η πρώτη μάλιστα επέμβαση που έκανα ήταν αρκετά σοβαρή. Αφαίρεσα έναν όγκο που υπήρχε κάτω από το αυτί και είχε φτάσει σε μέγεθος καρυδιού. Ευτυχώς ήταν καλοήθης όγκος. Πριν ξεκινήσει η εγχείρηση, είχα παρακαλέσει τον χειρουργό να τραβήξει φωτογραφίες από την επέμβαση. Μόλις συνήλθα και είδα τι μου έβγαλαν και από πού, ανατρίχιασα. Η επέμβαση διήρκησε δυόμιση ώρες» 

γονιδησ

«Στο δρόμο με έπιασαν κολικοί στο νεφρό. Ο πόνος ήταν αφόρητος, με αποτέλεσμα να σταματήσω στο νοσοκομείο της Κορίνθου. Οι γιατροί διαπίστωσαν πως υπήρχε μια πέτρα και μου έδωσαν παυσίπονα. Το ίδιο βράδυ τραγουδούσα με πόνους, αλλά κανείς δεν κατάλαβε τίποτα. Την επόμενη μέρα που πήγα στην Αθήνα έκανα υπέρηχο, αλλά δεν μπόρεσαν να εντοπίσουν την πέτρα. Συνέχισα κανονικά τις εμφανίσεις μου επαρχία και στην Κοζάνη με ξανάπιασε πόνος. Πήγα στο νοσοκομείο με αίμα στα ούρα. Μου έκαναν αξονική και είδαν πως η πέτρα που κόντευε τα δυο εκατοστά, είχε φτάσει στον ουρητήρα, για αυτό και δεν μπορούσαν να την δουν οι προηγούμενοι γιατροί. Μου τόνισαν πως έπρεπε να μπω στο χειρουργείο. Μόλις γύρισα στην Αθήνα, πήγα στο νοσοκομείο Metropolitan και χειρουργήθηκα στις 11 το βράδυ. Τελικά δεν κατάφεραν να σπάσουν τη πέτρα και μου έβαλαν ένα ειδικό σωληνάκι με το οποίο έπρεπε να μείνω για δώδεκα μέρες. Επαναλάβαμε το χειρουργείου, έσπασαν την πέτρα και κατά τη διάρκεια της επέμβασης βρήκαν ακόμα μια πέτρα στο νεφρό. Μου τοποθετήθηκε εκ νέου σωληνάκι, το οποίο αφαιρέθηκε και πάλι με μια μικροεπέμβαση, ύστερα από δέκα μέρες».

Επόμενο άρθρο

Το ξέφρενο πάρτι έκπληξη για τον Πιέρο Σωτηρίου από τη Μαρία Κορζιά(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δείτε την ώρα της έκπληξης και το πάρτι σε μπαράκι της πόλης
13/01/2019 - 13:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η εξομολόγηση του Αιμίλιου Χειλάκη: "Είχα όγκο στη βάση του κρανίου..."

Το άγνωστο πρόβλημα υγείας και το δύσκολο χειρουργείο
13/06/2019 - 12:17

Ο Σαρμπέλ αποκαλύπτεται: Ο θάνατος του πατέρα του και ο... όγκος στο λαιμό

Όλα όσα αποκάλυψε ο γνωστός τραγουδιστής σε συνέντευξη του
12/04/2019 - 09:47

Σταμάτης Γονίδης: "Θα προτιμούσα να φύγω από αυτή τη ζωή, παρά να..."

Ο γνωστός τραγουδιστής άνοιξε την καρδιά του και έκανε αποκαλύψεις...
11/02/2019 - 11:29

Αγγελική Ηλιάδη: Η εξομολόγηση για το σοβαρό πρόβλημα υγείας της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αφαίρεση όγκου, οι δύσκολες στιγμές και ο οριστικός χωρισμός από τον σύντροφο της
06/02/2019 - 11:37

Διάσημος μουσικός παίζει κιθάρα ενώ του αφαιρούν όγκο από τον εγκέφαλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ξεχωριστή "ερμηνεία ζωής" μέσα από το χειρουργείο με κοινό γιατρούς και νοσοκόμες
22/12/2018 - 16:14

Όγκος στον θυρεοειδή η διάγνωση για τον Εμρέ Τσαν

Στον «αέρα» η επιστροφή του Γερμανού ποδοσφαιριστή στην αγωνιστική δράση
22/10/2018 - 16:07

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δήμος Πάφου και συντεχνίες "έδωσαν" τα χέρια για υπογραφή συλλογικής σύμβασης

Έκτακτη γενική συνέλευση των εργαζομένων για να αποφασιστούν τα επόμενα βήματα

Κυριακάτικες μπόρες προβλέπει η Μετεωρολογική Υπηρεσία

Διαβάστε αναλυτικά το δελτίο καιρού μέχρι και την Τρίτη

STOP όχι μόνο στη μαντήλα, αλλά και στην μπούργκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Χρίστος Χρίστου: "Δεν θα επιτρέψουμε να γίνει η Κύπρος ισλαμικό χαλιφάτο"
Ελλάδα

Στο φως σπουδαία ευρήματα σε αρχαίους τάφους στη Φλώρινα (ΦΩΤΟ)

Χρυσά προσωπεία, χρυσά δακτυλίδια και χάλκινα κράνη σε 209 τάφους

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς
Διεθνή

Για τον Περσικό Κόλπο αναχωρούν δυνάμεις των ΗΠΑ μετά το χτύπημα στην Aramco

Aμυντικού χαρακτήρα η αποστολή με επίκεντρο την αεροπορία , λέει ο αμερικανός ΥΠΕΞ

Τραμπ προς Ευρωπαίους: Θα αφήσω ελεύθερους τους τζιχαντιστές στα σύνορά σας

"Ζητάμε από τις χώρες από τις οποίες ήλθαν να παραλάβουν αυτούς τους αιχμαλώτους πολέμου"

«Αστακός» το Παρίσι: Μεγάλη πορεία από "κίτρινα γιλέκα"

Η διαδήλωση θα μεγαλώσει από τα άτομα που διαμαρτύρονται για την κλιματική αλλαγή

tv news

Στα άδυτα της άνοιας και του Αλτσχάιμερ σε ένα επεισόδιο που θα συγκλονίσει...

Οι «24 ΩΡΕΣ» στον Σύνδεσμο στήριξης ατόμων με άνοια "Ιθάκη", αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 21/09/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ