Ψυχαγωγία

Συγκινεί ο Τάσος Κωστής: Η εξομολόγηση για τη μάχη με τον καρκίνο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός ηθοποιός Τάσος Κωστής άνοιξε την καρδιά του και μίλησε για την μάχη που έδωσε με τον καρκινό...

Στον δημοσιογράφο Κώστα Τσουρό και την εκπομπή "Καλύτερα δε γίνεται" μίλησε ο ηθοποιός όπου εξομολογήθηκε πως στο παρελθόν πέρασε ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας όταν διαγνώστηκε με καρκινό στο έντερο.

Την δύναμη θέλω να την παίρνω από εμένα. Ήταν κάτι δικό μου γιατί να μοιραστώ τον πόνο μου; Ελάτε βοηθήστε με; Θα πονέσει ο άλλος για μένανε; Θα κάνει ο άλλος χημειοθεραπεία για μένανε; Δεν μοιράζονται αυτά. Τον πόνο σου θα τον περνάς μόνος σου. Δε μπορείς να νοικιάσεις κάποιον να πονάει για σένα. Όταν μου το ανακοίνωσε ο γιατρός ήμουν με την γυναίκα μου αλλά εκείνη λιποθύμησε. 

Ακούει καρκίνο και παφ… κάτω. Εγώ έπρεπε να συνειδητοποιήσω τι κάνω. Να σκεφτώ. Γιατί ό,τι ερεθίσματα δέχομαι προσπαθώ να τα δουλεύω. Σαφώς φεύγει η ζωή κάτω από τα πόδια σου, αλλά μετά αρχίζεις και λες τι κάνω θα παλέψω. Δε θα φοβηθείς ότι μπορεί να χάσεις τη ζωή σου; Μέχρι να συνειδητοποιήσεις αν παλεύεται.

Δούλευα με πολύ χαμηλό αιματοκρίτη. Δεν μπορούσα να ανέβω δύο σκαλοπάτια, αλλά δούλευα στο θέατρο και έλεγα όλο το έργο. Κι αυτό το χρωστάω στην Κάτια Δανδουλάκη, η οποία το ήξερε, αλλά δεν είπε ότι «δεν». Ανέβηκα να παίξω 1,5 μήνα μετά από δύο χειρουργεία. Οι συνάδελφοι μου δεν το ήξεραν. Δεν έδειχνα άρρωστος. Νιώθεις τον οίκτο γύρω και δεν μπορώ τα μάτια να με λυπούνται. Για αυτό δεν ήθελα και το γιο μου να έρχεται στο νοσοκομείο. Γιατί βλέπω έναν άνθρωπο να στεναχωριέται για μένα. Ερχόταν, αλλά δεν ήθελα να εγκατασταθεί εκεί γιατί έβλεπα ότι μέσα του πονάει..

Επόμενο άρθρο

Οι καλοντυμένες και κακοντυμένες των βραβείων Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Ποιες έκλεψαν τις εντυπώσεις και ποιες πέρασαν απαρατήρητες στο κόκκινο χαλί;
25/02/2019 - 11:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κύπρια βρήκε σημαντικά ευρήματα για την πρόγνωση του καρκίνου

Για τον καρκίνο του παχέος εντέρου σταδίου 2 με στόχο τη βελτίωση της περίθαλψης
19/03/2019 - 16:51

Αρχιεπίσκοπος: «Ο καρκίνος πήρε διαζύγιο από μένα» (BINTEO)

Δήλωσε πως "έκανε σκέψεις αλλά δεν παραιτείται"
17/03/2019 - 14:10

Επίτροπος Εθελοντισμού: Να αγκαλιάσουν όλοι τη "Διαδρομή Αγάπης"

"Ο καθένας να ενισχύσει την προσπάθεια με όποιο τρόπο μπορεί"
16/03/2019 - 19:01

Ποιος καρκίνος συνδέεται με την πρόωρη... εμμηνόπαυση;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε και τί να προσέξετε
15/03/2019 - 19:29

Πατέρας φωτογράφησε την τελευταία βλεφαρίδα της κόρης του που έπασχε από καρκίνο

Το κοριτσάκι έδωσε τη μεγαλύτερη μάχη και τα κατάφερε
03/03/2019 - 18:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Για το πασχαλινό τραπέζι ετοιμάζονται τα νοικοκυριά (ΒΙΝΤΕΟ)

Έρευνα αγοράς του Alpha για το γιορτινό τραπέζι

Σε συνάδελφό τους πέρασαν χειροπέδες, αστυνομικοί στην Πάφο

Ο 41χρονος τέθηκε υπό κράτηση για διευκόλυνση των ανακρίσεων

Πέντε χρόνια φυλάκιση επιβλήθηκε στο Δημοτικό Γραμματέα Λάρνακας (ΒΙΝΤΕΟ)

Κρίθηκε ένοχος για κλοπή - Τι αναφέρει το Δικαστήριο στην απόφασή του
Ελλάδα

Αντιπαράθεση Τσίπρα - Μητσοτάκη με αφορμή τις αναρτήσεις Πολάκη 

Ποιος ο ρόλος υποψηφίου ευρωβουλευτή της Νέας Δημοκρατίας

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας
Διεθνή

Φιλιππίνες: Τουλάχιστον 16 νεκροί από τις ισχυρές σεισμικές δονήσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Τεράστιες καταστροφές άφησε στο πέρασμα του ο "Εγκέλαδος"

Εθνικό πένθος στη Σρι Λάνκα μετά τις αιματηρές βομβιστικές επιθέσεις (ΦΩΤΟ)

Στους 321 ο αριθμός των νεκρών - Το Ισλαμικό Κράτος ανέλαβε την ευθύνη των επιθέσεων

Πυρκαγιά μεγάλων διαστάσεων κοντά στο παλάτι των Βερσαλλιών (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Φαίνεται να ξέσπασε σε μάντρα αυτοκινήτων - Σε κινητοποίηση η πυροσβεστική

tv news

Η ζωή του Σωκράτη απειλείται κι αναγκάζεται να πει ψέματα στην Ελένη...

Aυτό την προσκαλεί στην παγίδα του Ορφέα... «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 24/04/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ