Ψυχαγωγία

To συγκινητικό αντίο και το μεγάλο ευχαριστώ του Λ. Πατσαλίδη στον Τζίμη Πανούση

Μεγάλη θλίψη σκόρπισε χθες σε Κύπρο κα Ελλάδα η ανακοίνωση της είδησης του θανάτου του Τζίμη Πανούση. 

Διαβάστε επίσης: Τζίμης Πανούσης: Κατέρρευσε στη σκηνή-Μεταφέρθηκε εκτάκτως στο νοσοκομείο-ΒΙΝΤΕΟ

O γνωστός καλλιτέχνης "έφυγε"  από τη ζωή σε ηλικία 64 ετών έπειτα από ανακοπή καρδιάς που υπέστη χθες το απόγευμα, και άφησε την τελευταία του πνοή, την ώρα που τον μετέφεραν στον "Ερυθρό Σταυρό". Ο οργανισμός του δεν ανταποκρίθησε στις προσπάθειες ανάνηψης από το ιατρικό προσωπικό με αποτέλεσμα να "φύγει" από τη ζωή.

Διαβάστε επίσης:"Έφυγε" από τη ζωή ο Τζίμης Πανούσης (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ο ανατρεπτικός καλλιτέχνης με το καυστικό χιούμορ και την ασυγκράτητη προσωπικότητα αποτέλεσε είδωλο αλλά και πηγή έμπνευση για πολλούς. 'Ενας απο εκείνους που παραδειγματίστηκαν από την πορεία του "Μεγάλου Τζίμη" ήταν και ο γνωστός stand up comedian Λουης Πατσαλίδης.

Μετά την ανακοίνωση του θανάτου του ο γνωστός παρουσιαστής θέλησε να πει ένα δημόσιο αντίο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άνθρωπο που όπως λέει ο ίδιος αποτέλεσε για εκείνον την πιο μεγάλη έμπνευση.

Το μεγαλύτερο κοινό των δύο, υπήρξε το ότι άφησαν την δουλειά που είχαν στην τράπεζα για να ακολουθήσουν το όνειρό τους....

Διαβάστε επίσης: Τζίμης Πανούσης: Ο ανατρεπτικός καλλιτέχνης και ο αθυρόστομος στιχουργός

Ο Λούης Πάτσαλίδης έγραψε χαρακτηριστικά:

"Υπήρξες για μένα η πιο μεγάλη έμπνευση μαζί με τον πατέρα της σάτιρας, τον μεγάλο Χαρυ Κλυν. Όταν δε, πήρα την απόφαση να φύγω από την τράπεζα και να αφοσιωθώ σε αυτό που κάνω σήμερα, είχα πει, αφού το έκανε τότε ο Πανούσης, θα το κάνω και εγώ!!! Σε ευχαριστώ για όσα έμαθα από σένα χωρίς να το ξέρεις! Καλό ταξίδι Τζιμάκο!!"

 

Επόμενο άρθρο

'Οι καρέκλες': Ένα από τα σπουδαιότερα έργα του Θεάτρου του Παραλόγου ξεκινά

Η ιστορία ενός υπερήλικου ζευγαριού, σ’ ένα ερημικό νησί αποκομμένο από τον υπόλοιπο κόσμο
14/01/2018 - 08:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το απίστευτο τρολ του Λούη για το νέο challenge! (ΦΩΤΟ)

Ο Λούης αποδέχτηκε την πρόκληση αλλά για ακόμα μια φορά έκανε τα δικά του...
16/01/2019 - 10:55

Κλάψαμε στα γέλια! Ο Λούης τρολάρει τα... ρεπορτάζ στα χιόνια και δίνει ρέστα!

Μάζεψε τις πιο ξεκαρδιστικές συνδέσεις με τα χιόνια και μοίρασε απλόχερα γέλια
12/01/2019 - 14:48

Η Αστέρω διέκοψε το γύρισμα του Λούη και... του "γκρίνιαζε" on air(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ρε, άντε γεια" - Του έκλεισε το τηλέφωνο και χάρισε γέλιο στο κοινό του show
12/01/2019 - 13:32

Ο Λούης τρολάρει τo... «επεισοδιακό» ρεπορτάζ στο Τρόοδος! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια επίσκεψη στα χιόνια που τα είχε όλα…
05/01/2019 - 17:44

Το καλύτερο του ...2018! Ο Λούης τρολάρει την πόλη... Μπούτσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Χριστουγεννιάτικος προορισμός που έγινε μήλον της έριδος
01/01/2019 - 14:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΓΝ Λάρνακας: Έδωσαν σκουριασμένο περπατητήρα σε ηλικιωμένη ασθενή (ΦΩΤΟ)

Καταγγελία αναγνώστριας στο alphanews.live για τις συνθήκες νοσηλείας της γιαγιάς της

"Η αντιπαράθεση δεν ωφελεί κανέναν" απαντά ο Χαμπιαούρης στους μαθητές

Η λήψη μέτρων για τις τετράμηνες εξετάσεις θα πλήξει τους μαθητές αναφέρει σε ανακοίνωση

"Παρέλυσε" η κυκλοφορία λόγω υπερχείλισης ποταμών

Αυτοί είναι οι επικίνδυνοι δρόμοι λόγω υπερχείλισης ποταμών κατολισθήσεων
Ελλάδα

Οικονομία και Συμφωνία των Πρεσπών στη συνάντηση Τσίπρα – Μοσκοβισί

«Η Ελλάδα και ο λαός της αξίζουν ένα πλήρες successs story» είπε ο Επίτροπος

Παραιτήθηκε η Παπακώστα λόγω απειλών για τη θέση της στη Συμφωνία των Πρεσπών

"Τα μέλη της κυβέρνησης δεν πρέπει να υποκύψουν σε εκβιασμούς" δηλώνει ο Αλέξης Τσίπρας

Πτώση αεροσκάφους στο Μεσολόγγι

Κατέπεσε σε θαλάσσια περιοχή το μεσημέρι της Τετάρτης
Διεθνή

Η ώρα της πρότασης μομφής κατά της κυβέρνησης Μέι

"Ψήφο εμπιστοσύνης" ζητά η Βρετανίδα Πρωθυπουργός μετά τη συντριπτική της ήττα

Ψήφο εμπιστοσύνης ζητά η Μέι, μετά τη συντριπτική της ήττα (ΦΩΤΟ)

Πως λειτουργεί η πρόταση μομφής που τίθεται απόψε προς ψήφιση στη Βουλή των Κοινοτήτων;

Θρίλερ με 2χρονο παιδί που έπεσε σε πηγάδι βάθους 107 μέτρων (ΦΩΤΟ)

Γιγαντιαία επιχείρηση για εντοπισμό του δίχρονου αγοριού που αναζητείται για τρίτη ημέρα

tv news

Η εκπομπή Alpha Ενημέρωση ανοίγει τον φάκελο "ΓεΣΥ και ιδιωτικά νοσηλευτήρια"

O Δρ. Μαρίνος Σωτηρίου εξηγεί τα προβλήματα, τις διαφωνίες και τις ενστάσεις του κλάδου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα μαθαίνει από τον Κωστή ότι ο Μηνάς παίζει διπλό παιχνίδι στην εταιρεία

Ο Αντρέας για την εγκυμοσύνη της Ρένας... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 16/01/2019 - 20:20ALPHA NEWS