Ψυχαγωγία

Συγκλονίζει η Ελένη Κοκκίδου: «Ξύπνησα στην εντατική και είπα, θα πολεμήσεις»

Με αφορμή τη συμπλήρωση των δέκα χρόνων προβολής της σειράς «Μην αρχίζεις τη Μουρμούρα», ο Τάσος Τρύφωνος φιλοξένησε στην εκπομπή του Τετ–Α–Τετ στον Alpha Κύπρου την ηθοποιό Ελένη Κοκκίδου. Η «Βούλα» της «Μουρμούρας» στην συνέντευξη, αποκάλυψε το σοβαρό πρόβλημα υγείας που πέρασε και την οδήγησε κοντά στον θάνατο!

«Αναθεώρησα τα πάντα στη ζωή μου. Αγγίζοντας τον θάνατο, γύρισε καπάκι όλη η οπτική μου για τη ζωή. Γέμισα χαρά, κατάλαβα ότι η ζωή είναι ένα δώρο και ότι εσύ είσαι 100% υπεύθυνος για αυτή. Αυτό που ήταν τρομακτικό για εμένα, ήταν το ότι έβαλα και τους γονείς μου σε αυτή την περιπέτεια. Δεν κοιμόμουν για χρόνια και το ανοσοποιητικό μου σύστημα έφτασε στο μηδέν», εξηγεί η ηθοποιός.

Όπως ανέφερε στη συνέχεια, λόγω του ξενυχτιού, ο οργανισμός της έμοιαζε με αυτόν ενός 90χρονου. «Δεν υπήρχε ανοσοποιητικό από τα ξενύχτια. Ξενυχτούσα από υπερένταση και ψυχική δυσκοιλιότητα. Είπα “θα πολεμήσεις με νύχια και με δόντια”. Για τους γονείς μου το έκανα, γιατί αυτός που φεύγει, δεν καταλαβαίνει. Αυτός που μένει είναι το θέμα. Η μητέρα μου εκ των υστέρων μου είπε ότι σκεφτόταν αν θα έρθει στην κηδεία ή όχι και αποφάσισε ότι δεν θα άντεχε και μάλλον δεν θα ερχόταν», πρόσθεσε η Ελένη Κοκκίδου.

«Έζησα φοβερά πράγματα. Γι’ αυτό λέω ότι ήμουν υπεύθυνη για ό,τι έγινε. Γιατί από την εξάντληση του εαυτού μου, το μικρόβιο άρχισε να τρέχει στον οργανισμό και γέμισαν οι πνεύμονες πύον κλπ κλπ. Έζησα σε ένα κενοτάφειο. Η εντατική είναι πολύ δύσκολο πράγμα, δεν φεύγει ποτέ από τη μνήμη σου», κατέληξε η ηθοποιός.

Δείτε τη συνέντευξη που έδωσε στον Τάσο Τρύφωνος:

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επιστρέφει η ”Μουρμούρα” για 10η χρονιά – Το απολαυστικό trailer

Δέκα χρόνια «Μην αρχίζεις τη μουρμούρα» και η επιτυχία συνεχίζεται!
19/08/2022 - 16:47

Η Γερμανού "εισβάλλει" στο "Μην αρχίζεις τη Μουρμούρα" με ρόλο - έκπληξη (VID)

Στο σημερινό επεισόδιο με guest ρόλο που θα φέρει τα "πάνω-κάτω"
02/12/2020 - 14:37

Η Σμαράγδα Καρύδη "εισβάλλει" στο..."Μην Αρχίζεις την Μουρμούρα"

Ο ρόλος της και όλα όσα εκμυστηρεύτηκε
27/06/2020 - 12:27

Το "Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα" έρχεται...14 Φλεβάρη για να υμνήσει τον έρωτα!

Παρασκευή στις 19:30 θα μουρμουρήσουμε με τα πιο αγαπητά ζευγάρια
13/02/2020 - 19:12

Τάσος Χαλκιάς: Mιλάει για τη συμμετοχή του στη σειρά "Μην αρχίζεις τη μουρμούρα"

Η συνεργασία με την Μαρία Καβογιάννη και η...επιτυχημένη "συνταγή" του Alpha
17/01/2020 - 11:36

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αννίτα Δημητρίου: Στην Αθήνα για τη βία κατά των γυναικών

Η Πρόεδρος της Βουλής θα είναι μία εκ των τριών κύριων ομιλητριών της εκδήλωσης

Σκύλος επιτέθηκε σε 10χρονη και 55χρονη και τραυμάτισε θανάσιμα άλλο σκύλο

Σκύλος επιτέθηκε σε 10χρονη και τη μητέρα της και δάγκωσε 55χρονη που πήγε να βοηθήσει

Μπόνους €535.400 από ΚΟΑ σε 11 αθλητές και τους προπονητές τους

Ρίχνουν 600 χιλιάδες και για βελτιωτικά έργα στο γήπεδο ΓΣΖ στη Λάρνακα
Ελλάδα

Κιβωτός του Κόσμου: Τα ένοχα μυστικά της και οι έρευνες που ξεκινούν σε ιδρύματα

Πώς απέρριπταν αιτήσεις ανθρώπων που πληρούσαν τα κριτήρια και πώς έγιναν δεκτές αιτήσεις

Κιβωτός του Κόσμου: Τι απαντά στο τσουνάμι καταγγελιών πατέρας Αντώνιος

Δύο παράλληλες έρευνες σε Πωγωνιανή και Κόνιτσα – Πεταμένα ρούχα σε ποτάμι

«Μπαμπά, ζω μια κόλαση»: Συγκλονίζει η μαρτυρία 9χρονου για την «Κιβωτό»

«Πάρε με από εδώ, έχω φάει ξύλο», έλεγε ο 9χρονος τρόφιμος στην Καλαμάτα
Διεθνή

Πλημμύρες στην Ιταλία: Μία νεκρή και δέκα αγνοούμενοι από την κατολίσθηση

Σπίτια και αυτοκίνητα βυθίστηκαν στις λάσπες, στην πόλη Κασαμίτσιολα

Ο δύσκολος χειμώνας της Ευρώπης - Απανωτές κρίσεις με φόντο την ενέργεια

Η Ευρώπη δεν μπορεί εύκολα να ξεφύγει από την ενεργειακή κρίση

Η Ευρώπη ετοιμάζεται να γιορτάσει τα πιο σκοτεινά Χριστούγεννα

Ο εμπορικός κόσμος ανησυχεί ότι οι οικονομίες στο ρεύμα θα πλήξουν το εορταστικό κλίμα

tv news

Η Αντιγόνη παραδέχεται στην Μαρίνα ότι ο Σωκράτης είναι ο πατέρας Αγγελικής...

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις
Alpha TV Κύπρου

Ο Βαγγέλης επιτίθεται στον Αστέρη και του ζητά να μείνει μακριά από την Αργυρώ..

«Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις των νέων συγκλονιστικών επεισοδίων!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 27/11/2022 - 13:00THE CHASE