Ψυχαγωγία

Συγκλονίζει ο Φασουλής: "Δεν υπήρχα για τον πατέρα μου, μου έκανε ότι χειρότερο"

Στην κάμερα της εκπομπής “Έλα χαμογέλα” και την Ειρήνη Αρβανίτη έδωσε συνέντευξη ο Σταμάτης Φασουλής, ο οποίος συγκίνησε με την εξομολόγησή του για τον πατέρα του και την απόρριψη που δέχθηκε σε μικρή ηλικία για τις επιλογές του.

Συγκεκριμένα δήλωσε:

«Ο πατέρας μου δεν ήθελε με τίποτα να με δει ηθοποιό. Από την τέχνη δεν έχω βγάλει λεφτά για να έχω στην άκρη, αλλά έβγαλα για να ζήσω πάρα πολύ ωραία. 

Η μητέρα μου συνέβαλε, ο πατέρας μου αδιαφορούσε, ήταν καπετάνιος. Και φαντάσου σε ένα καφενείο ναυτικών να ακούει “ο γιος μου είναι πρώτος μηχανικός”, όλοι ήταν ναυτικοί και ο άλλος έκανε γιο θεατρίνο, καταλαβαίνεις τι θα πέρασε ο άμοιρος. Τώρα το καταλαβαίνω.

Δεν μου είπε ποτέ μπράβο, αλλά αισθανόταν σχεδόν τύψεις που μου είχε φερθεί αδιάφορα. Κάθε βράδυ έρχονταν οι γονείς μου να πιουν ένα ποτό και να δουν το νούμερό μου, και όταν έρχονταν να πουν καληνύχτα, ο πατέρας μου δεν ερχόταν.

Ερχόταν η μητέρα μου και μου έλεγε “ο μπαμπάς να σου πει καληνύχτα;” και έλεγα ναι και τότε ερχόταν. Κάτι που έδειχνε ότι με σέβεται πάρα πολύ και ότι θέλει την άδεια να μου μιλήσει, εμένα που ήμουν στο σπίτι και δεν με έβλεπε, ήμουν αόρατος. Δεν με υποτιμούσε, αλλά μου έκανε κάτι χειρότερο, δεν υπήρχα, με είχε εξαφανίσει»

Επόμενο άρθρο

"Ελένη, εκεί που πας κοίτα να είσαι ευτυχισμένη..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Από τα δύσκολα παιδικά χρόνια στην απόλυτη επιτυχία και το "αντίο" από την τηλεόραση
24/05/2020 - 17:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Ζητούσε βοήθεια" λέει συγγενής του πατέρα του 19μηνου βρέφους (BINTEO)

Πάσχει από μια σπάνια ασθένεια και χρίζει ο ίδιος άμεσης φροντίδας
08/07/2020 - 20:29

Πατέρας και 7χρονο παιδάκι κινδύνευσαν με πνιγμό στo Ladie's Mile (ΒΙΝΤΕΟ)

Σωτήρια ήταν για άλλη μια φορά η επέμβαση ναυαγοσωστών
07/07/2020 - 21:18

Χτυπημένο και ατημέλητο το 19μηνων αγοράκι που νοσηλεύεται στο Μακάρειο (BINTEO)

Κι άλλες ιστορίες βίας στο μητρώο της οικογένειας - Χειροπέδες στον πατέρα και την μητέρα
07/07/2020 - 20:25

Απεβίωσε λόγω κορωνοϊού ο πατέρας του Νουρμαγκομέντοφ

Δύσκολες ώρες για τον Ρώσο μαχητή μετά την απώλεια του πατέρα του λόγω του ιού
03/07/2020 - 15:53

Στο Πήλιο μέσω Βουλγαρίας ο πατέρας του Μπόρις Τζόνσον παρά τις απαγορεύσεις

Η κίνησή του προκάλεσε αντιδράσεις τόσο στο Λονδίνο όσο και στην Ελλάδα
03/07/2020 - 10:05

Βabyboom για τον Μύρωνα Στρατή! Θα γίνει για πρώτη φορά...πατέρας

Η σύντροφος του τραγουδιστή περιμένει το πρώτο τους παιδί
28/06/2020 - 13:42

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άφησαν 4χρονη μόνη στο σπίτι και τους πέρασαν χειροπέδες (BINTEO)

Άλλο ένα περιστατικό εγκατάλειψης ανηλίκου βλέπει το φως της δημοσιότητας

"Καμίνι" η Κύπρος: Πέντε μέτρα προστασίας από τον καύσωνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις υψηλές θερμοκρασίες θα "συνοδεύει" και υγρασία μέχρι και την Τρίτη

Φρένο στο κυκλοφοριακό "έμφραγμα" με διάταγμα του Αρχηγού (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ισχύ από αύριο τα νέα μέτρα της Αστυνομίας
Ελλάδα

Νέα έκτακτα μέτρα για την είσοδο από τον Προμαχώνα

Ποιοι είναι οι περιορισμοί σύμφωνα με την κοινή Υπουργική Απόφαση

"Εισαγόμενα" τα 11 από τα 41 νέα κρούσματα Covid-19 στην Ελλάδα

Δεν καταγράφηκε κανένας θάνατος το τελευταίο 24ωρο
Διεθνή

Αρνητική στον κορωνοϊό η σύζυγος του Μπολσονάρου

Ο Βραζιλιάνος Πρόεδρος έχει προσβληθεί από τον ιό και τέθηκε σε αυτοπεριορισμό

«Θλίψη και μεγάλη ανησυχία» εκφράζει το Παγκόσμιο Συμβούλιο Εκκλησιών

Τι λέει για την απόφαση των τουρκικών αρχών να μετατρέψουν την Αγία Σοφία σε τζαμί

556.140 θάνατοι: Ο θλιβερός απολογισμός των νεκρών παγκοσμίως λόγω Covid-19

Τουλάχιστον 6.593.400 άνθρωποι θεωρείται ότι έχουν αποθεραπευτεί

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 12/07/2020 - 00:30ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ